REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Skrzyżowanie na wylocie z Bielan czeka przebudowa. Co się zmieni i kiedy?

  26 października 2023

Skrzyżowanie na wylocie z Bielan czeka przebudowa. Co się zmieni i kiedy?
źródło: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Położone na granicy Bielan i gminy Izabelin skrzyżowanie ulic Arkuszowej z Estrady zostanie zmodernizowane. Przebudowane zostaną jezdnie i pojawią się na nich dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Powstaną też chodniki i przystanek autobusowy. Droga zyska nowe odwodnienie i oświetlenie. Kiedy?

REKLAMA

Póki co, nie wiadomo. Niedawno otwarte zostały oferty na przebudowę skrzyżowania bielańskich ulic Arkuszowej i Estrady z ul. 3 Maja w Mościskach. Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone
Bielański ratusz podpisał porozumienie z firmą Dom Development, na mocy którego powstanie ulica biegnąca przez środek przyszłego osiedla, która połączy Literacką z Maczka. Deweloper zobowiązał się również do remontu sporego odcinka ulicy Literackiej. Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne osiedla Piaski po powstaniu nowego osiedla?
W przetargu wpłynęło pięć ofert, od 9,8 mln zł do 14,7 mln zł, zaś Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ma na to zadanie zarezerwowane 10,2 mln zł. Jeśli nie dojdzie do niespodziewanego unieważnienia przetargu, to prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Co się zmieni na wylotówce z Bielan?

Przebudowa skrzyżowania ma poprawić płynność ruchu i podnieść bezpieczeństwo użytkowników drogi. Prace potrwają rok od podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcą. Na skrzyżowaniu przebudowane zostaną jezdnie i wyznaczone dodatkowe pasy do skrętu w lewo. Wybudowane będą też chodniki, przystanek autobusowy, nowe odwodnienie i oświetlenie. Przebudowa obejmie również sygnalizację świetlną, infrastrukturę teletechniczną, wodociąg, sieć elektroenergetyczną oraz gazową.

Kup bilet

Zyska też pobliska szkoła

- Co ważne z naszej perspektywy, inwestycja obejmie również ogrodzenie znajdującej się przy skrzyżowaniu filii Szkoły Podstawowej nr 273. Dotychczasowe zostanie zdemontowane, a w jego miejscu powstanie wysoki na około 4 metry mur akustyczny - wyjaśnia na Facebooku burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. - Ruch na skrzyżowaniu jest duży, a po zakończeniu prac może jeszcze wzrosnąć. Żeby więc zniwelować hałas, wnioskowaliśmy o budowę takiego ekranu. Na jego szczycie znajdzie się siatka piłkochwytu, aby dodatkowo zabezpieczyć przyszkolne boisko przed wypadaniem piłek na ulicę.

DB

.
 

Komentarze (4)

# Chris

26.10.2023 13:02

w koncu coś poprawią od lat nic. Ale tak naprawdę do bardziej przydatna byłaby obwodnica Mościsk, i ul Arkuszowej - niech sobie jadą do niby tej S7 wezeł planowany wólka a nie korkują Arkuszową

# Aneka

27.10.2023 18:39

Dodając krótki pas do skrętu w lewo za wiele się nie poprawi, za to przez rok będzie jeszcze gorsza masakra.

# Abc

27.10.2023 21:17

Tam powinni byc rondo

REKLAMA

# MagdaM

02.11.2023 10:05

Gdzie są przystanki 197 przy Kochanowskiego?
więcej na forum

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023