REKLAMA

Żoliborz

interwencja »

 

Czy restauracja za bardzo hałasuje nocą? Interwencja radnej

  16 lutego 2024

alt='Czy restauracja za bardzo hałasuje nocą? Interwencja radnej'
źródło: Dzielnica Żoliborz

Radna Marta Szczepańska w interpelacji do władz dzielnicy poruszyła kwestię hałasu generowanego przez jeden z lokali restauracyjnych przy Suzina 8, tuż obok kina Tęcza. Radna poprosiła o ustalanie faktów w sprawie rzekomego zakłócania ciszy nocnej osobom mieszkającym w bezpośrednim sąsiedztwie.

REKLAMA

- Mieszkańcy domów zlokalizowanych w sąsiedztwie lokalu "Tęcza od kuchni" zgłaszają problem regularnego zakłócania miru domowego poprzez generowanie hałasu ze wspomnianego lokalu w godzinach powszechnie uznawanych za tzw. ciszę nocną. Mieszkańcy apelują do spółdzielni o zakończenie działalności restauracji w godzinach nocnych - lokal za dnia jest zamknięty. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
Wielu z nich to osoby zameldowane na Żoliborzu, ale nie będące właścicielami lokali. Jako najemcy mieszkań nie są spółdzielcami i przez to nie uzyskują wsparcia zarządu spółdzielni. Szukają pomocy u radnych i zarządu dzielnicy - napisała radna Marta Szczepańska i otwarcie zapytała: ile zgłoszeń zakłócania ciszy nocnej przez lokal "Tęcza od kuchni" przyjął komisariat policji na Żoliborzu w ostatnich trzech latach i ile pouczeń lub mandatów otrzymał wspomniany lokal w tym czasie?

Interweniowała policja i straż miejska

Komenda Rejonowa Policji odpowiedziała, że w 2021 roku w rejonie restauracji nie odnotowano żadnego zgłoszenia. W roku 2022 przeprowadzono trzy interwencje, z czego dwie były niepotwierdzone, natomiast raz zastosowano pouczenie. W 2023 roku było 17 interwencji, z czego osiem niepotwierdzonych, a w dziewięciu przypadkach pouczono sprawcę wykroczenia.

Z kolei zastępca komendanta straży miejskiej poinformował, że w 2023 roku po godz. 22:30 przeprowadzono jedną interwencję, w wyniku której muzyka została ściszona.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Czy przy Suzina 8 będzie spokojniej?

- Większość zgłoszeń jest anonimowa, więc nie ma możliwości poinformowania osoby zgłaszającej o przysługujących jej prawach. Teren w bezpośredniej bliskości wskazanego lokalu gastronomicznego został wyznaczony jako miejsce zagrożone i objęty przede wszystkim w godzinach wieczorno-nocnych nadzorem prewencyjnym, również prowadzonym w ramach pełnienia służb ponadnormatywnych, finansowanych z budżetu miasta - odpowiedział radnej burmistrz Paweł Michalec.

REKLAMA

Restauracja odpiera zarzuty

- To jest kwestia jednej mieszkanki, która stosunkowo niedawno tu się wprowadziła. Uważamy, że nie przekraczamy norm społecznych. Staraliśmy się porozumieć z tą panią. Uszczelniliśmy okna, aby wyjść naprzeciw jej oczekiwaniom. Wkrótce zamontujemy ekrany dźwiękoszczelne, więc wszystko co możemy, to robimy. Tutaj nie ma żadnych burd, żadnych bijatyk. Mamy poparcie lokalnej społeczności. Administracja WSM Żoliborz Centralny też nie ma zastrzeżeń do prowadzonej przez nas działalności. To, co możemy zrobić, to wyciszyć akustycznie lokal i to robimy. Proponowaliśmy mediację, lecz ta pani nie zgadza się na rozmowy - powiedziała nam właścicielka restauracji.

DB

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# Iza

18.02.2024 18:06

Dodał bym zajmowanie miejsc parkingowych , przez odwiedzajacych lokale, przeznaczonych dla mieszkancow oraz zabranie miejsca parkingowego dla kina Tecza na ktorym stoi rzęch do rozworzenia dan z restauracji. Maja swoje podworko

# Gość

18.02.2024 18:09

#Iza napisał(a) 18.02.2024 18:06
Dodał bym zajmowanie miejsc parkingowych , przez odwiedzajacych lokale, przeznaczonych dla mieszkancow

A dlaczego miejsca przy publicznej ulicy są "przeznaczone dla mieszkańców"?

# Orto Graf

18.02.2024 19:32

#Iza napisał(a) 18.02.2024 18:06
do rozworzenia dan
Czy wyraz "rozworzenia" napisała Pani przez "rz", bo kojarzy on się z rozworą?

REKLAMA

# Mariusz

02.03.2024 06:17

Najlepiej iść po poradę do prawnika i on wyjaśni jakie są zawiłości prawne w tym temacie. Odradzam jednak znanego z tv M.Mickiewicza. mało rzeczowe podejścia do powierzonych spraw.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA