REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

kronika policyjna

 

Tragedia na pętli Nowe Bemowo

  15 maja 2023

Tragedia na pętli Nowe Bemowo
źródło: Warszawski Transport Publiczny

W niedzielę 14 maja, w okolicy przejścia dla pieszych przy pętli Nowe Bemowo doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez tramwaj. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

REKLAMA

Jako pierwszy informację o śmiertelnym potrąceniu mężczyzny podał portal TVN Warszawa. Leżące przy torowisku ciało zauważył motorniczy innego tramwaju. Obrażenia były na tyle poważne, że osoba potrącona nie przeżyła. Kobieta z dzieckiem spadła z ósmego piętra Kobieta z dzieckiem spadła z ósmego piętra
Do dramatycznych wydarzeń doszło w bloku obok stacji metra Bemowo na warszawskich Górcach. Kobieta z małym dzieckiem spadła z ósmego piętra. Oboje są w ciężkim stanie.

Tajemnicza śmierć na pętli Nowe Bemowo

Na miejsce przybyli policjanci z wydziału ruchu drogowego i prokurator. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyznę potrącił tramwaj nowego typu wyjeżdżający z pętli Nowe Bemowo w kierunku ul. Radiowej. Śledczy będą mogli zabezpieczyć monitoring, który być może uchwycił moment tragicznego zdarzenia.

- Po godzinie 15 motorniczy tramwaju linii 35, jadący w kierunku Pragi zauważył ciało człowieka przy torowisku - potwierdził Maciej Dutkiewicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich. Policja na razie nie informuje o szczegółach śledztwa. Najprawdopodobniej do potrącenia doszło w rejonie przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Mężczyzna miał wyjść z tramwaju i z niewiadomych powodów znaleźć się pod jego kołami. Jak podaje z kolei portal wyborcza.pl świadkowie zdarzenia rzekomo widzieli jak tramwaj potrącił pieszego i ciągnął go za sobą aż 50 metrów.

(jr)

.
 

Komentarze (7)

# Pieszy z Warszawy

15.05.2023 10:44

Niestety ! Piesi i rowerzyści to grupa ludzi najbardziej lekceważących innych użytrowników dróg, ścieżek rowerowych i chodników. A smatfony jeszcze bardziej spowodowały niefrasobliwość tych osób. Np. Mama z dzieckiem w wózku wjeżdża na pasy patrząca wyłącznie w smartfona (70% osób). Rowerzyści na ścieżkach rowerowych mają klapki na oczach. Nie zwracają uwagi przy dojeżdzie do skrzyżowań ze szlakami pieszymi i wyjazdach z budynków ! Odkąd zaczęto zwężać ulice i budować obok szlaki rowerowe narodziła się plaga nieodpowiedzialnych ludzi.

# Bumperzone123

15.05.2023 11:21

Nie generalizuj. Nie każdy rowerzysta to samobójca czy bandyta. Tak samo, dotyczy to pieszych i kierowców.

# Vvv

15.05.2023 13:19

#Bumperzone123 napisał(a) 15.05.2023 11:21
Nie generalizuj. Nie każdy rowerzysta to samobójca czy bandyta. Tak samo, dotyczy to pieszych i kierowców.
Niestety, jednak zdecydowana część rowerzystów nie zna i nie chce znać przepisów drogowych.
Droga rowerowa wybudowana za niezłe pieniądze- E, tam będzie zasuwał na chodniku, ewentualnie na jezdni.
Przeprowadzić rower przez jezdnię-Niech piesi uważają
Jakakolwiek sygnalizacja zmiany pasu-Po co, niech inni uważają.
Itd.

REKLAMA

# Wredny Kocur

15.05.2023 14:14

Gdyby drd były wydzielone z pasa jezdni, a nie z ciągu pieszego, to by problem nie istniał, a tak jako pieszy muszę jak żyrafa wystawiać głowe zza krzaków, czy przypadkiem jakiś świr na rowerze, czy hulajnodze 50km/h nie pruje na oślep i zapewne dotyczy to wielu kierowców.

# jkk

15.05.2023 16:47

Niestety, rowerzyści to jedyni użytkownicy jezdni którzy nie muszą znać żadnych przepisów. I często to widać w praktyce. Piesi też nie grzeszą rozwagą na chodnikach czy przechodząc przez jezdnie. Nasze przepisy nie sprzyjają bezpieczeństwu ruchu na drogach, piesi traktowani są często jako ten gorszy sort, chodniczki są wąziutkie często zastawione przez parkujące samochody. Jesteśmy przyzwyczajeni do ulicznego bałaganiarstwa. Do tego, policja praktycznie nieobecna, SM interweniuje jedynie na zaproszenie i do tego po długim czasie oczekiwania na ich przyjazd - jeśli zechcą się łaskawie pojawić.

# Wredny Kocur

16.05.2023 12:56

"Piesi też nie grzeszą rozwagą na chodnikach" hmmmm? piesi na chodnikach? No jak mogą! ;D Najwiekszą rozwagą nie grzeszą samochodziarze za znakiem d40 xD Swoją drogą uważam, że powinno się zlikwidować wszystkie chodniki za tym znakiem.

REKLAMA

# jkk

16.05.2023 15:53

Tak, tak - piesi na chodnikach potrafią wejść pod samochód wjeżdżający na posesję. Młodzieńca poniżej 10 lat na rowerze czy hulajnodze traktuje się jako pieszego, taki młodzian wymaga dorosłego opiekuna - też ze wspomaganiem dla nóg. Prędkość przemieszczania się takich osób bywa różna.
I jeszcze jedna uwaga, która mi się przypomniała.
Fatalne bywa oznakowanie ulic. Przykładowo, wylot Coopera - ulicy lokalnej, do Górczewskiej - drogi wojewódzkiej nie jest oznaczony znakiem "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu". Innymi słowy to wyjeżdżający z Coopera mają, według oznakowania, pierwszeństwo. Jeśli tam dojdzie kiedys do karambolu winnych tego nie będzie.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA