REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski »

 

Miś Barei nie wróci na Bemowo

  15 maja 2023

alt='Miś Barei nie wróci na Bemowo'
źródło: bo.um.warszawa.pl

A przynajmniej nie w przyszłym roku, w ramach budżetu obywatelskiego Bemowa. Urzędnicy odrzucili projekt słomianego misia "na miarę naszych możliwości". Dlaczego?

REKLAMA

Przed blisko trzema miesiącami napisaliśmy o tym, że jest szansa powrotu na Bemowo słomianego misia, wzorowanego na misiu z kultowej komedii Barei.

Dlaczego na Bemowo?

Nie każdy o tym wie, że filmowa historia dzielnicy związana jest z "Misiem" Stanisława Barei. Finałowa scena kultowej komedii polskiego kina została nakręcona na Gliniankach Sznajdra. Boiska na Bemowie otwarte za krótko Boiska na Bemowie otwarte za krótko
Z dostępnością boisk na terenie Warszawy bywa różnie. Na Bemowie mieszkańcy dość często narzekają, że są one niedostępne dla dzieci i młodzieży. Gdzie i kiedy można z nich skorzystać za darmo?
To tam helikopter przelatywał nad ulicą, a przywiązany do niego liną słomiany miś oderwał się i spadł na zamarznięte oczko wodne.

W 2011 roku, z okazji 30. rocznicy premiery, właśnie na Gliniankach Sznajdra stanęła replika słomianego misia. Przetrwała niecały rok. W nocy z 10 na 11 lipca 2012 roku spłonęła, mimo że była ustawiona w samym środku akwenu. To, w jaki sposób wandale dostali się na środek glinianek pozostaje tajemnicą - zapewne nigdy nie wyjaśnioną. Później spłonęła inna replika misia ustawiona przy Górczewskiej. Ktoś widocznie nie darzy go sympatią.

Wstąp do księgarni

Urzędnicy z Bemowa odrzucili słomianego misia

Karol Czerwiec, w ramach przyszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego Bemowa, zaproponował stworzenie za 15 tys. zł i ponowne ustawienie repliki misia na Gliniankach Sznajdra. Gdyby projekt ten wystartował w głosowaniu mieszkańców, miałby ogromną szansę powodzenia. Z dwóch powodów: jest tani i ludzie uwielbiają takie pomysły (przykład mosiężnych Bemisiów).

- Z pewnością "miś jak z filmu" będzie na nowo kluczową wizytówką naszej dzielnicy, a w połączeniu z innymi ciekawymi projektami, jak np. Bemisie, stworzy spójną i bogatą ofertę promocyjną dzielnicy Bemowo - z optymizmem przekonywał autor projektu. Otóż, jak się okazuje, nie będzie. A przynajmniej nie w przyszłym roku, w ramach finansowania z budżetu obywatelskiego. Jak wyjaśniają urzędnicy, którzy odrzucili ten projekt na etapie formalno-prawnym, lista poparcia nie została poprawnie wypełniona.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (3)

# Wredny Kocur

15.05.2023 14:50

"Niewyjaśniona tajemnica......" Procę ręczną o całkiem niezłym zasięgu można na wolumenie kupić za 5 zeta. Opalasz brykiet z jednej strony i wio. Zwykly kamień obwiązany szmatą wystarczy. Pytanie nie jak, tylko dlaczego? Zniszczyć, by zniszczyć?

# TW_CZASKU

20.05.2023 07:00

"miś jak z filmu będzie na nowo kluczową wizytówką naszej dzielnicy"
Ale trzeba mieć banię zrytą tęsknotą za PRL, żeby nie dostrzegać symboliki misia ze słomy, którego, gdyby nie nazwa, nikt nie nazwałby misiem, bo misia wgl nie przypomina.

# juli19

23.05.2023 17:12

A ja byłbym za ale... nie jestem za słomianym, upamiętnić można film i to że tam wpadł, ale niech to nie będzie słomiany.
Na małe misie są pienądzę, dlaczego nie można zrobić podobnego misia który przypominałby tego ze słomy i stałby sobie na specjalnej wylewce na stawie lub obok ścieżek oczywiscie nieco większy. Nie wiem jaki jest status terenu obok stawu, też po odkrywce gliniankowej tam można byłoby zrobić park, posadzić kilka drzew, zrobić fontanne z misiem i każdy byłby zadowolony o oświetleniu nie wspomnę.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA