REKLAMA

Wola

drogi »

 

Radni Woli domagają się pieniędzy na remont Obozowej

  15 listopada 2023

alt='Radni Woli domagają się pieniędzy na remont Obozowej'
źródło: ZDM

Wolscy radni jednogłośnie uchwalili stanowisko, w którym domagają się jak najszybszego znalezienia pieniędzy w budżecie miasta na kompleksowy remont ulicy Obozowej. Jak bardzo zbliża to nas do tej pilnej inwestycji?

REKLAMA

Uchwałę poparło 22 radnych, nie było sprzeciwu. Wszystkim samorządowcom zależy na jak najszybszym rozwiązaniu problemu ulicy Obozowej, której okolice w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Obozowa czeka na remont

Przemiany w zagospodarowaniu przestrzeni najlepiej widać na odcinku od ulicy Młynarskiej do al. Prymasa Tysiąclecia. Zabudowania przemysłowe zastąpiły tu osiedla mieszkaniowe. Pomimo to, ulica Obozowa nie może doczekać się kompleksowej przebudowy. Zdaniem radnych wprowadzone w ostatnim czasie zmiany związane z remontem torowiska tramwajowego, poprawiły bezpieczeństwo, ale to za mało.

Mieszkańcy zdecydują o wyglądzie Obozowej?

Wypracowane przez wolskich radnych stanowisko, to dopiero początek. Jeśli projekt zostanie wpisany do Wieloletniej Prognozy Finansowej, będzie można rozpocząć konsultacje społeczne i przygotowywanie koncepcji przebudowy tej ulicy.

Czy stołeczny ratusz będzie miał pieniądze na remont Obozowej? W ostatnich miesiącach znalazł grube miliony na znacznie mniej istotne sprawy: most dla pieszych i rowerzystów w porcie Czerniakowskim, urządzenie parku Żerańskiego, czy remont Sali Kongresowej za astronomiczną kwotę 400 mln zł. Wszystko to przy ogromnym deficycie budżetu miasta i wciąż rosnącym zadłużeniu Warszawy.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Wcześniej nie chcieli remontu Obozowej

Sprawy remontu Obozowej być może już dawno by nie było, gdyby nie wcześniejszy upór... wolskich radnych. Nieustanne przekładanie w czasie kapitalnego remontu tej ulicy to jedna z największych porażek czasów prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego. Przypomnijmy: prace miały zostać przeprowadzone jeszcze przed rozpoczęciem budowy metra na Woli, ale urząd miasta przychylił się do protestu większości wolskich radnych. Powód protestu był kuriozalny - radnym wydawało się, że dwa szerokie pasy ruchu na Obozowej można z powodzeniem przekształcić w cztery. Urzędnicy wyjaśniali, że byłyby one nieprzepisowo wąskie, ale samorządowców to nie przekonało. W rezultacie kapitalny remont został odłożony na czas "po zakończeniu budowy metra".

- W 2017 roku wykonano przebudowę trasy tramwajowej na odcinku od Płockiej do Wawrzyszewskiej - czytamy w materiałach z sesji Rady Warszawy. - W 2020 roku rozpoczęto przygotowania do realizacji inwestycji na pozostałym odcinku. Obecnie trwają uzgodnienia koordynacyjne. Prace w zakresie opracowania dokumentacji planuje się w 2024 roku. Realizacja robót przewidywana jest na 2029 rok.

DB/DG

 

Komentarze (7)

# Blofeld

16.11.2023 09:52

Piniendzy nie ma i nie będzie... Jak głosujecie, to tak macie i proszę nie narzekać. W takiej sytuacji trzeba być uśmiechniętym i szczęśliwym.

# Tubylec

16.11.2023 11:26

Trzaskowski woli wyremontować za pieniądzę podatników Salę Kongersową, która nie jest w stanie na siebie zarbić. Sprawy trzeciąrzędne jak dziurawe drogi, brak kanalizacji, brak szkół czy basenu, to go nie interesuje. Wydał milony na kładkę dla pieszych i muzeum sztuki nowoczesnej. To są jego priorytety.

# 666

16.11.2023 13:06

Niekończący się remont kongresowej to hańba dla miasta i państwa. Nikt normalny nie jest w stanie tego zrozumieć.

REKLAMA

# Blofeld

18.11.2023 01:49

Jeszcze raz powiadam - piniendzy nie ma i nie będzie (wymowa oryginalna - cytat z klasyka z tych od biało czerwonego serduszka w klapie). Zapomnijcie o Oboxowej. Są ważniejsze względy ideologiczne wymagające finansowania. Kto się będzie przejmował jakaś tam ulica. Poza tym był czas że można było ten remont zrobić - nie było woli politycznej. Teraz jest wola, ale nie ma ochoty... i piniendzy rzecz jasna.

# Ktoś

18.11.2023 10:58

Na Obozowej remont jest niepotrzebny.Lepiej zróbcie coś, by nie dochodziło tam do wypadków typu "tramwaj przejechał pieszego ",często powodowanych przez pieszych,zapominających bądź nie wiedzących o tym,że tramwaj zawsze pierwszeństwo!!

# facio aligacio

20.11.2023 00:31

2029 - to już niedługo :)

REKLAMA

# Blofeld

24.11.2023 20:40

Piniendzy nie ma i nie będzie... Poza tym obietnice wiążą tylko tych którzy w nie wierzą. Tak mawial pewien ktoś od tych z biało czerwonym serduszkiem w klapie.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024