REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Rusza rozbiórka biurowca. W zamian 130-metrowy wieżowiec

  18 stycznia 2023

alt='Rusza rozbiórka biurowca. W zamian 130-metrowy wieżowiec'
źródło: materiały prasowe

Na rogu al. Jana Pawła II i Grzybowskiej rusza rozbiórka biurowca Atrium International, wzniesionego w latach dziewięćdziesiątych. To pierwszy krok do budowy kompleksu Upper One - 34-kondygnacyjnego wieżowca biurowego i 17-kondygnacyjnego hotelu.

REKLAMA

Działka należąca do Strabag Real Estate jest już ogrodzona. Prace zostały podzielone na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmie demontaż wnętrza budynku. Na placu Zawiszy stanie 130-metrowy wieżowiec 130-metrowy wieżowiec w kontrowersyjnej lokalizacji
Koniec dyskusji o budowie wieżowca na warszawskim pl. Zawiszy. Pomiędzy wylotami Grójeckiej i Alej Jerozolimskich powstanie budynek o wysokości 130 metrów. W czwartek 12 stycznia Rada Warszawy zgodziła się na inwestycję stosunkiem głosów 38:14.

Otwarcie Fortu Wola już wkrótce. Sprawdzamy listę sklepów Fort Wola wraca. Znamy datę otwarcia
Prace budowlane w nieczynnym od lat Forcie Wola powoli dobiegają końca. Pierwsi najemcy dokonali odbiorów technicznych lokali i przystąpili do prac aranżacyjnych.
W tym czasie zostaną zabezpieczone elementy nadające się do recyklingu. W kolejnych fazach zostanie rozebrana bryła obiektu.

Rozbierają Atrium w Warszawie

Roboty związane z konstrukcją podziemia Upper One deweloper zaplanował na 2024 rok. Oddanie kompleksu do użytkowania, zgodnie z harmonogramem, nastąpi dwa lata później.

- Polskie miasta przechodzą kolejną falę transformacji: modernizacji i rozbiórek. Szczególnie widać to w Warszawie, miejscu gdzie tworzył się rodzimy rynek biurowy. Nienadążające za wymogami współczesności obiekty ustępują miejsca nowym projektom, których funkcje skoncentrowane są na dobrobycie najemców, rozwiązaniach "proptech" i środowisku. Wyburzając Atrium International dajemy przestrzeń na rozwój inwestycji, która w pełni wykorzysta potencjał tego terenu oraz spełni oczekiwania wobec przestrzeni miejskiej. Nie chcemy odcinać się jednak od historii tego miejsca, dlatego niektóre elementy wnętrza dawnego budynku, po ich przekształceniu, zostaną włączone do projektu architektonicznego Upper One - zapowiada Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Strabag Real Estate w Polsce.

Rozbiórka Atrium International zostanie przeprowadzona w zgodzie z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym, a pewne elementy wnętrza już znalazły ponowne zastosowanie. Marmur odzyskany z części wspólnych Atrium International zostanie wykorzystany do produkcji posadzek, które znajdą się w lobby głównym i holach windowych Upper One. Zachowana zostanie także rampa wraz z częścią garażu.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Recykling wyposażenia biurowca

Strabag Real Estate przekazał sprzęty kuchenne fundacji Serce Warszawy, zajmującej się pomocą bezdomnym. Dodatkowo część przedmiotów została oddana do Ośrodka Pomocy Społecznej Bemowo i wykorzystana w jednostkach wchodzących w strukturę OPS, między innymi w Ośrodku Wsparcia dla Seniorów i Ośrodku Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych.

Wyposażenie biurowca zasiliło także punkt pobytowy dla uchodźców z Ukrainy. Warto przypomnieć, że jeszcze niedawno budynek pełnił funkcję ośrodka dla 700 uchodźców.

Podczas prac wszystkie materiały pozyskane z rozbiórki będą podlegały segregacji. Firma będzie dążyć do ponownego użycia, recyklingu i innych procesów polegających na odzysku materiałów z rozbiórki.

REKLAMA

Nowy wieżowiec w Warszawie

Strabag Real Estate otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu, który zastąpi Atrium International. Upper One zaoferuje pierwszy w kraju tego typu biurowiec wyposażony w system geotermii. Dostarczy on na rynek 35,9 tys. m2 powierzchni do wynajęcia. W skład projektu wejdzie też hotel liczący około 11 tys. m2 i blisko 300 pokoi.

Oba obiekty - biurowiec i hotel - Strabag Real Estate zamierza realizować równolegle, a koniec budowy zaplanował na 2026 rok. W kompleksie ma zamiar udostępnić ponad 200 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych. Autorem projektu Upper One jest polska pracownia Medusa Group przy współpracy z austriacką pracownią MHM Architects.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# Wredny Kocur

19.01.2023 09:53

"ponad 200 miejsc parkingowych" hahaha no to pozamiatane dla okolicy, bo żaden niebieski kołnieżyk tramwajem z babinkami kupującymi na hali mirowskiej jeździć nie będzie. xD

# Wwa

19.01.2023 13:21

Oczywiście będzie bajzel z z ciężarówkami na budowie, znowu miasto da d........ deweloperom za darmo.

# Aperłan

20.01.2023 16:11

No i dobrze, bo Atrium brzydkie jest. Szkoda tylko, że temu nowemu nadali taką głupkowatą nazwę. Po polsku nie dało się?

REKLAMA

# Kolo

20.01.2023 17:19

Ano faktycznie nazwa idiotyczna ale za to jak brzmi światowo że szok. Od razu dwie gwiazdki do góry. A poważnie, to jeszcze chyba to są jakieś pozostałości kompleksów z lat 90 tych. Też jestem zwolennikiem nazw miejscowych. Zastanawiam się tylko po jakiego grzyba budować i wyburzac co 20 lat (z ogonkiem) budynki, zamiast zagospodarowywac i cywilizowac wolne przestrzenie, ohydne tzw ogródki działkowe w centrum etc.

# Orto Graff

21.01.2023 02:04

#Wredny Kocur napisał(a) 19.01.2023 09:53
niebieski kołnieżyk
Kołnierzyk. Kocurku, do szkoły (podstawowej) WRRRÓĆ!!!

# Kocur

26.01.2023 14:16

w pracy piszę między klientami, a kołomyja jest - z matury 2000 miałem pionę xD

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni