REKLAMA

Bielany

interwencja

 

Mieszkańcy chcą dodatkowej ławki przy przystanku. ZTM wie lepiej

  20 października 2023

Mieszkańcy chcą dodatkowej ławki przy przystanku. ZTM wie lepiej
Przed remontem ulicy Jarzębskiego przy przystanku "Bielany - Ratusz 03" stała dodatkowa ławka, źródło: ZDM

Przed remontem ulicy i chodników przy Jarzębskiego - była. Teraz jej brakuje. Chodzi o dodatkową ławkę stojącą przy wiacie przystankowej obok bielańskiego ratusza. Kiedy upomnieli się o nią mieszkańcy, ZTM odpowiedział, że zna lepiej ich potrzeby.

REKLAMA

- Mieszkańcy zgłosili na numer 19115 problem brakującej ławki na przystanku "Bielany - Ratusz 03" i nie doczekali się interwencji. We wskazanej lokalizacji jest wyjście z Urzędu Dzielnicy Bielany i przede wszystkim wydział obsługi mieszkańców - przypominał radny Krystian Lisiak w interpelacji skierowanej do władz dzielnicy jeszcze przed wakacjami.

Ławkę zabrano przy okazji remontu ulicy Jarzębskiego

Co ciekawe, jeszcze w ubiegłym roku dodatkowa ławka ustawiona poza wiatą przystankową tam była. Pięć przystanków będzie miało ogródek na dachu. "Zwiększenie komfortu termicznego pasażerów" Pięć przystanków będzie miało ogródek na dachu. "Zwiększenie komfortu termicznego pasażerów"
Pięć tzw. zielonych przystanków pojawi się na ulicach Bielan już w przyszłym roku za sprawą budżetu obywatelskiego.
Zlikwidowano ją podczas remontu Jarzębskiego, przeprowadzonego przez Zarząd Dróg Miejskich jesienią ubiegłego roku. Wówczas to drogowcy wymienili nawierzchnię jezdni i chodniki, wyłożyli nową kostką zjazdy do garaży i na osiedlowe parkingi, a także wymienili azyle dla pieszych. Pozostawili zatokę parkingową na wysokości bielańskiego ratusza i znajdujące się obok dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Chodniki po obu stronach wyremontowali, zaś ławkę zabrali. Radny Lisiak poprosił o dostawienie ławki przy przystanku. I można by powiedzieć, że z pozoru łatwą do spełnienia prośbę mieszkańców można wykonać błyskawicznie, jednak...

Wstąp do księgarni

ZTM wie lepiej, co "zaspakaja potrzeby pasażerów"?

Do prośby mieszkańców i radnego odniósł się Zarząd Transportu Miejskiego, gdyż to ta miejska jednostka odpowiada za przystanki i wyposażenie ich chociażby w ławki.

- Nie planujemy doposażenia przystanku "Bielany - Ratusz 03" w wolnostojącą ławkę. Na tym przystanku znajduje się wiata wyposażona w ławkę, co w pełni zaspokaja potrzeby pasażerów - wyjaśnia ZTM nie uzasadniając, co właściwie stoi na przeszkodzie, aby ławkę dostawić.

DB

.
 

Komentarze (5)

# safadfd

22.10.2023 11:52

Głowa mała, jakie to są butne, aroganckie skurvvysyny

# Kolo

22.10.2023 13:16

Proszę nie narzekać. Tak jak głosujcie, to tak macie i proszę być szczęśliwym, wszak władza z bialo-czerwonym serduszkiem pełnym miłości, tolerancji, praworządności i empatii wie lepiej i należy jej słuchać. A będzie jeszcze tylko "lepiej" i to już od stycznia. Mentalność z czasów PRL, buta, pazerność i kolesiostwo. Dokładnie te same elementy, tylko że w nowej formie. Ale skoro ludzie tego chcą i tak głosują to znaczy że tak ma być. Dla mnie to niezrozumiałe jak można głosować wyłącznie z przyczyn ideologicznych, wbrew własnemu interesowi i zdrowemu rozsądkowi. To jakiś rodzaj zespołu sztokholmskiego. Ale skoro tak jest dobrze to dla mnie tym bardziej.

# Mirek4

26.10.2023 09:48

Na moim, również bielańskim podwórku, spółdzielnia zlikwidowała ławki. Podobno korzystający z nich ludzie zachowywali się za głośno. Przypominam, że do utrzymania ciszy i spokoju powołane są inne służby.
No cóż, widocznie na Bielanach ławka to wróg.

REKLAMA

# Bogusławskiego

26.10.2023 18:31

Ja już nie mogę się doczekać, gdy zostaną zlikwidowane ławki przy skrzyżowaniu Bogusławskiego/Esej. Niech właśnie takie przeniosą na przystanki. Gdy pogoda pozwala, to korzysta z nich wyłącznie element i patologia. Młodzi menele drą ryj i chleją. To nie do końca rozwiąże problem, bo tuż obok można przysiąść, przy nieczynnym źródle wody. Jedyne co pozostaje, to rzucać w nich jajkami.

# Madbutcher

27.10.2023 08:28

Brawo ZTM! Nie po to ciemny lud demokratycznie wybrał jaśnie wielmożnie oświeconych rządzących, żeby teraz wiedzieć lepiej!
Na tym polega demokracja - wybierasz tych, czy owych, a potem nie masz nic do powiedzenia.
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy