REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

wypoczynek

 

70-lecie Legionowa w rytmach disco polo

  28 kwietnia 2022

70-lecie Legionowa w rytmach disco polo
Fot. Robert Hincman

Przed siedemdziesięciu laty Legionowo uzyskało prawa miejskie. Z tego też powodu miasto zaprasza na potańcówkę i koncerty w rytmach disco polo.

REKLAMA

Gminna Rada Narodowa czterokrotnie podejmowała uchwałę w sprawie nadania Legionowu praw miejskich. Na drodze do zmiany statusu miejscowości stały jednak niekorzystne warunki ekonomiczne i polityczne.

Trochę historii

W marcu 1930 roku Legionowo otrzymało status samodzielnej gminy z uprawnieniami gmin miejskich, od 1930 roku nasza miejscowość nabierała coraz więcej cech ośrodka miejskiego. Krótka podróż przez 100 lat. Wojsko, kolej i balony Krótka podróż przez 100 lat. Wojsko, kolej i balony
Miasto uruchomiło poświęconą obchodom stulecia Legionowa stronę internetową pod nazwą "100 lat nazwy Legionowo". My tymczasem pokrótce przypominamy ważną część historii naszego miasta, którego losy wzajemnie były związane z wojskiem, koleją i... balonami.
Nowy kształt terytorialny Legionowa określono w 1951 roku, w jego skład weszły: gmina Legionowo, osiedle Bukowiec oraz wsie Łajski i Grudzie. Obszar ten zamieszkiwało wówczas około 15 tysięcy osób. 22 września 1951 roku Gminna Rada Narodowa podjęła ostatnią uchwałę w sprawie nadania praw miejskich i wystąpiła do Warszawskiej Powiatowej Komisji Podziału Administracyjnego z wnioskiem o utworzenie miasta Legionowo oraz oddzielnej gminy o tej samej nazwie. Rozporządzeniem ówczesnego premiera Józefa Cyrankiewicza z 3 maja 1952 roku osadzie został nadany ustrój miejski. W granice miasta zostały włączone także dwie gromady: Bukowiec oraz Łajski - Grudzie.

REKLAMA

Występy, koncerty i potańcówka

70-lecie nadania praw miejskich odbędzie się 3 maja na Rynku Miejskim. Na godzinę 14:00 zaplanowano spektakl dla dzieci Teatru Forma pt. "Jak Pieski z Patrolu poznały Cyberwiedźmę". Następnie o 14:50 rozpoczną się występy wokalne. Na scenie najpierw ujrzymy Soprano, następnie o 15:15 Dwa kolory, o 15:50 Młode talenty i 16:25 Beatę Osytek. Od 17:00 zaplanowano trzygodzinne koncerty: Kanda i NO. 14, Soso i Playboys. Zwieńczeniem imprezy będzie potańcówka z DJ Wiką. Przez cały dzień na mieszkańców czekać będą stoiska wystawców oraz wiele atrakcji dla dzieci, m. in.: dmuchańce, karuzela, piknik historyczny i inne atrakcje.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Tcdcv

28.04.2022 12:48

Niby świętują prawa miejskie a po programie uroczystości widać że mentalnie to wiocha

# Wredny Kocur

29.04.2022 11:20

Repertuar dopasowany jak ulał! :D

# Plutoo

30.04.2022 11:22

Rodzaj muzy to chyba wybierały leśne dziadki wraz z rodziną

REKLAMA

# Krzysiek43

09.05.2022 13:30

Impreza okazala sie byc calkiem udana. Zwlaszcza potańcówka z kochana DJ Wiką. A zespół Playboys na szczęście nie byl czystej wody zespolem disco polowym. Jedyny niesmak i zdziwienie mogl wywolac utwor zepsolu ukrainskiego, wychwalajacego banderowskie barwy
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA