REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Bemowo

Opuszczone domy czekają na rozbiórkę

 

Rudery straszą przy Lazurowej. Jak długo jeszcze?

  23 lutego 2015

alt='Rudery straszą przy Lazurowej. Jak długo jeszcze?'

Lazurowa to ulica ruder! Opuszczone domy jednorodzinne między ulicą Górczewską a aleją Obrońców Grodna to siedlisko bezdomnych, którzy zaśmiecają okoliczne działki. Stanowią zagrożenie, ponieważ zbierając złom sprowadzają także butle z gazem.

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0
Ulica Lazurowa między Górczewską a aleją Obrońców Grodna. Po lewej stronie zadbane osiedle trzypiętrowych bloków. Jasne elewacje, niebieskie ogrodzenie. Wiadomo, gdzie staną siłownie pod chmurką Wiadomo, gdzie staną siłownie pod chmurką Zakończyło się głosowanie na umiejscowienie siłowni plenerowych na Bemowie. Sześć pierwszych stanie w kwietniu, cztery kolejne - do końca roku. Między granicą działki a ul. Lazurową - krótko przystrzyżony trawnik. Jednak im bliżej ulicy Narwik, tym gorzej. Krzaki. Gęste krzaki i zdewastowany dom o adresie Lazurowa 161 przylegający do zadbanego osiedla. W budynku urzędują menele. Organizują libacje, zaśmiecają działkę, wypróżniają się. Wokół czuć smród odchodów i śmieci. - W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wielokrotnie interweniowałam w sprawie działki przy Lazurowej 161 w straży miejskiej i w bemowskim ratuszu - mówi Małgorzata Porębska, zarządca osiedla "Narwik". Budynki te zostaną zrównane z ziemią, gdy tylko otrzymamy fundusze na budowę ulicy - mówi rzeczniczka ZMID. I dodaje, że mieszkańcy martwią się o swoje bezpieczeństwo. - Bezdomni zbierają złom, i bardzo często przynoszą butle gazowe. Wystarczy przecież iskra lub niedopałek papierosa, by doszło do eksplozji i tragedii - mówi Małgorzata Porębska.

Dalej również nie jest wesoło. Pod numerem 165 opuszczony parterowy dom. Straszy stłuczonymi szybami w oknach. Mimo że niedawno został wyremontowany, szybko popadł w ruinę. Jego również na swoją kwaterę upatrzyli sobie bezdomni. Po drugiej stronie ulicy kolejna opuszczona ruina. Straszy "oczodołami" okien, które dawno ktoś wyrwał razem z futrynami. Dookoła śmietnik i zdziczałe krzaki. Tak wygląda jedna z najważniejszych ulic Bemowa!

Okazuje się, że wszystkie opuszczone budynki znikną z powierzchni ziemi. - Grunty te zostały wykupione pod budowę ulicy Nowolazurowej - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Część budynków została opuszczona przez mieszkańców, w niektórych lokatorzy wciąż są. Zostaną zrównane z ziemią, gdy tylko otrzymamy fundusze na budowę ulicy - mówi Gajewska. Kiedy? - Czekamy na decyzję Rady Warszawy. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym roku - mówi rzeczniczka ZMID. Zatem mieszkańcy Lazurowej muszą uzbroić się w cierpliwość...

(LARS)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck klub przygód 2026 2bck klub przygód 2026 0

Komentarze (7)

# Janek65

23.02.2015 14:01

Tiaaaa i wybudują im podziemne przejście pod 6 pasmową Nowo-Lazurową.Bez wind...

# zjelonek

23.02.2015 17:44

Czyli budynki są własnością miasta i to miasto powinno je zabezpieczyć a teren posprzatać.
Proponuję aby straż miejska wypisała mandat właścicielowi terenu...

# paranoja

23.02.2015 21:48

Jak czytam takie wypociny to robi mi się niedobrze. Rozumiem, że w mieście, nawet kilometr od rogatek, wszystko, co nie jest wymuskaną kupą betonu, odgrodzoną płotem i strzezoną przez strażnika to rudera. Zaraz przeczytam, że Osiedle "Przyjaźń" też należy zaorać i postawić piękne osiedle wieżowców w pastelowych kolorach, żeby mogli tam zamieszkać kolejni zakompleksieni noworysze.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

# qwerty

23.02.2015 21:52

Jacy mieszkańcy Lazurowej? Chyba ci nowi, którzy nawiązują do swoich korzeni kupują mieszkania w polu. A potem czytamy takie wypociny....

# gordon

01.03.2015 21:12

Najpierw niech dociągną Nowolazurową do Szeligowskiej. Bo i tego możemy w tym roku nie doczekać, jeśli radni przesuną fundusze na odbudowę mostu Ł.

# Hubal

30.09.2015 22:44

hestem stąd od zawsze. te domy to historia, a wy się sprowadziliście i się tu teraz rządzicie i historię ludzi od kilkuset lat w tym miejscu nazywacie rudera. moze nie wszyscy sa kilkaset lat, ale trochę szacunku. A pijacy i menele- zawsze się znajda i znajda sobie pustostan. A dlaczego to jest puste. Przez was. bo się tu sprowadziliście. Dla was wybudowano te nowe bloki, kolorowe i drogi za nie nasze pieniadze, a tych co tu mieszkali od zawsze wyrzucono. jedni wzieli kasę i poszli, a inni nie chcieli to ich wywłaszczono na siłę. To było ich Westerplatte. Ale czy wy wiecie co to było Westerplatte poza nazwa, czy wy macie Westerplatte w sercu, czy wy wiecie ze te Groty, bo tak nazywali miejscowi to miejsce i tę wieś, - to tez było ich Westerplatte.
nie wiecie, dlatego się mądrzycie jak ci w TVNie. Nowoczesność, a wszystko co z tamtej Polski to rudery i najlepiej na śmietnik wyrzucić.
A kim wy jesteście, ze sobie takie prawo dajecie. Każda z tych rder jest unikatowa, a wy w tych swoich nowoczesnych klatkach kim jesteście- numerami tylko, jeden podobny do drugiego.
Wybaczcie, ale nawet te menele co nie sa właścicielami tych rzekomo "ruder" są WOLNI i unikatowi, a wy jesteście zaszufladkowanymi numerkami, pozamykanymi w klatki.

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

# gorki

15.09.2016 15:07

A to mało mamy opuszczonych miejsc w Warszawie? Np. tutaj http://intotheshadows.pl. Masakra...
więcej na forum

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni