REKLAMA

Bielany

kultura

 

Storyteka już działa. Czym jest i czy warto do niej wpaść?

  20 października 2023

Storyteka już działa. Czym jest i czy warto do niej wpaść?
źródło: Dzielnica Bielany/fot. Wojtek Artyniew

Jest połączeniem tradycyjnej biblioteki z nowymi technologiami, stworzoną z myślą o bielańskich dzieciach i młodzieży. Nowy, ale jakże inny punkt biblioteczny funkcjonuje już w galerii handlowej na Młocinach.

REKLAMA

- Storyteka jest przyjazną przestrzenią dla młodzieży. Miejscem, w którym mogą poleżeć z komiksem, przejść kolejny poziom w grze, spotkać się z autorem ulubionej książki lub po prostu miło spędzić czas w swoim towarzystwie - mówi burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

Czym jest Storyteka na Młocinach?

Na ponad 200 metrach kwadratowych znalazły się: wypożyczalnia z bogatymi zbiorami książek, komiksów, audiobooków i gier, a także nowoczesna przestrzeń gamingowa, która jest wyposażona w komputery, konsole i najnowsze hity do grania. Co "Kronika" filmowała na Bielanach? Tego świata od dawna nie ma Co "Kronika" filmowała na Bielanach? Tego świata od dawna nie ma
Sześćdziesiąt lat temu na Bielany przyjechała ekipa Polskiej Kroniki Filmowej. Czego reporterzy szukali na Wawrzyszewie, Piaskach i Młocinach?
W jej zasobach udostępniona została również biblioteczna nowość: książki interaktywne.

- Storyteka to miejsce, które oprócz swojej codziennej działalności, będzie wspierać pomysły i działania społeczne mieszkańców, sprzyjać budowaniu relacji i oferować szeroki wybór animacji - mówi Kinga Ratyńska, dyrektorka Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica. - Storyteka to nie tylko miejsce i rzeczy, ale też obszerna oferta warsztatowa. Obejmuje ona zajęcia edukacyjna, artystyczne, literackie, przyrodnicze, naukowe, kulinarne oraz rękodzielnicze. Do tego dojdą spotkania z technologią, jak "kodowanie na dywanie", nauka programowania i robotyki przy użyciu klocków Lego czy Ozobotów.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Storyteka na pierwszym piętrze Galerii Młociny

Nową placówką pokieruje Aneta Sawczuk-Kędziak, związana od kilkunastu lat z Mediateką Start-Meta. W Storytece chce wdrożyć m.in. zajęcia edukacyjne łączące naukę, technologię, sztukę i matematykę - wyjaśnia bielański ratusz.

- Zmieniamy się, aby sprostać oczekiwaniom. Tym właśnie jest Storyteka. Wyjściem naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodzieży. Adaptujemy przestrzeń, odświeżamy zbiory i pytamy się młodych użytkowników o to, czego oczekują od nowoczesnej biblioteki - mówi wiceburmistrz Katarzyna Potapowicz. Storytekę znajdziecie na pierwszym piętrze Galerii Młociny, obok Primarku. Punkt będzie działać od poniedziałku do piątku od 10:00 do 20:00 oraz w soboty od 10:00 do 15:00.

Młodzież do galerii handlowych chodzi głównie w soboty po południu. Wtedy będzie zamknięte.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe