REKLAMA

Białołęka

drogi »

 

Staruszka zginęła na Głębockiej. Radna walczy o przebudowę ulicy.

  8 marca 2013

alt='Staruszka zginęła na Głębockiej. Radna walczy o przebudowę ulicy.'
W tym miejscu doszło do tragedii

W niedzielę w kościele św. Szczepana odbędzie się akcja zbierania podpisów w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ul. Głębockiej. 4 marca zginęła tam kobieta.

REKLAMA

- W ubiegłym tygodniu, 4 marca około godz. 18.30 zdarzył się tu śmiertelny wypadek. Samochód potrącił 80-letnią mieszkankę Białołęki. Kobieta zmarła. Do tragedii doszło przy kaplicy św. Szczepana. Piesza próbowała przedostać się na drugą stronę ulicy - relacjonuje radna Agnieszka Borowska.

Ulica Głębocka jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg na wschodniej Białołęce. - To dojazd do Trasy Toruńskiej, a także bezpośredni ciąg komunikacyjny samochodów, pieszych i rowerzystów do osiedli Derby, Agroman, Lewandów, w których mieszka ponad 12 tys. mieszkańców - podkreśla Borowska. Nie ulega wątpliwości, że na drodze o każdej porze dnia jest bardzo duży ruch samochodowy: komunikacja miejska, ciężki transport (tranzyt, wielotonowe pojazdy z pobliskich budów), ponadto nieprzerwany ruch samochodów osobowych w obu kierunkach.

Niestety, przy tak dużym natężeniu zapomniano o bezpieczeństwie pieszych. Chodnik wzdłuż Głębockiej biegnie tylko z jednej strony. Przejście na drugą stronę jezdni w niektórych miejscach jest praktycznie niemożliwe.

- Przy obecnym nasileniu ruchu, szczególnie w godzinach popołudniowych, dochodzi tu do wielu sytuacji skrajnie niebezpiecznych. Przy ul. Głębockiej 74 jest parafia św. Szczepana, nieco dalej są położone osiedla Lewandów, Derby, które są w trakcie budowy. Brakuje chodnika i wyznaczonego przejścia dla pieszych - dodaje Agnieszka Borowska.

Na nieszczęście nie trzeba było długo czekać. - W najbliższą niedzielę mieszkańcy będą zbierać podpisy pod wnioskiem do prezydent Warszawy oraz przewodniczącego rady o podjęcie natychmiastowych działań: wybudowania przejścia dla pieszych na ul. Głębockiej przed kaplicą św. Szczepana, innych potrzebnych przejść dla pieszych na tej ulicy oraz kompleksową budowę Głębockiej wraz z chodnikami. Wnioskujemy o nową organizację ruchu i ograniczenie prędkości na odcinku przy kaplicy - zapowiada radna i dodaje, że przejście dla pieszych powinno pojawić się w pierwszej kolejności.

Anna Sadowska

 

REKLAMA

Komentarze (48)

# Abcd

09.03.2013 17:44

Szkoda że władze białołęki zignorowały kompletny brak infrastruktury w tej okolicy podczas wydawania zezwoleń na budowę mega osiedli. wtedy trzeba było myśleć o nowych ulicach lub rozbudowie już istniejących. Teraz już jest zbyt późno na przebudowy ulic, gdy każdy skrawek ziemi jest już zabudowany. Bezmyślność się teraz mści. Szkoda że zginął człowiek, ale niestety takie wypadki będą się zdarzały częściej, bo budują się tam kolejne osiedla i ludzi/aut jest tam coraz więcej.

# Karol

09.03.2013 19:12

to co się dzieje na ulicach tej części Białołęki wola o pmstę do nieba. Władze dzielnicy i miasta od lat lekceważą Głębocką i Kąty Grodziskie, jedne z trzech najbardziej ruchliwych ulic tej części dzielnicy. Na Kątach BRAK LATARNI! CHODNIKÓW! 10 lat nie można się doprosić! A małe, boczne uliczki dostają latarnie i chodniki w prezencie, choć tam ruch i pieszy i samochodowy jest znikomy. Żeby dojść do przystanku trzeba nosić szmaty do czyszczenia butów!SKANDAL! SKANDAL!

# Złośnik

09.03.2013 19:18

No właśnie! nawet nie mamy jak wyjść do lasu, żeby śmieci wyrzucić. He, He!
Ale za to PO będzie nas łupać po 89 zł co miesiąc. dziękujemy ci PO w dzielnicy i w mieście za wszystko!

REKLAMA

# Komentator

09.03.2013 20:57

Gdybyś Abcd douczył się może do f tobyś wiedział, że władze Białołęki (przez duże B) nie wydają pozwoleń na budowę osiedli mieszkaniowych a Głębocka to droga powiatowa. Dobrze, że Borowska stara się pokazać władzom miasta żeby w końcu wzięli się do roboty i zrobili porządek z Głębocką. Może w końcu Zarząd Dróg Miejskich zacznie zauważać gdzie leży Białołęka.

# obserwator79

10.03.2013 07:20

Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.
Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?

# Mis

10.03.2013 08:25

Teraz robią latarnie na Szklarniowej. Chyba dla bażantów. Może ze dwa auta tam jeżdżą na godzinę. Ciekawe, który radny PO tam mieszka, albo tam jeździ do pracy?

REKLAMA

# Juruś

10.03.2013 08:27

Gdzie jest ta lista o odwołanie HGW?!!!!!!!!!!!!!!!!

# Sarna

10.03.2013 08:34

Dalej nic nie robić! Bedą większe dziury, bedą wolniej jeździć. Będzie ekologicznie i miasto i dzielnica nie wydadzą złotówki. Recepta na bezpieczeństwo w Białołęce? Nie remontować żadnych dróg! Ruch sam się uspokoi.

# koko

11.03.2013 00:25

a na Głębockiej plebs mieszka, i chodników i latarni nie ma

REKLAMA

# KaKa

11.03.2013 05:15

BRAWO OBSERWATOR79 / ja nie znam Pani Borowskiej, ale już się domyślam, gdzie ta Pani zamieszkuje / ja mieszkam na Białołęce (Marcelin), drogi i ulice mamy kiepskie / ja jestem w sporze zbiorowym z Prezydentką HGW, ale prawdopodobnie jestem skazany na porażkę / ja już nie mogę wyjechać na stałe poza granice RP, ale Wam wszystkim radzę, dobrze się nad takim desperackim krokiem zastanowić ...

# karol

11.03.2013 08:13

Najlepsze jest, że właśnie rozpoczęto budowę szkoły przy Głębockiej, do której za półtora roku ruszy tysiąc dzieciaków z Derb i Lewandowa, między innymi Głębocką.
Radna się obudziła, bo zrobiło się głośno. Przez lata nic nie zrobiła, nie interesowała ją ta okolica. Patrz na skrzyżowanie Głębocka-Zaułek przy drugiej szkole. Ględzenie do kamery i żadnego efektu.
Akcja radnej Borowskiej to jakiś okrutna hipokryzja.

# Forsaken

11.03.2013 15:52

Przecież ulica Głębocka aż do Beresona przewidziana jest do całkowitej przebudowy w związku z potrzebą ułożenia kanalizacji. Kiedyś były już artykuły w tej sprawie tylko pewnie jak zwykle kasy zabrakło i nie wiadomo kiedy ta inwestycja ruszy.

REKLAMA

# myślący

11.03.2013 16:27

JA wam obiecuję przebudowe drogi. Napewno będzie lepsza jezdnia bo:
www.gazetaecho.pl/mpwik-zamknie- glebocka-na-pol-roku_60153
i wszystko w temacie!!!

# kwww

11.03.2013 17:31

Na osiedlach Derby, Agroman, Lewandów i okolic mieszka trochę więcej niż 12 tys. Same Derby to 10 tys. Pani Radna ma trochę nieaktualne dane, liczba mieszkańców tych rejonów będzie bliżej 22 tys. A zaniżanie liczby mieszkańców raczej zmniejszy szanse na pozytywne załatwienie sprawy.

# golden

11.03.2013 19:11

Pani Agnieszka Borowska nie ma pojęcia o Zielonej Białołęce. Ją interesuje tylko jej najbliższa okolica i stowarzyszenie, które prowadzi. Wszystko się kręci dookoła jej podwórka. I teraz znowu korzysta z czyjegoś nieszczęście, żeby się promować. Wstyd, pani radna, wstyd!

REKLAMA

# Silver

11.03.2013 19:37

Wow, ile patryiotyzmu w tym wątku! Jak Ci (lub jedna osoba) która wytyka pani Radnej Borowskiej kochają Białołękę! Gratuluję logiki. Zresztą w realu tez to czynię.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

12.03.2013 08:11

Masz odlotową składnię, Srebrny!

# tutejszy

12.03.2013 09:42

#obserwator79 napisał(a) 10.03.2013 07:20
Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.
Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?
Nie wiem, gdzie mieszkasz, Panie Obserwatorze, ale Białołęki toś chyba dawno nie widział. Ględzić, że na Mochtynskiej, Kobiałce, czy Ruskowym Brodzie - ulicach, po których jeździ komunikacja miejska, którymi dojeżdża sie do szkól nie ma ruchu - to przyznac się, ze Białołekę oglada się tylko w telewizji.Taka wypowiedź powoduje, ze wszystko, co piszesz staje się mało wiarygodne.
No, chyba, że - jak to było w "Rejsie" - piszesz żartobliwie, bo dobrze wiesz, ze nikt w takie androny nie bedzie w stanie uwierzyc,. Tylko, ze kolega kierownik moze cię karnie przeniesc do sekcji gimnastycznej, co da dwa pozytywne efekty: po pierwsze zaczniesz patrzec na świat z mniejsza żółcią, a po drugie - przestaniesz pisac bzdury

REKLAMA

# obserwator79

12.03.2013 11:42

#tutejszy, porównaj sobie ruch na Głębockiej i na Mochtyńskiej a następnie napisz mi, proszę, dlaczego najpierw wyremontowano Mochtyńską, a Głębocka jeszcze sobie czeka.
Mieszkam przy Głębockiej, a na Ruskowym i Kobiałce czasem biegam sobie po ulicy.
Porównasz liczbę autobusów, samochodów osobowych, ciężarowych, czy po cichutku usuniesz się z tematu?

# obserwator79

12.03.2013 11:59

ok, tutejszy, sam ci napiszę.
Na Głębockiej masz 426 kursów 120, 732, 527 dziennie (wte i wewte). Do tego dochodzi jeszcze 304 i 132 przy Berensona ok. 100 kursów 304 i 132.
Z Olesina rusza 122 kursów, czyli w obie strony ok 250 po Ruskowym Brodzie, Kobiałce i Płochocińskiej, Mochtyńskiej. Średnio poniżej 100 kursów ulicą na dobę (czyli jeden co 30 min). I ty porównujesz to do ponad 500 przy skrzyżowaniu Głębockiej z Zaułkiem.
Do tego dołóż sobie ruch osobowy, ciężarówki jadące na Zieloną Dolinę, Derby, Lewandów, szambiarki, dostawę towarów...
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2024
Boże Narodzenie 2024

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Sylwester 2024/2025
Sylwester 2024/2025

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni