REKLAMA

Wola

drogi »

 

Coraz mniej miejsc parkingowych na Woli. Wciąż znikają kolejne

  29 listopada 2023

alt='Coraz mniej miejsc parkingowych na Woli. Wciąż znikają kolejne'
źródło: bip.warszawa.pl

Jak wiadomo, każde miejsce parkingowe w Warszawie jest na wagę złota. Zmotoryzowani mieszkańcy coraz dotkliwiej odczuwają ich likwidację.

REKLAMA

Interpelację do władz dzielnicy w sprawie zmniejszenia liczby miejsc parkingowych przy ul. Dzielnej w pobliżu skrzyżowania z al. Jana Pawła II napisał niedawno wolski radny Jarosław Lewandowski. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Brakuje miejsc parkingowych w Warszawie

- Uprzejmie proszę o odtworzenie ostatnio zlikwidowanych trzech miejsc parkingowych znajdujących się przy ulicy Dzielnej po prawej stronie ulicy, zaraz za przejściem dla pieszych, jadąc od al. Jana Pawła II. Z niezrozumiałych powodów, do tej pory funkcjonujące trzy miejsca parkingowe zostały ostatnio zlikwidowane, a wjazd na nie został zastawiony nowymi słupkami parkingowymi - napisał radny Lewandowski. - Biorąc pod uwagę ogromny deficyt miejsc parkingowych na całych Nowolipkach, bardzo proszę o ponowne rozważenie przywrócenia możliwości parkowania pojazdów na wyżej wymienionych miejscach parkingowych.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

10 metrów za przejściem

Wolski ratusz nie ma jednak dobrych wieści dla zmotoryzowanych. Jak wyjaśnia jeden z wiceburmistrzów, zmiana organizacji ruchu na ulicy Dzielnej została wykonana na podstawie projektu, którego celem jest "poprawienie bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, poprzez ustawienie słupków blokujących".

- Słupki mają na celu wyeliminowanie postoju pojazdów, w celu zapewnienia lepszej widoczności pieszych zbliżających się do przejścia - wyjaśnia Robert Rafałowski. Jak dodał, słupki mają też za zadanie wymusić przestrzeganie prawa o ruchu drogowym, które mówi, że zabrania się zatrzymywania pojazdu m.in. w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania, na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 metrów przed tym przejściem.

- Mając na uwadze powyższe, likwidacja omawianych słupków nie ma uzasadnienia - kończy temat wiceburmistrz Rafałowski. Inną kwestią jest kontrowersyjność przepisów zabraniających parkowania za przejściem na ulicy o małym natężeniu ruchu i generalnie bezpiecznej.

DB

.
 

Komentarze (10)

# Kocur

29.11.2023 14:46

Ojej, smuteczek..... :} Dwie minuty do tramwaju ma i autobusy pod nosem.... Biedny miś ale kto by z plebsem jeździł...

# Burek

29.11.2023 14:57

#Kocur napisał(a) 29.11.2023 14:46
Ojej, smuteczek..... :} Dwie minuty do tramwaju ma i autobusy pod nosem.... Biedny miś ale kto by z plebsem jeździł...

Nie zawsze jeździ się do Śródmieścia. Czasem trzeba pojechać do Wawra czy Rembertowa a tam z autobusikami kiepsko a tramwajami to już w ogóle null.

# Dziadek parkingowy

29.11.2023 19:35

"...kontrowersyjność przepisów zabraniających parkowania za przejściem na ulicy o małym natężeniu ruchu i generalnie bezpiecznej"
Redaktorze! Jeżeli twoje dziecko które niespodziewanie wyjdzie zza samochodu zaparkowanego obok przejścia dla pieszych przejedzie kierowca który nie miał możliwości go zauważyć, to inaczej będziesz śpiewał. Mówię oczywiście o śpiewaniu żałobnej pieśni na pogrzebie twojego rozplajszczonego dziecka. Zatem uruchom wyobraźnię zanim siądziesz do pisania!

REKLAMA

# Asdg

30.11.2023 11:41

Typowe konfiarskie bredzenie. Redaktorzyna portaliny podważa zasadność przepisów napisanych przez ekspertów, bo nie ma gdzie ustawić autka.

# pZz

30.11.2023 15:56

@Asdg Przepisy napisane przez ekspertow? Jaja sobie robisz czy masz 10 lat? Obejrzyj na YT ostatnie posiedzenie komisji ds. UE, to zobaczysz jak w Polsce ustanawiane sa przepisy.

# Koniecpolski

30.11.2023 19:55

#Asdg napisał(a) 30.11.2023 11:41
Typowe konfiarskie bredzenie. Redaktorzyna portaliny podważa zasadność przepisów napisanych przez ekspertów, bo nie ma gdzie ustawić autka.
Eksperci z wydzialu socjologii?

REKLAMA

# Marian

30.11.2023 20:07

Głosujta dalej na lewaków to wam rower zostanie i piechota.

# CRT

30.11.2023 22:04

Pokolenie bojaźliwych miernot. Zasługujecie jedynie na hulajnogę i robaki na talerzu.

# Macus Aurelius

02.12.2023 03:10

Lewacka zaraza się szerzy. Biedota, z iście polskim zacięciem, która zmuszona jest korzystać z czyściutkich, wygodniutkich, zawsze na czas, dogrzanych zimą, schłodzonych latem autobusików, 75 linii metra i wszędzie dojeżdżających tramwajów aż przebiera złośliwymi kopytkami zawsze wtedy, gdy zrobi się normalnemu, pracującemu człowiekowi, którego stać na utrzymanie auta, na złość.
Do tego komuchy w ratuszu, czyli Trzaskowski i Olszewski - oni miejsca parkingowe mają, ale z największą przyjemnością robią z miasta wioskę, bo mają poparcie wsiórów i nieudaczników. Tym wielbicielom łąk i trawników w centrum miasta polecam coś na odstresowanie: mianowicie wypad na swoje podlaskie, czy podkarpackie mateczniki, z których pochodzą ci tzw. "warszawiacy". Od razu będzie wam fajniej: na wiochach nie ma nic, trzeba tylko narobić dzieci i można chlać wódę do oporu, żerując na nas, kierowcach.
Mam do was przekaz: wytrzymamy i przetrzymany lewackich nierobów. Nikt nam nie zakaże poruszania się autami, bo z nas ciągnie się najwięcej pieniędzy na takich nierobów, jak Trzaskowski i jemu przyklaskująca gawiedź.

REKLAMA

# Macus Aurelius

02.12.2023 03:14

#CRT napisał(a) 30.11.2023 22:04
Pokolenie bojaźliwych miernot. Zasługujecie jedynie na hulajnogę i robaki na talerzu.

I to dostaną, lewackie, nieudaczne miernoty.
Natomiast, jak pisałem w swoim komentarzu, nas, kierowców nie wygonią, bo nie będą mieli na kim żerować, żeby swoje "strefy relaksu", czy łąki w środku miasta budować.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024