REKLAMA

Puls Warszawy

oświata

 

Rekrutacja do liceów i techników 2023. Przed nami ważne terminy

  14 marca 2023

Rekrutacja do liceów i techników 2023. Przed nami ważne terminy
źródło: UM Warszawa

Pod koniec maja tegorocznych ósmoklasistów czekają egzaminy do liceów, techników i szkół branżowych. Zanim uczniowie przystąpią do sprawdzianów, muszą wybrać placówki i złożyć wnioski o przyjęcie. Rekrutacja do samorządowych szkół ponadpodstawowych w Warszawie będzie odbywała się wyłącznie elektronicznie.

REKLAMA

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w Warszawie 15 maja i będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie pod adresem warszawa.edu.com.pl

Rekrutacja do liceów 2023

Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez warszawski samorząd zalogują się do systemu loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Natomiast uczniowie z innych szkół (niepublicznych i artystycznych) i miejscowości będą musieli założyć konto samodzielnie.

Wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 15 maja do 19 czerwca do godz. 15:00.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Co z klasami dwujęzycznymi?

W przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych, kandydaci mają czas na złożenie wniosków tylko do 29 maja do godz. 15:00. Od 30 maja do 12 czerwca w tych szkołach będą przeprowadzane sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych i próby sprawności fizycznej (terminy sprawdzianów ustalają dyrektorzy). Wyniki zostaną ogłoszone do 14 czerwca.

Od 23 czerwca do 12 lipca do godz. 15:00 będzie można dołączyć do wniosku świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 21 lipca, a listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 27 lipca.

Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 31 lipca i odbędzie się już bez użycia elektronicznego systemu rekrutacji.

(jok)

 

Komentarze (1)

# Gość

20.03.2023 17:45

Nabory do międzynarodowych grup przestępczych odbywają się w szkołach we Wrocławiu, w Słupcy, w Ostowitem, w Gnieźnie, w Powidzu.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane w Pulsie Warszawy

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA