REKLAMA

Bemowo

kalendarz imprez »

 

"Grease" w bemowskim amfiteatrze

  13 maja 2024

alt='"Grease" w bemowskim amfiteatrze'
materiały BCK

Wspaniały musical "Grease", ulubiony tytuł wszystkich pokoleń, pojawi się na deskach Bemowskiego Centrum Kultury.

REKLAMA

- Jednak niech Was nie zmyli przypuszczenie o przewidywalności - to jest nasza, bemowska produkcja - mówią twórcy i wykonawcy. - Wspaniała historia amerykańskiej młodzieży lat pięćdziesiątych, wszystkim znane melodie piosenek, wszechobecny klimat retro i nasz bemowski dryg sprawiają, że trudno będzie Wam powstrzymać uśmiech, a nogi same będą wyrywać się do tańca! - dodają.

Premiera teatru społecznościowego

Musical "Grease" to efekt pracy nad fantastycznym projektem teatru społecznościowego "On the stage". Czym jest teatr społecznościowy? - To teatr tworzony dla Was, przez Was. W 2023 roku ogłosiliśmy casting wśród mieszkańców Bemowa. Nie szukaliśmy profesjonalnych aktorów, tylko ludzi z pasją i marzeniami. Takich, którzy chcą stworzyć zupełnie nową, kreatywną i artystyczną przestrzeń w naszej dzielnicy. Wzięliśmy na warsztat "Grease". Stworzyliśmy scenariusz, przetłumaczyliśmy piosenki, zaprojektowaliśmy scenografię i kostiumy, a to wszystko pod okiem reżyserki Justyny Gumiennej. Teraz zapraszamy na naszą pierwszą premierę - mówią twórcy.

Wstąp do księgarni

Musical "Grease". Historia w pigułce

Akcja musicalu, nazwanego tak na cześć subkultury młodzieżowej klasy robotniczej lat 50. XX wieku w Stanach Zjednoczonych (znanej jako Greers), rozgrywa się w 1959 roku w fikcyjnej szkole Rydell High School w północno-zachodnim Chicago. Dziesięcioro nastolatków z rodzin robotników, próbuje stawić czoła wyzwaniom związanym z presją rówieśników, polityką, obroną własnych wartości i miłością.

Warstwa muzyczna spektaklu czerpie z dźwięków wczesnego rock'n'rolla i sprawia, że trudno oprzeć się chęci wprawienia ciała w radosne pląsy.

Pierwszy spektakl na Broadwayu miał miejsce 7 czerwca 1972 i do 1983 r. był najdłużej granym tytułem w historii Broadwayu. Film okazał się wielkim hitem, a sam spektakl pozostaje szesnastym najdłużej wystawianym musicalem na Broadwayu.

- Cały zysk z biletów będzie przeznaczony na rozwój tego projektu, abyśmy mogli tworzyć kolejne spektakle - mówią twórcy.

Musical będzie można obejrzeć 18 maja o godzinie 20:00 w amfiteatrze w parku Górczewska. Bilety do kupienia na stronie: www.bemowskie.pl.

KG

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA