Sezon na łańcuszki trwa
18 września 2012
Choć policja ostrzega i apeluje o rozsądek w eksponowaniu biżuterii w miejscach publicznych, złodzieje łańcuszków mają się dobrze. Ale do czasu, bo policja z Targówka czyha na nich nieustannie...
Koniec ulicy Nałęcz. "Od lat istniała tylko na mapie"
Wszyscy miejscy radni jednogłośnie zagłosowali za zlikwidowaniem nazwy ulicy na krańcach Targówka Fabrycznego. Choć nadano ją przed wojną, od lat nie istniała - zarosły ją krzaki.
Najpierw zerwał z szyi kobiecie złoty łańcuszek w tramwaju na Targówku. Kilka dni później powtórzył złodziejską akcję w autobusie. Po kolejnych dniach był już w rękach policji.
Także na Targówku wpadła złodziejska para: Paweł W. i Ilona Z. Spacerując jednym z parków zauważyli matkę z dzieckiem. Szybkim krokiem podeszli do kobiety i zapytali, która godzina. Nie czekając na odpowiedź Paweł W. zerwał kobiecie złoty łańcuszek z szyi i spółka uciekła. Kilkanaście dni później tropiąca ich policja zatrzymała złodziei, a dodatkowo w mieszkaniu Pawła W. policjanci znaleźli ukryte srebrne zawiniątko z heroiną. Za wspólną kradzież grozi im do pięciu lat więzienia, za posiadanie narkotyku - trzy lata.
TW Fulik
na podstawie informacji policji





































