REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

kronika policyjna

 

Znęcał się nad żoną i jej synem. Miał też spory składzik broni i narkotyków

  2 września 2022

Znęcał się nad żoną i jej synem. Miał też spory składzik broni i narkotyków
źródło: KRP VI

Policjanci na jednym z osiedlu przy ul. Skarbka z Gór zatrzymali 45-letniego mieszkańca Białołęki, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i pasierbem. Mężczyzna nielegalnie posiadał też broń oraz środki odurzające.

REKLAMA

Funkcjonariusze policji z północnopraskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej na jednym z osiedli przy ul. Skarbka z Gór. Mężczyzna będący sprawcą awantury miał wyjść z mieszkania z bronią. Makabryczna zbrodnia na Tarchominie. Morderca wcześniej był notowany za przemoc domową Makabryczna zbrodnia na Tarchominie. Morderca wcześniej był notowany za przemoc domową
W sobotę w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ odbyło się przesłuchanie zatrzymanego dwa dni wcześniej 48-letniego mieszkańca Białołęki. Prokurator na podstawie zebranych w sprawie materiałów przedstawił mężczyźnie zarzuty dotyczące zabójstwa byłego teścia i znieważenia jego zwłok. Co się wydarzyło na Tarchominie?
Policjanci udali się na miejsce, zachowując szczególne środki ostrożności. W ramach wsparcia, skierowano tam również załogi wydziału wywiadowczo-patrolowego.

W bagażniku miał broń

Mundurowi zauważyli mężczyznę na osiedlowym parkingu przy samochodzie marki Ford. - Skontrolowaliśmy go. 45-latek nie posiadał przy sobie żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Sprawdziliśmy jego pojazd, w którym znaleźliśmy siedem sztuk broni palnej czarnoprochowej, w tym sześć rewolwerów oraz muszkiet, cztery pistolety pneumatyczne, tzw. wiatrówki, kuszę oraz nunczako - informuje komisarz Paulina Onyszko.

REKLAMA

Poinformowała o przemocy domowej

Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą, by zabezpieczyła broń. Podjęto również decyzję o przeszukaniu mieszkania 45-latka. Obecna przy interwencji żona mężczyzny poinformowała, że mąż znęca się psychicznie i fizycznie nad nią i jej synem już od roku, a ona wcześniej bała się to zgłosić. - Ponieważ kobieta w trakcie interwencji kilka razy traciła przytomność, na miejsce wezwano karetkę, która przewiozła ją do szpitala - dodaje komisarz Onyszko.

Arsenał trzymał w mieszkaniu

W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli pakiety foliowe z zawartością suszu roślinnego i biało-żółtego proszku. Znaleźli również około 30 noży bojowych. Ponadto karabinek pneumatyczny, 45 łusek nabojowych przeznaczonych do broni czarnoprochowej, 98 pocisków oraz butelkę z zawartością prochu strzelniczego. Wykorzystano psy tropiące wyspecjalizowane w wyszukiwaniu materiałów wybuchowych i narkotyków.

Zatrzymali 45-latka

Mając na uwadze bezpieczeństwo zgłaszającej i jej dziecka funkcjonariusze zatrzymali 45-latka. Śledczy z komisariatu na Białołęce pracowali nad skompletowaniem materiału procesowego w tej sprawie. Zatrzymany mężczyzna trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Tam przedstawiono mu zarzuty za znęcanie się nad żoną i pasierbem, nielegalne posiadanie metaamfetaminy i marihuany oraz kuszy i tłumika do broni palnej. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (1)

# mopson

05.09.2022 10:30

Z tego co jest na zdjęciu to nielegalne jest jedynie nunczako... kusza do 17J jest legalna, a tłumik od kiedy jest nie legalny? Tania sensacja.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA