REKLAMA

Bielany

budżet obywatelski

 

Pięć przystanków będzie miało ogródek na dachu. "Zwiększenie komfortu termicznego pasażerów"

  9 października 2023

Pięć przystanków będzie miało ogródek na dachu. "Zwiększenie komfortu termicznego pasażerów"
źródło: ZTM

Pięć tzw. zielonych przystanków pojawi się na ulicach Bielan już w przyszłym roku za sprawą budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

Projekt radnych Piotra Walasa i Ewy Turek zakłada "zieloną modernizację" pięciu przystanków na Bielanach. Ich dachy zostaną wyłożone matą z rozchodnikiem, zaś na szybach pojawi się oznakowanie zapobiegające wpadaniu na nie ptaków.

Zielone przystanki dla Bielan

Chodzi o przystanki autobusowe: Park Olszyna 02, Klaudyny 01, Conrada-Szkoła 01, Tołstoja 02 i Wrzeciono 01. Niemały wydatek (rzędu 130 tys. złotych) ze wspólnej kasy wszystkich mieszkańców, dwójka samorządowców uzasadnia nieco dziwnie. Projekt ma bowiem za zadanie: "zwiększenie komfortu termicznego pasażerów oczekujących na środki transportu komunikacji publicznej".

Tymczasem pod wiatami od dawna ciężko jest się skryć przed słońcem, gdyż mają bardzo małe daszki. Czy cienka warstwa rozchodnika ułożona na dachu przyniesie pasażerom jakąkolwiek ulgę? Gdyby chodziło o posadzenie drzew, które dają cień, gdzieś obok przystanków lub pnączy, które zacieniałyby tylną ścianę przystanku, to zapewne wyjaśnienie radnych byłoby dużo bardziej przekonujące.

Radni zdają się też nie liczyć z pieniędzmi. Znacznie wzrosną bowiem koszty utrzymania wiat przystankowych z rozchodnikiem, bo konieczne będzie - oprócz mycia i sprzątania - pielęgnowanie roślin przez firmę ogrodniczą. Niemniej jednak projekt zostanie zrealizowany już w przyszłym roku. Mieszkańcy Bielan uznali, że stać nas na to, kosztem innych, o wiele ważniejszych spraw, odkładanych od lat na przyszłość.

(jr)

 

Komentarze (4)

# Ech...

09.10.2023 16:24

W szkołach nie ma pieniędzy na psychologów, nauczycieli wspomagających, logopedów. Ale będą skalniczki na daszkach przystanków. To nie jest normalny kraj

# Crt

09.10.2023 20:06

Parafrazując: "Jedni bezmyślni kretyni dla innych bezmyślnych kretynów umieszczają trawę na dachu wiaty przystankowej"

# Marian

09.10.2023 22:46

Zastanawiam się czy Trzaskoski jest normalny. Niech włączy klimę w busach to będzie komfort termiczny.

REKLAMA

# Kolo

11.10.2023 09:55

Jeśli jest to prawda to mamy do czynienia z czyms, co można określić jako Miś 2. To jest jakaś kompletna aberracja. Jest tyle potrzeb społecznych, tyle rzeczy do zrobienia na podstawowym poziomie, że trudno zrozumieć tego rodzaju głupotę. Ale jak widać można wymyślić każda durnote, tym łatwiej że za publiczne pieniądze. Cię kawę dlaczego na dachach własnych domów nikt nie sadzi chwastów czy innej trawy tylko daje dachówkę etc. Ano dlatego że to głupota i jazdy o tym wie. Zresztą czego oczekiwać w sytuacji w której buduje się ronda osobowe przez które nie może przejechać autobus, ulice gdzie nie mogą minąć się dwa samochody etc. A tak na marginesie, zamiast sadzic trawę na przystankach to może lepiej odbetonowac podwórka, bo na Doryckiej zamiast skweru aktualnie betonuje się pod parking pod samymi oknami. Taka to polityka Proszę Państwa. Ale czego oczekiwać skoro od kilkunastu lat rządzą ci sami i tylko zamieniają się stolkami. Te same twarze. Kto ich wybiera bo nie kumam już tego.
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy