REKLAMA

Wola

zdrowie »

 

Nie zwlekaj aż choroba odbierze ci wzrok

  16 maja 2024

alt='Nie zwlekaj aż choroba odbierze ci wzrok'
źródło: Facebook/Warszawski Szpital Okulistyczny i Instytut Oka

Jeszcze w maju Warszawski Szpital Okulistyczny rozpocznie terapię genową pierwszego pacjenta z suchym AMD. Unikalne w skali kraju leczenie jest szansą dla pacjentów z suchą postacią degeneracji plamki żółtej, związanej z wiekiem. Terapia będzie prowadzona w ramach badania klinicznego.

REKLAMA

Dotychczas pacjenci cierpiący na suchą postać AMD nie mogli liczyć na żadną formę leczenia. AMD to poważna choroba oczu, pojawiająca się z wiekiem. Polega na zwyrodnieniu plamki żółtej, poprzez degenerację komórek nerwowych odpowiedzialnych za centralne widzenie i może prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Samo AMD występuje w dwóch postaciach: suchej i mokrej, czyli wysiękowej. Suche AMD jest znacznie częstsze i niestety, do tej pory, nie zarejestrowano leku mogącego zwalczyć tę chorobę.

Jak przystąpić do terapii genowej?

Terapia genowa prowadzona w Warszawskim Szpitalu Okulistycznym to przełom dający nadzieję pacjentom zmagającym się z suchym AMD i jego zaawansowaną formą - zanikami geograficznymi. Terapia podawana w formie iniekcji doszklistkowej to innowacyjne rozwiązanie, stosowane tylko w nielicznych placówkach. Nabór pacjentów do tego badania trwa. W programie mogą wziąć udział osoby, które mają minimum 60 lat, zdiagnozowane suche AMD i dotychczas nie były poddawane leczeniu anty-VEGF. Szczegółowych informacji udziela Warszawski Szpital Okulistyczny przy ul. Wolskiej 165 (lok. U7), biuro badań klinicznych, pod nr telefonu 512-082-276.

JR

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024