REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Przed biurowcem na Kasprzaka stanie rzeźba. Zaprojektują ją studenci ASP

  14 maja 2024

alt='Przed biurowcem na Kasprzaka stanie rzeźba. Zaprojektują ją studenci ASP'
Przed budynkiem biurowym LIXA E na Woli stanie rzeźba zaprojektowana przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, materiały prasowe

Yareal Polska we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie organizuje konkurs dla studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Mediów. Jego celem jest wyłonienie projektu, który będzie podstawą do realizacji wielkoformatowej rzeźby w przestrzeni kompleksu biurowego LIXA przy skrzyżowaniu Kasprzaka i Karolkowej.

REKLAMA

Najnowszą inicjatywą Yareal Polska, podkreślającą świeże spojrzenie na przestrzeń publiczną, która wyraża się w tworzeniu więzi pomiędzy architekturą a sztuką, jest ogłoszony właśnie konkurs organizowany we współpracy ze stołeczną Akademią Sztuk Pięknych.

Konkurs dla studentów ASP

Przedmiotem jednoetapowego konkursu, adresowanego do studentów Pracowni Obrazowania dla Mediów oraz absolwentów Wydziału Sztuki Mediów, jest stworzenie wielkoformatowej rzeźby plenerowej zaprojektowanej specjalnie dla przestrzeni architektonicznej kampusu biurowego LIXA. Rzeźba ma komponować się z przestrzenią i stanowić integralną część istniejącego już krajobrazu. Będzie równocześnie pełnić funkcję elementu, który identyfikuje lokalizację.

- Celem organizowanego we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych konkursu jest zarówno pokazanie świeżego spojrzenia na przestrzeń publiczną, jak i stymulowanie kreatywności młodych talentów. To wyjątkowa okazja dla studentów do zaprezentowania swojego potencjału oraz istotny krok w kierunku tworzenia inspirujących i nowatorskich przestrzeni miejskich. Poprzez tę inicjatywę chcemy wyrazić nasze zaangażowanie w rozwój kulturalny oraz artystyczny miasta i jego otoczenia. Wyłonienie projektu, który będzie podstawą do stworzenia rzeźby w kampusie LIXA, nie tylko podkreśli unikalność tego miejsca, ale również umocni więź pomiędzy architekturą a sztuką - mówi Jacek Zengteler, prezes Yareal Polska.

Kup bilet

Nowa rzeźba stanie przy Kasprzaka

- Interdyscyplinarny Wydział Sztuki Mediów obchodzi w tym roku swoje 15-lecie. Z entuzjazmem i radością odpowiadamy na zaproszenie firmy Yareal Polska, by poprzez stworzenie plenerowego, miejskiego obiektu sztuki przed budynkiem przy ul. Kasprzaka, stać się częścią kreowania przestrzeni publicznej. Wola ma bogate tradycje w eksponowaniu rzeźb. Połączenie aspektu tej tradycji z myśleniem o miejskiej ekologii i sztuce współczesnej mogą być dla uczestników konkursu niezwykle interesujące. Istotne jest, aby artysta działający na polu sztuki współczesnej był możliwie jak najbardziej interdyscyplinarny i posiadał umiejętności kreatywne w szerokiej palecie działań, w których oprócz formy zewnętrznej liczy się także koncepcja, otwartość na zaproponowane przez mecenasa warunki, a także często świadomość i umiejętność odpowiedzi na aktualne zjawiska otaczającego nas świata - skomentowała dr Katarzyna Stanny, która jest koordynatorką konkursu ze strony ASP.

REKLAMA

Kiedy będziemy wiedzieć, co przedstawia rzeźba?

Termin składania prac konkursowych przez studentów mija 31 maja. Ogłoszenie wyników nastąpi na początku czerwca. W czerwcu również, w ramach prac końcowo-rocznych, na terenie warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa zgłoszonych projektów. Posadowienie wybranej w drodze konkursu rzeźby i jej odsłonięcie przed kampusem LIXA od strony ul. Kasprzaka zaplanowano na wczesną jesień bieżącego roku.

JR

 

REKLAMA

Komentarze (1)

# klocek

14.05.2024 14:48

Takie projekty są bardzo potrzebne :) Kto za to g...o płaci?
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA