REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

różne

 

Rosjanie nie wyprowadzili się znad Zalewu. Potrzebny będzie komornik?

  9 maja 2022

Rosjanie nie wyprowadzili się znad Zalewu. Potrzebny będzie komornik?
źródło: Mazowieckie To i Owo

Lasy Państwowe czekają na wydanie nieruchomości, którą w Skubiance nad Zalewem Zegrzyńskim od lat osiemdziesiątych dzierżawi ambasada rosyjska. Problem w tym, że Rosjanie nie kwapią się, aby ją oddać a sprawa zapewne skończy się w sądzie.

REKLAMA

O nieruchomości dzierżawionej przez ambasadę rosyjską niedaleko Legionowa zrobiło się głośno już w 2015 roku, przy okazji sporu pomiędzy Polską a Rosją o tzw. nieruchomości dyplomatyczne. Rosjanie nie płacili za nieruchomości oddane im do dyspozycji w Polsce, a domagali się takich opłat od Polski za podobne nieruchomości w Rosji. Jak działają bitomaty? Jak działają bitomaty?
Ostatnio w Warszawie pojawiło się sporo nowych bitomatów, warto z nich korzystać i wymieniać kryptowaluty na gotówkę (lub gotówkę na kryptowaluty). W poniższym artykule krótko przedstawiamy, jak działają nowe bitomaty, które pojawiły się na terenie stolicy.
Lokalny tygodnik "To i Owo" tak wówczas wspominał wizytę w tym miejscu: - Gdy próbowaliśmy sfotografować ośrodek, uniemożliwił nam to stojący przy bramie człowiek, najprawdopodobniej ochroniarz - pisała redakcja. - Usłyszeliśmy, że nie można tam ani wchodzić, ani robić zdjęć.

Dostali czas do końca kwietnia

"To i Owo" ponownie przypomniało o sprawie, którą podchwyciły media ogólnopolskie. Lasy Państwowe w trybie natychmiastowym wypowiedziały umowę dzierżawy, dając Rosjanom do końca kwietnia czas na wyprowadzkę. Ambasada jednak nie opuściła nieruchomości.

- Czekamy na wydanie tej nieruchomości przez ambasadę rosyjską - mówi rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski. - Do tej chwili to nie nastąpiło, ale podejrzewam, że w perspektywie kilku dni sytuacja się rozstrzygnie. Wtedy będziemy wiedzieli, czy spór o ten grunt zostanie rozstrzygnięty polubownie, czy też będziemy musieli wystąpić do sądu o nakaz eksmisji i skierować sprawę do komornika.

REKLAMA

Płacili bardzo mało

Dzierżawa gruntu była kontynuowana od lat osiemdziesiątych na tych samych, korzystnych dla Rosjan warunkach. Ambasada postawiła na terenie ośrodka w Skubiance dwa hotele, dwie wille i osiem domków letniskowych. Miesięcznie za dzierżawę płaciła ok. 12 tys. zł. Zatem niewiele, jednak jak informują Lasy Państwowe - są zaległości.

- Z historii tej współpracy widzimy, że wpłaty te często wymagały ponaglania jeszcze wówczas, gdy Rosjanie mieli stabilną sytuację finansową. W tej chwili, od dwóch miesięcy płatności za czynsz nie ma w ogóle, ze względu na to, że mają zablokowane rachunki i nie mogą dokonywać przelewów i operacji bankowych - powiedział Gzowski.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA