REKLAMA

Żoliborz

oświata »

 

Podstawówka im. Jana Brzechwy czeka na przyszłych lekkoatletów, tancerzy i chórzystów

  16 lutego 2024

alt='Podstawówka im. Jana Brzechwy czeka na przyszłych lekkoatletów, tancerzy i chórzystów'
źródło: Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

Rozpoczyna się czas rekrutacji w placówkach oświatowych. Co proponuje Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy przy Przasnyskiej 18a?

REKLAMA

Przy szkole działa Klub Tańca Towarzyskiego "Feeling". W zajęciach tanecznych uczestniczy około 80 osób posiadających różne klasy taneczne od najniższej - "E", do międzynarodowej mistrzowskiej "S".

Taniec, muzyka, sport. Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych? Jak inwestować po dokładnej analizie produktów bankowych?
W obliczu dynamicznych zmian na rynku finansowym, właściwa analiza produktów bankowych jest kluczem do efektywnej i zrównoważonej inwestycji. W naszej dzisiejszej dyskusji skupimy się na tym, jak inwestycje po analizie produktów bankowych mogą przyczynić się do rozwoju osobistych finansów oraz wpłynąć pozytywnie na środowisko i społeczeństwo. Wykorzystamy tutaj wiedzę na temat funduszy inwestycyjnych, zasad ESG (Environmental, Social, Governance) oraz praktyczne aspekty analizy finansowej. Warto pamiętać, że współczesny bank - zielony i nowoczesny - jest naszym partnerem na każdym etapie podróży inwestycyjnej, pomagając w wyborze ekologicznych rozwiązań i ocenie ich wyników.
..

"Tancerze z naszego klubu zajmują czołowe miejsca na turniejach rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. W ostatnim czasie udało się nam nawiązać bliską współpracę z jedną z najlepszych par zawodowych na świecie - Christopherem i Justyną Hopkins z Anglii" - czytamy na stronie internetowej podstawówki.

Chór szkolny Mały Wiwat przygotowuje koncerty i widowiska słowno-muzyczne dla szkoły i środowiska lokalnego. Koncertuje także wspólnie z chórem Wiwat, skupiającym absolwentów szkoły.

Placówka posiada dobrą bazę sportową, dlatego młodzi sportowcy mogą się w niej świetnie realizować. Od roku szkolnego 2022/23 w szkole są oddziały sportowe o profilu lekkoatletycznym. Zaplecze sportowe stanowią: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, dwie sale gimnastyczne mniejszych rozmiarów, siłownia, boisko sportowe z bieżnią, stanowiskiem do skoku wzwyż, w dal, pchnięcia kulą oraz siłownia plenerowa. Zamiłowanie do sportu uczniowie mogą rozwijać również w ramach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Gepard".

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co jeszcze oferuje podstawówka przy Przasnyskiej?

Szkoła dysponuje 22 salami lekcyjnymi, w tym pracownią fizyko-chemiczną, językową, informatyczną, muzyczną, przyrodniczo-geograficzną, biologiczną, plastyczno-techniczną. Na parterze, przy głównym korytarzu usytuowane są sale lekcyjne dla uczniów klas I-III oraz dla oddziału przedszkolnego. Sale lekcyjne mieszczące się na parterze mają bezpośrednie wyjście na ogrodzony teren przyszkolny, na którym znajdują się między innymi dwa place zabaw umożliwiające dzieciom różnorodne zabawy ruchowe, a także teren zielony wykorzystywany do spędzania przez uczniów przerw międzylekcyjnych oraz lekcji wf dla młodszych uczniów oraz zajęć o charakterze integracyjnym i świetlicowych.

REKLAMA

Świetlica od 7:00 do 17:30

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferowane są różnorodne formy zajęć, od plastyczno-manualnych jak: rysowanie, malowanie, wycinanie, wydzieranki, origami itp., poprzez zajęcia rekreacyjno-sportowe, zajęcia rozbudzające zamiłowania czytelnicze, gry i zabawy stolikowe, zabawy przy muzyce, zabawy i łamigłówki umysłowe (krzyżówki, rebusy, quizy), aż po konkursy, imprezy i uroczystości. Dzieciom oferowana jest nawet pomoc w odrabianiu prac domowych. Świetlica jest czynna od 7:00 do 17:30.

REKLAMA

Dzień otwarty i rekrutacja

W Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy przy Przasnyskiej 18a dzień otwarty dla dzieci z tzw. zerówek odbędzie się już 20 lutego (wtorek) o godzinie 17:00. Będzie to spotkanie informacyjne, dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/25. Nabór będzie prowadzony do: zerówki, I klasy ogólnodostępnej, I klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym, I klasy sportowej o profilu tanecznym (taniec towarzyski), IV klasy ogólnodostępnej i IV klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym. Szczegóły i harmonogram rekrutacji dostępny jest na stronie internetowej szkoły: sp92warszawa.edupage.org.

MB

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break