REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

drogi

 

Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego

  6 marca 2023

Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu Rudnickiego i Kochanowskiego
źródło: UM Warszawa

Przebudowa ważnego ciągu ulic na Bielanach wreszcie nabiera tempa. W poniedziałek 6 marca wieczorem skrzyżowanie Rudnickiego i Kochanowskiego zostanie wyłączone z ruchu. Samochody i autobusy zostaną skierowane na objazdy.

REKLAMA

Prowadzona przez Zarząd Dróg Miejskich przebudowa blisko dwukilometrowego ciągu ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego rozpoczęła się we wrześniu. W pierwszym etapie prac wyremontowano chodnik oraz drogę dla rowerów i hulajnóg.

Remont Rudnickiego

"Teraz drogowcy rozpoczną prace u zbiegu Rudnickiego i Kochanowskiego. Fatalne skrzyżowanie na granicy Bielan i Bemowa. Będzie rondo? Fatalne skrzyżowanie na granicy Bielan i Bemowa. Będzie rondo?
Sytuacja drogowa na skrzyżowaniu Obrońców Tobruku i Powązkowskiej jest nieciekawa. Popękana jezdnia, nierówne chodniki, słabe oświetlenie - oto główne bolączki kierowców i pieszych. Jest szansa, aby to zmienić.
Starą i wyeksploatowaną sygnalizację świetlną na tym skrzyżowaniu zastąpi rondo turbinowe. Kompleksowe prace obejmą przebudowę wodociągu, budowę azylów dla pieszych, odwodnienia drogi, nowego oświetlenia ulicznego, wymianę podbudowy, a wszystko zwieńczy ułożenie nowej nawierzchni" - zapowiada warszawski ratusz.

Przejazd przez skrzyżowanie Rudnickiego i Kochanowskiego zostanie zamknięty w poniedziałek 6 marca o godz. 22:00. Możliwy będzie tylko skręt z Rudnickiego w prawo w Kochanowskiego, w stronę trasy Armii Krajowej (S8). Utrudnienia będzie można objechać Broniewskiego, trasą Armii Krajowej (S8), Maczka lub Broniewskiego oraz al. Reymonta i Maczka. Jak podaje urząd miasta, "umowny termin" zakończenia prac to koniec maja.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wymienią chodniki

"Zarząd Dróg Miejskich ogłosił również przetarg na dodatkowe roboty polegające na wymianie nawierzchni jezdni całego ciągu ulic oraz dodatkowe remonty chodników i dróg rowerowych. Niewykluczone jest zatem, że pewne prace na Bielanach toczyć się będą także przez wakacje. O szczegółach mieszkańcy będą informowani w miarę zbliżania się kolejnych etapów prac" - zapowiada ratusz.

Z powodu zamknięcia przejazdu ulicą Rudnickiego linie autobusowe 103, 122, 180, 197 oraz 409 zostaną skierowane na objazdy. Autobusy linii 103 kursować będą jezdnią serwisową trasy Armii Krajowej i Broniewskiego. Autobusy 122 pojadą prosto Maczka. Linia 180 i linia przyspieszona 409 ominą utrudnienia al. Reymonta i Maczka. Autobusy 197 będą jeździć objazdem przez Maczka, jezdnię serwisową trasy Armii Krajowej i Broniewskiego.

(jok)

.
 

Komentarze (2)

# Damian

16.03.2023 22:14

Problem leży zupełnie gdzie indziej. Za darmo ZTM podpowiem. 1. Wjazd w ulice Literacka/Kochanowskiego z Broniewskiego i trasy s8. 2. Wjazd z Kochanowskiego i Literacka (nie od razu do S8) tylko dalej do Ronda Mączka/Powazkowska. To załatwi wszystkie sprawy. Teraz w okolicy Literacka/Kochanowskiego jest jak jak na deptaku. Można spacerować środkiem ulicy. Taka reorganizacja (powrócenie do tego co było kiedyś) umożliwi tez sprawne rozebranie i wywóz wielkiego obiektu Gazpromu i pozwoli wybudować nowe osiedle w tym miejscu bez rozjeżdżania ronda i lokalnych dróg które właśnie naprawiajcie. Nie ma za co

# Klaudia 80

16.05.2023 08:40

Zróbcie tam kolejne minirondo spowalniające ruch, bo czemu nie... Już w Warszawie się super jeździ przez te minironda. Nie zapomnijcie ustawić czerwonej fali.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA