REKLAMA

Wola

zdrowie »

 

Tu rodzi się najwięcej dzieci w Polsce

  21 lutego 2024

alt='Tu rodzi się najwięcej dzieci w Polsce'
źródło: paxnio.com

Warszawski szpital ginekologiczno-położniczy przy ul. Żelaznej po raz kolejny otrzymał certyfikat Szpitala Przyjaznego Dziecku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) powołały tę inicjatywę, by wskazać placówki medyczne zapewniające najwyższe standardy opieki medycznej nad kobietą i noworodkiem.

REKLAMA

Inicjatywa "Szpitala Przyjaznego Dziecku" powstała w 1992 roku, aby promować karmienie dzieci piersią. W Polsce w imieniu WHO i UNICEF certyfikat przyznaje Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Szpital w Warszawie z certyfikatem

- W tym roku mija 30 lat, odkąd warszawski Szpital św. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Zofii jako pierwszy w Warszawie i jeden z pierwszych w Polsce otrzymał prestiżowy tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku" przyznawany przez WHO i UNICEF. To świetna wiadomość dla wszystkich przyszłych mam, że w szpitalu przy ul. Żelaznej, zarówno wy, jak i wasze maleństwo macie zapewnioną najlepszą opiekę medyczną, ale również ludzką życzliwość i szacunek. Przypomnę, że to głosami pacjentek Szpital św. Zofii wraz z dwiema innymi miejskimi placówkami znalazł się w dziesiątce najlepszych w Polsce w tegorocznym rankingu przygotowanym przez fundację Rodzić po Ludzku. A najlepszym potwierdzeniem tych opinii jest fakt, że to właśnie w Szpitalu św. Zofii w ubiegłym roku urodziło się najwięcej dzieci w Polsce. To świetna placówka ze znakomitym zespołem. Gratuluję i dziękuję Wam za wysiłek - podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Szpital św. Zofii tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku" otrzymał w 1994 roku jako pierwsza placówka w Warszawie i piąta w Polsce. Aktualnie, po wizycie i ocenie komitetu, szpital po raz kolejny odebrał certyfikat potwierdzający, że placówka spełnia kryteria programu.

Zapraszamy na zakupy

Najwięcej dzieci w Polsce

- W placówkach wyróżnionych tym certyfikatem wdrożony jest specjalny system opieki nad kobietami rodzącymi i w połogu oraz noworodkami, opisany w tzw. 10 krokach. To inicjatywa, która przede wszystkim wspiera karmienie piersią, a pacjentki mają zagwarantowaną opiekę medyczną najwyższej jakości, zgodnej z zaleceniami WHO - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni Rafała Trzaskowskiego.

W placówce przy ul. Żelaznej cały personel wspiera matki w rozpoczęciu i utrzymaniu laktacji. W każdej sali są laktatory, a na terenie szpitala dostępny jest także pokój laktacyjny dla matek wcześniaków, gdzie mamy odwiedzające swoje dziecko, mogą w komfortowych warunkach odciągnąć pokarm. W Szpitalu św. Zofii konsultantki laktacyjne współpracują z położnymi i pielęgniarkami, które sprawują opiekę nad matką i dzieckiem, a także z neurologopedą, fizjoterapeutą i psychologiem. Obecnie szpital zatrudnia 33 położne i 35 edukatorek ds. laktacji.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# PrzyszłaRodząca

22.02.2024 18:44

Zgodnie z PDF-em ze strony szpitala, pacjentka, która przyjeżdża na poród, powinna ze sobą zabrać następujące artykuły higieniczne:
- podkłady higieniczne (słyszałam, że podobno do zabezpieczenia łóżka, gdy pacjentka jest już w połogu - ile w tym prawdy, nie wiem)
- podpaski poporodowe
- jednorazowe majtki siateczkowe
- ręczniki papierowe
Czy to nie są artykuły higieniczne, które powinny być jednak zapewnione po stronie placówki?
Zresztą, nie tylko w tym szpitalu tak jest, są też inne warszawskie szpitale, które mają podobne listy.

# esmeralda

22.02.2024 22:01

Nigdy w życiu porodu w tym szpitalu. Rodząc dziecko, które trafia na oddział intensywnej terapii, matkę wrzuca się do zbiorowych sal, gdzie przebywa z matkami mającymi przy sobie dzieci. Podczas 3-tygodniowego pobytu byłam kilkakrotnie przeprowadzana na zasadzie: pani pielęgniarka wpadała do sali i kazała zbierać swoje rzeczy, bo to miejsce musi zająć ktoś inny! Raz szczerze się poryczałam, z bezsilności, a wtedy usłyszałam: takie życie kochanieńka. Spychana cały czas jak zwykły zbędny mebel, cały czas trafiałam do kolejnych sal z matkami i ich zdrowymi dziećmi. Zero wsparcia, zero empatii, nie wspominając o opiece nad dzieckiem. Raz przyłapałam pielęgniarkę, jak kąpie nad umywalką syna, który strasznie wrzeszczał, a ona z niewzruszoną miną go szorowała i wyginała na wszystkie strony - dla psa jest się delikatniejszym! Syn był cały w siniakach, po wenflonach, obolały i wystraszony. Jak mnie zobaczyła, zaczęła inaczej śpiewać. Pielęgniarki są opryskliwe, denerwowało je wręcz, że przychodzę do dziecka. W dodatku ostałam 3-krotnie okradziona z jedzenia (zbiorowe lodówki), żadne zgłoszenie nie zostało wzięte poważnie. Szpital przyjazny? TO niestety STEK BZDUR. Jak pomyślę o tamtym czasie, to mnie trzęsie...

# Komitet odRodzenia

23.02.2024 00:25

Jeżeli w miarę dalszych postępów postępu eutanazja stanie się normalną procedurą medyczną (chociaż przysługującą tylko w określonych przypadkach), to okaże się w przypadku eutanazji finansowanej z NFZ łatwiej będzie samodzielnie zorganizować sobie śmierć...

REKLAMA

# POpraniec

01.03.2024 08:25

ale w krajach z bardziej rozwiniętą demokracją tak już jest.
Lekarze nakłaniają starszych ludzi by się zastanowili czy nie lepiej już skończyć... lub też biorą sprawy w swoje ręce....
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA