Rowery Veturilo pełne usterek
25 sierpnia 2014
Bez linki hamulcowej, bez dzwonka, z zepsutym łańcuchem, pogiętym błotnikiem i źle wyprofilowanym siodełkiem - stan wielu miejskich rowerów pozostawia wiele do życzenia.
Każdego nie obejrzymy...
Rzecznik firmy NextBike Polska podkreśla, że przed wypożyczeniem roweru należy obowiązkowo sprawdzić dany sprzęt, czy nie jest on zepsuty.
- Pracownicy serwisu, którzy zajmują się przeglądami, naprawami i konserwacją pojawiają się na każdej ze stacji codziennie - przewożą rowery, sprawdzają ich stan i zabierają te uszkodzone do naprawy. Codziennie przez serwis przechodzi nawet do stu rowerów, tzn. że w jednym miesiącu każdy rower jest raz lub dwa razy sprawdzany. Do tego dochodzą codzienne przeglądy na stacjach oraz generalny w przerwie zimowej - wyjaśnia Michał Dąbrowski. Pamiętajmy jednak, że zmieniają one swoją lokalizację (statystycznie kilka razy dziennie) i w związku z tym zdarzają się rowery niesprawne, gdyż pracownicy nie są w stanie każdego dnia obejrzeć wszystkich. Trzeba zawsze zgłaszać tego typu zdarzenia, to wówczas będzie nam łatwiej w takich sytuacjach szybciej i skuteczniej reagować - podkreśla Michał Dąbrowski z NextBike Polska.
Dodaje, że firma stosuje określony standard kompleksowego przeglądu każdego roweru, który przyjeżdża do serwisu, tak więc nie jest w nim wymieniana tylko zdiagnozowana na mieście usterka, ale sprawdzane jest wszystko.
- Codziennie przez serwis przechodzi nawet do stu rowerów, tzn. że w jednym miesiącu każdy rower jest raz lub dwa razy sprawdzany. Do tego dochodzą codzienne przeglądy na stacjach oraz generalny w przerwie zimowej - wyjaśnia Michał Dąbrowski.
Usterki rowerów Veturilo można zgłosić: telefonicznie 22 244-13-13 lub 22 382-13-12, poprzez maila: ck@veturilo.waw.pl lub w systemie po oddaniu wypożyczonego roweru.
Statystycznie
Do dyspozycji rowerzystów w Warszawie jest w tej chwili 176 stacji i 2700 rowerów Veturilo i Bemowo Bike. Są one wypożyczane blisko 8,5 tys. razy dziennie, a w tym sezonie odnotowano już ponad 1,2 mln wypożyczeń. Do końca sierpnia potrwa montaż 21 nowych stacji w pięciu warszawskich dzielnicach.
Tymczasem ostatnio pracownikom firmy ochroniarskiej, która dba o bezpieczeństwo miejskich rowerów udało się udaremnić sześć prób zuchwałej dewastacji i kradzieży rowerów. Z przekazanych przez Next Bike danych wynika, że dzięki skutecznej ochronie liczba kradzieży i dewastacji spadła o 14 procent w porównaniu z rokiem 2013.
AK