Balonu sportowego nie będzie. Koniec marzeń dzieci z Górczewskiej
19 maja 2022
Szkoła Podstawowa nr 82 im. Jana Pawła II na Górcach nie może liczyć na halę pneumatyczną. Okazuje się, że jej montaż uniemożliwiają skomplikowane przepisy.
W lutym pisaliśmy, że podstawówka przy Górczewskiej będzie liczyła na poparcie mieszkańców Bemowa w staraniach o halę pneumatyczną rozmieszczoną nad boiskiem przyszkolnym. Dziś wiemy już, że dzieci nie mogą na nią liczyć.
Problemy z wf-em
Działająca na rogu Górczewskiej i Konarskiego szkoła podstawowa z oddziałami integracyjnymi dysponuje tylko jedną, małą salą gimnastyczną.
Przedszkole Publiczne Edulica - edukacja dla dzieci w Warszawie
Rodzice chcą jak najlepiej dla swoich dzieci, dlatego też starają się od najmłodszych lat zapewnić im doskonały dostęp do edukacji. Istotny jest tutaj wybór odpowiedniego przedszkola, w którym pociecha będzie mogła zarówno nawiązać nowe znajomości, jak i wiele się nauczyć.
W rozwiązaniu problemów z przepełnieniem pomogłoby ustawienie na boisku hali namiotowej. Koszty są szacowane na 900 tys. zł.
- Latem jest upał i boiska są bardzo nasłonecznione od samego rana do późnego popołudnia, a w okresie jesienno-zimowym szybko robi się ciemno bądź prowadzenie zajęć jest niemożliwe przez niepogodę - argumentuje Edyta Oknińska, która proponowała montaż hali z budżetu obywatelskiego.
Jak napisała pomysłodawczyni, brak dostępu do sali gimnastycznej sprawia, że w szkole nie mogą odbywać się zajęcia kół sportowych i prozdrowotne. Lekcje wychowania fizycznego dla najstarszych uczniów odbywają się poza terenem szkolnym, przez co są skrócone o czas potrzebny na dotarcie na miejsce.
Nie da się
Przykrycie szkolnego boiska halą namiotową o wymiarach 20x40 metrów częściowo rozwiązałoby problemy oraz stworzyło możliwość organizacji większej liczby zajęć dodatkowych. Już teraz wiemy jednak, że projekt nie zostanie realizowany. Dlaczego? Jeśli nie chodzi o pieniądze, to chodzi o przepisy.
- Hala namiotowa spowoduje zacienienie zarówno sal Bemowskiego Centrum Kultury, jak i placu zabaw, co uniemożliwi użytkowanie tych części szkoły i jej otoczenia oraz narazi użytkownika na konieczność wyłączenia z użytkowania części sal na parterze i placu zabaw - czytamy w uzasadnieniu negatywnej oceny.
Urzędnicy dodatkowo zastrzegli, że konieczne byłoby doprowadzenie przyłącza energetycznego, co zajęłoby półtora roku. Nie ma zatem możliwości zakończenia inwestycji w roku budżetowym.
(db)
.