Sezon na łańcuszki trwa
18 września 2012
Choć policja ostrzega i apeluje o rozsądek w eksponowaniu biżuterii w miejscach publicznych, złodzieje łańcuszków mają się dobrze. Ale do czasu, bo policja z Targówka czyha na nich nieustannie...
Pawilon przy Kuflewskiej zniknie. Biblioteka szuka miejsca
Przetarg na projekt ma być rozstrzygnięty do końca maja. Najemcy już muszą myśleć o wyprowadzce.
Najpierw zerwał z szyi kobiecie złoty łańcuszek w tramwaju na Targówku. Kilka dni później powtórzył złodziejską akcję w autobusie. Po kolejnych dniach był już w rękach policji.
Także na Targówku wpadła złodziejska para: Paweł W. i Ilona Z. Spacerując jednym z parków zauważyli matkę z dzieckiem. Szybkim krokiem podeszli do kobiety i zapytali, która godzina. Nie czekając na odpowiedź Paweł W. zerwał kobiecie złoty łańcuszek z szyi i spółka uciekła. Kilkanaście dni później tropiąca ich policja zatrzymała złodziei, a dodatkowo w mieszkaniu Pawła W. policjanci znaleźli ukryte srebrne zawiniątko z heroiną. Za wspólną kradzież grozi im do pięciu lat więzienia, za posiadanie narkotyku - trzy lata.
TW Fulik
na podstawie informacji policji




































