REKLAMA

Wola

zdrowie »

 

Tu rodzi się najwięcej dzieci w Polsce

  21 lutego 2024

alt='Tu rodzi się najwięcej dzieci w Polsce'
źródło: paxnio.com

Warszawski szpital ginekologiczno-położniczy przy ul. Żelaznej po raz kolejny otrzymał certyfikat Szpitala Przyjaznego Dziecku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) powołały tę inicjatywę, by wskazać placówki medyczne zapewniające najwyższe standardy opieki medycznej nad kobietą i noworodkiem.

REKLAMA

Inicjatywa "Szpitala Przyjaznego Dziecku" powstała w 1992 roku, aby promować karmienie dzieci piersią. W Polsce w imieniu WHO i UNICEF certyfikat przyznaje Komitet Upowszechniania Karmienia Piersią.

Szpital w Warszawie z certyfikatem

- W tym roku mija 30 lat, odkąd warszawski Szpital św. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Zofii jako pierwszy w Warszawie i jeden z pierwszych w Polsce otrzymał prestiżowy tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku" przyznawany przez WHO i UNICEF. To świetna wiadomość dla wszystkich przyszłych mam, że w szpitalu przy ul. Żelaznej, zarówno wy, jak i wasze maleństwo macie zapewnioną najlepszą opiekę medyczną, ale również ludzką życzliwość i szacunek. Przypomnę, że to głosami pacjentek Szpital św. Zofii wraz z dwiema innymi miejskimi placówkami znalazł się w dziesiątce najlepszych w Polsce w tegorocznym rankingu przygotowanym przez fundację Rodzić po Ludzku. A najlepszym potwierdzeniem tych opinii jest fakt, że to właśnie w Szpitalu św. Zofii w ubiegłym roku urodziło się najwięcej dzieci w Polsce. To świetna placówka ze znakomitym zespołem. Gratuluję i dziękuję Wam za wysiłek - podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Szpital św. Zofii tytuł "Szpitala Przyjaznego Dziecku" otrzymał w 1994 roku jako pierwsza placówka w Warszawie i piąta w Polsce. Aktualnie, po wizycie i ocenie komitetu, szpital po raz kolejny odebrał certyfikat potwierdzający, że placówka spełnia kryteria programu.

Zapraszamy na zakupy

Najwięcej dzieci w Polsce

- W placówkach wyróżnionych tym certyfikatem wdrożony jest specjalny system opieki nad kobietami rodzącymi i w połogu oraz noworodkami, opisany w tzw. 10 krokach. To inicjatywa, która przede wszystkim wspiera karmienie piersią, a pacjentki mają zagwarantowaną opiekę medyczną najwyższej jakości, zgodnej z zaleceniami WHO - mówi Renata Kaznowska, zastępczyni Rafała Trzaskowskiego.

W placówce przy ul. Żelaznej cały personel wspiera matki w rozpoczęciu i utrzymaniu laktacji. W każdej sali są laktatory, a na terenie szpitala dostępny jest także pokój laktacyjny dla matek wcześniaków, gdzie mamy odwiedzające swoje dziecko, mogą w komfortowych warunkach odciągnąć pokarm. W Szpitalu św. Zofii konsultantki laktacyjne współpracują z położnymi i pielęgniarkami, które sprawują opiekę nad matką i dzieckiem, a także z neurologopedą, fizjoterapeutą i psychologiem. Obecnie szpital zatrudnia 33 położne i 35 edukatorek ds. laktacji.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# PrzyszłaRodząca

22.02.2024 18:44

Zgodnie z PDF-em ze strony szpitala, pacjentka, która przyjeżdża na poród, powinna ze sobą zabrać następujące artykuły higieniczne:
- podkłady higieniczne (słyszałam, że podobno do zabezpieczenia łóżka, gdy pacjentka jest już w połogu - ile w tym prawdy, nie wiem)
- podpaski poporodowe
- jednorazowe majtki siateczkowe
- ręczniki papierowe
Czy to nie są artykuły higieniczne, które powinny być jednak zapewnione po stronie placówki?
Zresztą, nie tylko w tym szpitalu tak jest, są też inne warszawskie szpitale, które mają podobne listy.

# esmeralda

22.02.2024 22:01

Nigdy w życiu porodu w tym szpitalu. Rodząc dziecko, które trafia na oddział intensywnej terapii, matkę wrzuca się do zbiorowych sal, gdzie przebywa z matkami mającymi przy sobie dzieci. Podczas 3-tygodniowego pobytu byłam kilkakrotnie przeprowadzana na zasadzie: pani pielęgniarka wpadała do sali i kazała zbierać swoje rzeczy, bo to miejsce musi zająć ktoś inny! Raz szczerze się poryczałam, z bezsilności, a wtedy usłyszałam: takie życie kochanieńka. Spychana cały czas jak zwykły zbędny mebel, cały czas trafiałam do kolejnych sal z matkami i ich zdrowymi dziećmi. Zero wsparcia, zero empatii, nie wspominając o opiece nad dzieckiem. Raz przyłapałam pielęgniarkę, jak kąpie nad umywalką syna, który strasznie wrzeszczał, a ona z niewzruszoną miną go szorowała i wyginała na wszystkie strony - dla psa jest się delikatniejszym! Syn był cały w siniakach, po wenflonach, obolały i wystraszony. Jak mnie zobaczyła, zaczęła inaczej śpiewać. Pielęgniarki są opryskliwe, denerwowało je wręcz, że przychodzę do dziecka. W dodatku ostałam 3-krotnie okradziona z jedzenia (zbiorowe lodówki), żadne zgłoszenie nie zostało wzięte poważnie. Szpital przyjazny? TO niestety STEK BZDUR. Jak pomyślę o tamtym czasie, to mnie trzęsie...

# Komitet odRodzenia

23.02.2024 00:25

Jeżeli w miarę dalszych postępów postępu eutanazja stanie się normalną procedurą medyczną (chociaż przysługującą tylko w określonych przypadkach), to okaże się w przypadku eutanazji finansowanej z NFZ łatwiej będzie samodzielnie zorganizować sobie śmierć...

REKLAMA

# POpraniec

01.03.2024 08:25

ale w krajach z bardziej rozwiniętą demokracją tak już jest.
Lekarze nakłaniają starszych ludzi by się zastanowili czy nie lepiej już skończyć... lub też biorą sprawy w swoje ręce....
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy