REKLAMA

Wola

komunikacja »

 

Rowery Veturilo pełne usterek

  25 sierpnia 2014

alt='Rowery Veturilo pełne usterek'

Bez linki hamulcowej, bez dzwonka, z zepsutym łańcuchem, pogiętym błotnikiem i źle wyprofilowanym siodełkiem - stan wielu miejskich rowerów pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA

- Wraz z koleżanką chciałam wypożyczyć miejskie rowery i trochę pojeździć. Zaczęłyśmy od stacji Veturilo, która znajduje się przy wolskim urzędzie dzielnicy. Była tylko jedna sztuka, więc wzięłyśmy ją i ruszyłyśmy dalej pieszo. Przy kolejnych stacjach nie było rowerów. W końcu znalazłyśmy jeden przy alei Jana Pawła II, ale okazało się, że ten, który prowadziłyśmy, miał zepsuty łańcuch. Wzięłyśmy więc ten, który był, lecz po chwili okazało się, że ma zerwaną linkę hamulcową. Kolejne rowery miały pogięty błotnik, obluzowaną tablicę z reklamą, która hałasowała podczas jazdy, nie było dzwonka. Jeden z jednośladów miał tak podniesioną górną część siodełka, że trudno było na nim jechać, a bez narzędzi nie dało się go obniżyć - wylicza zdenerwowana czytelniczka.

Każdego nie obejrzymy...

Rzecznik firmy NextBike Polska podkreśla, że przed wypożyczeniem roweru należy obowiązkowo sprawdzić dany sprzęt, czy nie jest on zepsuty.

- Pracownicy serwisu, którzy zajmują się przeglądami, naprawami i konserwacją pojawiają się na każdej ze stacji codziennie - przewożą rowery, sprawdzają ich stan i zabierają te uszkodzone do naprawy. Codziennie przez serwis przechodzi nawet do stu rowerów, tzn. że w jednym miesiącu każdy rower jest raz lub dwa razy sprawdzany. Do tego dochodzą codzienne przeglądy na stacjach oraz generalny w przerwie zimowej - wyjaśnia Michał Dąbrowski. Pamiętajmy jednak, że zmieniają one swoją lokalizację (statystycznie kilka razy dziennie) i w związku z tym zdarzają się rowery niesprawne, gdyż pracownicy nie są w stanie każdego dnia obejrzeć wszystkich. Trzeba zawsze zgłaszać tego typu zdarzenia, to wówczas będzie nam łatwiej w takich sytuacjach szybciej i skuteczniej reagować - podkreśla Michał Dąbrowski z NextBike Polska.

Dodaje, że firma stosuje określony standard kompleksowego przeglądu każdego roweru, który przyjeżdża do serwisu, tak więc nie jest w nim wymieniana tylko zdiagnozowana na mieście usterka, ale sprawdzane jest wszystko.

- Codziennie przez serwis przechodzi nawet do stu rowerów, tzn. że w jednym miesiącu każdy rower jest raz lub dwa razy sprawdzany. Do tego dochodzą codzienne przeglądy na stacjach oraz generalny w przerwie zimowej - wyjaśnia Michał Dąbrowski.

Usterki rowerów Veturilo można zgłosić: telefonicznie 22 244-13-13 lub 22 382-13-12, poprzez maila: ck@veturilo.waw.pl lub w systemie po oddaniu wypożyczonego roweru.

Kup bilet

Statystycznie

Do dyspozycji rowerzystów w Warszawie jest w tej chwili 176 stacji i 2700 rowerów Veturilo i Bemowo Bike. Są one wypożyczane blisko 8,5 tys. razy dziennie, a w tym sezonie odnotowano już ponad 1,2 mln wypożyczeń. Do końca sierpnia potrwa montaż 21 nowych stacji w pięciu warszawskich dzielnicach.

Tymczasem ostatnio pracownikom firmy ochroniarskiej, która dba o bezpieczeństwo miejskich rowerów udało się udaremnić sześć prób zuchwałej dewastacji i kradzieży rowerów. Z przekazanych przez Next Bike danych wynika, że dzięki skutecznej ochronie liczba kradzieży i dewastacji spadła o 14 procent w porównaniu z rokiem 2013.

AK

 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Ńik

01.09.2014 01:28

Siodełka rowerowe z noskami w XXI wieku -- niesmaczny dowcip. http://www.healthycycling.org/

# ukil

01.09.2014 10:36

"stan wielu miejskich rowerów pozostawia wiele do życzenia."
Przeciez taki publiczny rower jest jak przechodzona prostytutka.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe