REKLAMA

Targówek

Targówek na starej fotografii

 

Kto pamięta ulicę Sroczą? Dziś nazywa się inaczej

  16 lutego 2024

alt='Kto pamięta ulicę Sroczą? Dziś nazywa się inaczej'
Tak 25 lat temu wyglądała ulica Dziewanny w kierunku Księcia Ziemowita, źródło: archiwum TuStolica.pl

Dziś jest asfaltowa i dobrze oświetlona, ale ćwierć wieku temu wyglądała jakby dopiero co skończyła się tu II wojna światowa.

REKLAMA

Oto ulica Dziewanny na Targówku Fabrycznym. Fotografia została zrobiona w końcu lat 90. w piękny, słoneczny dzień. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Co na niej widzimy?

Tego świata już nie ma

Z lewej strony zamieszkały jeszcze drewniak. Na jego elewacji widać emaliowaną tabliczkę z nazwą oraz latarenkę adresową z numerem 1. Dziś domek jest zdewastowany, jednak wtedy jeszcze jakoś się trzymał - i co najważniejsze, mieszkali w nim właściciele dbający o ogród i obejście. Dalej - parterowy murowany domek pod numerem 3, a następnie kamieniczkę, w której przez kilka lat działała... kawiarenka internetowa. Sama ulica nie ma nawierzchni, a oświetlają ją latarnie rtęciowe. Dziś Dziewanny jest asfaltowa - a jej dawny urok przeminął z wiatrem.

Nazywała się kiedyś Srocza i miała zabudowę z obu stron ulicy. Obok przebiegały Narwiańska i Władysławowska, ale po nich nie pozostał żaden ślad.

(walt)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy