REKLAMA

Puls Warszawy

różne

 

Stop żenadzie

  27 lipca 2006

Władze Warszawy już 10 lat temu zobowiązały się do ułatwiania życia rowerzystom. Deklarowano budowę ścieżek przy każdym remoncie ulicy, a także konsultacje z rowerzystami.

REKLAMA

Warszawscy rowerzyści ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze jednoznacznie ocenili dorobek ostatnich lat w tej kwestii: "Stop antyrowerowej żenadzie. Wydepcz sobie ścieżkę". To akcja, która zachęca wszystkich rowerzystów do składania do komi-sarza Warszawy wniosków w sprawie konkretnych zmian - np. oznakowania przejazdu czy budowy odcinka ścieżki. Wzór wniosku można znaleźć na stronie www.zm.org.pl/dekada. Cykliści chcą zarzucić ratusz wnioskami w sprawie budowy lub naprawy dróg rowerowych i dopilnować ich realizacji. Walczą także o wytyczanie pasów dla rowerów w jezdni.

- Pasy zarówno w kierunku zgodnym, jak i pod prąd (tzw. kontrapasy) na mniej ruchliwych ulicach doskonale zdają egzamin i poprawiają dostępność różnych celów podróży, wzbogacając sieć rowerową - przekonuje Marcin Jackowski ze stowarzyszenia. - Pas i kontrapas stosuje się w określonych warunkach natężenia ruchu i jego prędkości i na pewno nie na głównych arteriach. Gdy żaden z tych parametrów nie przekracza pewnego progu, pas na jezdni poprawia sytuację rowerzysty i przynosi oszczędności budżetowi w porównaniu z wydzieloną drogą dla rowerów. Gdy zaś ruch samochodów jest znikomy i skutecznie spowolniony (np. progami), rower nie wymaga żadnych dodatków - dodaje.

Na www.zm.org.pl/dekada można zaproponować miejsce lokalizacji pasa w naszej okolicy.

stroja

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA