REKLAMA

Bemowo

drogi »

 

Paskudny betonowy "naleśnik" pośrodku ronda

  13 maja 2024

alt='Paskudny betonowy "naleśnik" pośrodku ronda'
zdjęcie czytelnika

Choć budowa ulicy z rondem u zbiegu Piastów Śląskich, Osmańczyka i Krasnodębskiego na dobre jeszcze się nie zakończyła, już zgłaszane są uwagi mieszkańców do projektu.

REKLAMA

- Właśnie kończy się budowa ronda u zbiegu ul. Osmańczyka i Piastów Śląskich. Zbudowano wielki paskudny betonowy "naleśnik" - relacjonuje nasz czytelnik.

- Polecam zobaczyć ten kawał betonu. Naprawdę nie dało się zazielenić środka ronda, jak to miało miejsce np. na Bielanach u zbiegu Kochanowskiego i Rudnickiego? Byłoby taniej i ładniej. Co ciekawe, burmistrz dzielnicy rządzi pod hasłem "Zielone Bemowo". Na drugim końcu budowanego przedłużenia, u zbiegu Piastów Śląskich i Obrońców Tobruku, też jest planowane rondo. Ciekawe czy tam też będzie takie pole kostki granitowej? - napisał czytelnik z Bemowa.

Kto projektował rondo na Piastów Śląskich?

Wspomniane przez czytelnika rondo powstało za Carrefourem, gdzie zbiegają się ulice Piastów Śląskich, Osmańczyka i Krasnodębskiego. Dodatkowo trwa budowa przedłużenia Piastów Śląskich między Osmańczyka a Obrońców Tobruku. Nowa ulica ma zostać oddana w czerwcu, choć może uda się nieco wcześniej. O obecnym wyglądzie ronda zadecydował Zarząd Transportu Miejskiego (opiniował projekt) i Zakład Remontów i Konserwacji Dróg m.st. Warszawy (przygotował projekt) oraz Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego miejskiego ratusza (ono też ostatecznie opiniowało ten projekt). Rondo zostało wykonane zgodnie z projektem i wydanym pozwoleniem na budowę.

Kup bilet

Autobusy i ciężarówki by nie przejechały

- Jest to rondo małe, co wiąże się z możliwością najeżdżania na wyspę. Projektanci, wybierając typ ronda, kierują się głównie dostępnością przestrzeni, natężeniem i rodzajem ruchu oraz bezpieczeństwem dla ruchu w uzależnieniu od widoczności - wyjaśnia Natalia Walka.

W przypadku ronda na skrzyżowaniu ulic Piastów Śląskich - Osmańczyka - Krasnodębskiego, wybierając typ ronda, projektant kierował się właśnie tymi kryteriami, mając na uwadze autobusy miejskie i długie samochody ciężarowe dostarczające towary do pobliskiego centrum handlowego.

- Według opinii projektanta, gdyby na rondzie powstała zielona wyspa, byłaby ona "rozjeżdżona", więc nie spełniałaby walorów estetycznych oraz przede wszystkim bezpieczeństwa dla ruchu - dodaje Natalia Walka.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Panjan

14.05.2024 06:52

Jeżeli rondo jest zbyt małe aby przez nie przejeżdzały ciężarówki w sposób normalny, tylko muszą skracać drogę środkiem, to chyba należało wybudować zwykłe skrzyżowanie?

# Jacek z Bemowa

14.05.2024 15:23

Całe te rondo jest żle zaprojektowane i wykonane - najlepiej samemu obejżeć. Jak ruszy nowa droga to wszyscy będą tu stali w korku. Przykłady: Jadąć od Piastów Śląskich dwa pasy zostały zmniejszone do jednego - wystarczyło zrobić bezkolizyjmy skręt w prawo z jednego pasa poza rondem. Ścieżki rowerowe przy rądzie zagrażają bezpieczeństwu - widziałem kierowcę, który omyłkowo wiechał na nią bo pomylił ją z drogą. Na dodatek już z wypowiedzi Pani Natali Walka widać że rondo jest żle wyprofilowane "gdyby na rondzie powstała zielona wyspa, byłaby ona "rozjeżdżona". Poprzednie skżyżowanie było lepiej pomyślane. Mieszkańcy Bemowa nie powini się zgadzać na tak żle wydane pieniądze i domagać się poprawienia rąda. Mam nadzieję że Burmistrz Bemowa zajmie sie sprawą już ,a nie jak wszyscy utkniemy tam w korku.

# Ktoś

14.05.2024 17:57

Zgadzam się z tą opinią,ale radzę zajrzeć do słownika ortograficznego,by poćwiczyć ortografię,gdyż piszemy obejrzeć, a nie tak jak Pan

REKLAMA

# Art

14.05.2024 19:47

Pani Natalia mogłby się wysilić i wymyśleć jakiś bardziej przekonujący argument. Wspomniane w artykule rondo na Bielanach u zbiegu Kochanowskiego i Rudnickiego nie jest większe od tego zbudowanego na Bemowie, jest zielone i jeżdzą przez nie autobusy przegubowe linii 180. Jakoś nie rozjeżdżają ronda.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break