REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Drogi

Staruszka zginęła na Głębockiej. Radna walczy o przebudowę ulicy.
REKLAMA

W tym miejscu doszło do tragedii


Staruszka zginęła na Głębockiej. Radna walczy o przebudowę ulicy.

W niedzielę w kościele św. Szczepana odbędzie się akcja zbierania podpisów w sprawie poprawy bezpieczeństwa na ul. Głębockiej. 4 marca zginęła tam kobieta.

REKLAMA

- W ubiegłym tygodniu, 4 marca około godz. 18.30 zdarzył się tu śmiertelny wypadek. Samochód potrącił 80-letnią mieszkankę Białołęki. Kobieta zmarła. Do tragedii doszło przy kaplicy św. Szczepana. Piesza próbowała przedostać się na drugą stronę ulicy - relacjonuje radna Agnieszka Borowska.

Ulica Głębocka jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg na wschodniej Białołęce. - To dojazd do Trasy Toruńskiej, a także bezpośredni ciąg komunikacyjny samochodów, pieszych i rowerzystów do osiedli Derby, Agroman, Lewandów, w których mieszka ponad 12 tys. mieszkańców - podkreśla Borowska. Nie ulega wątpliwości, że na drodze o każdej porze dnia jest bardzo duży ruch samochodowy: komunikacja miejska, ciężki transport (tranzyt, wielotonowe pojazdy z pobliskich budów), ponadto nieprzerwany ruch samochodów osobowych w obu kierunkach.

Niestety, przy tak dużym natężeniu zapomniano o bezpieczeństwie pieszych. Chodnik wzdłuż Głębockiej biegnie tylko z jednej strony. Przejście na drugą stronę jezdni w niektórych miejscach jest praktycznie niemożliwe.

- Przy obecnym nasileniu ruchu, szczególnie w godzinach popołudniowych, dochodzi tu do wielu sytuacji skrajnie niebezpiecznych. Przy ul. Głębockiej 74 jest parafia św. Szczepana, nieco dalej są położone osiedla Lewandów, Derby, które są w trakcie budowy. Brakuje chodnika i wyznaczonego przejścia dla pieszych - dodaje Agnieszka Borowska.

Na nieszczęście nie trzeba było długo czekać. - W najbliższą niedzielę mieszkańcy będą zbierać podpisy pod wnioskiem do prezydent Warszawy oraz przewodniczącego rady o podjęcie natychmiastowych działań: wybudowania przejścia dla pieszych na ul. Głębockiej przed kaplicą św. Szczepana, innych potrzebnych przejść dla pieszych na tej ulicy oraz kompleksową budowę Głębockiej wraz z chodnikami. Wnioskujemy o nową organizację ruchu i ograniczenie prędkości na odcinku przy kaplicy - zapowiada radna i dodaje, że przejście dla pieszych powinno pojawić się w pierwszej kolejności.

Anna Sadowska


REKLAMA
  • Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Staruszka zginęła na Głębockiej. Radna walczy o przebudowę ulicy.

Na drodze zawsze jest duży ruch. Fot. Agnieszka Borowska


09.03.2013 17:44 #Abcd
Szkoda że władze białołęki zignorowały kompletny brak infrastruktury w tej okolicy podczas wydawania zezwoleń na budowę mega osiedli. wtedy trzeba było myśleć o nowych ulicach lub rozbudowie już istniejących. Teraz już jest zbyt późno na przebudowy ulic, gdy każdy skrawek ziemi jest już zabudowany. Bezmyślność się teraz mści. Szkoda że zginął człowiek, ale niestety takie wypadki będą się zdarzały częściej, bo budują się tam kolejne osiedla i ludzi/aut jest tam coraz więcej.
09.03.2013 19:12 #Karol
to co się dzieje na ulicach tej części Białołęki wola o pmstę do nieba. Władze dzielnicy i miasta od lat lekceważą Głębocką i Kąty Grodziskie, jedne z trzech najbardziej ruchliwych ulic tej części dzielnicy. Na Kątach BRAK LATARNI! CHODNIKÓW! 10 lat nie można się doprosić! A małe, boczne uliczki dostają latarnie i chodniki w prezencie, choć tam ruch i pieszy i samochodowy jest znikomy. Żeby dojść do przystanku trzeba nosić szmaty do czyszczenia butów!SKANDAL! SKANDAL!
09.03.2013 19:18 #Złośnik
No właśnie! nawet nie mamy jak wyjść do lasu, żeby śmieci wyrzucić. He, He!
Ale za to PO będzie nas łupać po 89 zł co miesiąc. dziękujemy ci PO w dzielnicy i w mieście za wszystko!
09.03.2013 20:57 #Komentator
Gdybyś Abcd douczył się może do f tobyś wiedział, że władze Białołęki (przez duże B) nie wydają pozwoleń na budowę osiedli mieszkaniowych a Głębocka to droga powiatowa. Dobrze, że Borowska stara się pokazać władzom miasta żeby w końcu wzięli się do roboty i zrobili porządek z Głębocką. Może w końcu Zarząd Dróg Miejskich zacznie zauważać gdzie leży Białołęka.
10.03.2013 07:20 #obserwator79
Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.

Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?
10.03.2013 08:25 #Mis
Teraz robią latarnie na Szklarniowej. Chyba dla bażantów. Może ze dwa auta tam jeżdżą na godzinę. Ciekawe, który radny PO tam mieszka, albo tam jeździ do pracy?
10.03.2013 08:27 #Juruś
Gdzie jest ta lista o odwołanie HGW?!!!!!!!!!!!!!!!!
10.03.2013 08:34 #Sarna
Dalej nic nie robić! Bedą większe dziury, bedą wolniej jeździć. Będzie ekologicznie i miasto i dzielnica nie wydadzą złotówki. Recepta na bezpieczeństwo w Białołęce? Nie remontować żadnych dróg! Ruch sam się uspokoi.
11.03.2013 00:25 #koko
a na Głębockiej plebs mieszka, i chodników i latarni nie ma
11.03.2013 05:15 #KaKa
BRAWO OBSERWATOR79 / ja nie znam Pani Borowskiej, ale już się domyślam, gdzie ta Pani zamieszkuje / ja mieszkam na Białołęce (Marcelin), drogi i ulice mamy kiepskie / ja jestem w sporze zbiorowym z Prezydentką HGW, ale prawdopodobnie jestem skazany na porażkę / ja już nie mogę wyjechać na stałe poza granice RP, ale Wam wszystkim radzę, dobrze się nad takim desperackim krokiem zastanowić ...
REKLAMA
11.03.2013 08:13 #karol
Najlepsze jest, że właśnie rozpoczęto budowę szkoły przy Głębockiej, do której za półtora roku ruszy tysiąc dzieciaków z Derb i Lewandowa, między innymi Głębocką.

Radna się obudziła, bo zrobiło się głośno. Przez lata nic nie zrobiła, nie interesowała ją ta okolica. Patrz na skrzyżowanie Głębocka-Zaułek przy drugiej szkole. Ględzenie do kamery i żadnego efektu.

Akcja radnej Borowskiej to jakiś okrutna hipokryzja.
11.03.2013 15:52 #Forsaken
Przecież ulica Głębocka aż do Beresona przewidziana jest do całkowitej przebudowy w związku z potrzebą ułożenia kanalizacji. Kiedyś były już artykuły w tej sprawie tylko pewnie jak zwykle kasy zabrakło i nie wiadomo kiedy ta inwestycja ruszy.
11.03.2013 16:27 #myślący
JA wam obiecuję przebudowe drogi. Napewno będzie lepsza jezdnia bo:
www.gazetaecho.pl/mpwik-zamknie- glebocka-na-pol-roku_60153
i wszystko w temacie!!!
11.03.2013 17:31 #kwww
Na osiedlach Derby, Agroman, Lewandów i okolic mieszka trochę więcej niż 12 tys. Same Derby to 10 tys. Pani Radna ma trochę nieaktualne dane, liczba mieszkańców tych rejonów będzie bliżej 22 tys. A zaniżanie liczby mieszkańców raczej zmniejszy szanse na pozytywne załatwienie sprawy.
11.03.2013 19:11 #golden
Pani Agnieszka Borowska nie ma pojęcia o Zielonej Białołęce. Ją interesuje tylko jej najbliższa okolica i stowarzyszenie, które prowadzi. Wszystko się kręci dookoła jej podwórka. I teraz znowu korzysta z czyjegoś nieszczęście, żeby się promować. Wstyd, pani radna, wstyd!
11.03.2013 19:37 #Silver
Wow, ile patryiotyzmu w tym wątku! Jak Ci (lub jedna osoba) która wytyka pani Radnej Borowskiej kochają Białołękę! Gratuluję logiki. Zresztą w realu tez to czynię.
12.03.2013 08:11 Matka_Sławka_z_Gdańska
Masz odlotową składnię, Srebrny!
12.03.2013 09:42 #tutejszy
#obserwator79 napisał(a) 10.03.2013 07:20

Komentatorze, gdybyś nauczył się do g, zobaczyłbyś, że p. Borowska od lat działa w Platformie, która rządzi dzielnicą i miastem 7. rok i decyduje o przeprowadzanych remontach w ramach m.in. ZDM.
Nic się w tych urzędach nie dzieje bez zgody, pozwolenia, nacisku Platformy.

Na wschodniej Białołęce przeprowadzono remonty tak newralgicznych komunikacyjnie ulic jak Zdziarska, Chudoby, Mochtyńska, Ruskowy Bród, Kobiałka. Ruchu tam prawie nie ma, asfalt nowiutki, chodniki, oświetlenie, rowy odprowadzające wodę. Jak myślisz, kto tam mieszka. I gdzie mieszka p. Borowska?
Nie wiem, gdzie mieszkasz, Panie Obserwatorze, ale Białołęki toś chyba dawno nie widział. Ględzić, że na Mochtynskiej, Kobiałce, czy Ruskowym Brodzie - ulicach, po których jeździ komunikacja miejska, którymi dojeżdża sie do szkól nie ma ruchu - to przyznac się, ze Białołekę oglada się tylko w telewizji.Taka wypowiedź powoduje, ze wszystko, co piszesz staje się mało wiarygodne.
No, chyba, że - jak to było w "Rejsie" - piszesz żartobliwie, bo dobrze wiesz, ze nikt w takie androny nie bedzie w stanie uwierzyc,. Tylko, ze kolega kierownik moze cię karnie przeniesc do sekcji gimnastycznej, co da dwa pozytywne efekty: po pierwsze zaczniesz patrzec na świat z mniejsza żółcią, a po drugie - przestaniesz pisac bzdury
12.03.2013 11:42 #obserwator79
#tutejszy, porównaj sobie ruch na Głębockiej i na Mochtyńskiej a następnie napisz mi, proszę, dlaczego najpierw wyremontowano Mochtyńską, a Głębocka jeszcze sobie czeka.
Mieszkam przy Głębockiej, a na Ruskowym i Kobiałce czasem biegam sobie po ulicy.

Porównasz liczbę autobusów, samochodów osobowych, ciężarowych, czy po cichutku usuniesz się z tematu?
12.03.2013 11:59 #obserwator79
ok, tutejszy, sam ci napiszę.

Na Głębockiej masz 426 kursów 120, 732, 527 dziennie (wte i wewte). Do tego dochodzi jeszcze 304 i 132 przy Berensona ok. 100 kursów 304 i 132.

Z Olesina rusza 122 kursów, czyli w obie strony ok 250 po Ruskowym Brodzie, Kobiałce i Płochocińskiej, Mochtyńskiej. Średnio poniżej 100 kursów ulicą na dobę (czyli jeden co 30 min). I ty porównujesz to do ponad 500 przy skrzyżowaniu Głębockiej z Zaułkiem.

Do tego dołóż sobie ruch osobowy, ciężarówki jadące na Zieloną Dolinę, Derby, Lewandów, szambiarki, dostawę towarów...
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

REKLAMA

więcejREKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA