REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wawer

budżet obywatelski

 

Przy wawerskim ratuszu powstał skwer

  3 listopada 2022

Przy wawerskim ratuszu powstał skwer
źródło: Dzielnica Wawer

Całkiem niedawno centrum Międzylesia zyskało urokliwy kącik rekreacyjny dla młodszych i starszych mieszkańców.

REKLAMA

Na ten projekt w budżecie obywatelskim zagłosowało niespełna 700 mieszkańców. Mimo to wygrał, bo był... tani.

Właśnie został zrealizowany.

Co powstało?

Na łamach swojej samorządowej gazety, wawerscy urzędnicy przekonują, że estetyka Międzylesia poprawia się z roku na rok.

- Oczy cieszy duży, kolorowy mural z wawerskimi symbolami i galeria plakatów na gmachu Wawerskiego Centrum Kultury. Obok wawerskiego ratusza udostępniono praktyczną wiatę rowerową z neonem, a tuż obok niej "wyrósł" właśnie kameralny skwer z ławeczkami, stolikami, huśtawką i infrastrukturą parkową, w której dominują trzy kamienne, "pływające" kule jako kulista fontanna, stolik do gier i półka na książki - czytamy.

Miejsce spotkań w centrum Międzylesia

Co ważne, terenu nie wybetonowano. Alejki są wysypane piaskiem, a przestrzeń między nimi ziemią i korą, dzięki czemu skwer zapewnia retencję wód opadowych. Koszt wykonania tej niewielkiej inwestycji wyniósł 140 tys. zł. - Projekt skwerku, kącika relaksacyjnego dla mieszkańców - jest odpowiedzią na brak tego typu miejsca w tej części Międzylesia. Chcemy stworzyć miejsce spotkań dostępne dla wszystkich w zacisznym, ale uczęszczanym miejscu - przekonywali autorzy projektu, którzy woleli zachować anonimowość.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# swojak

03.11.2022 12:25

No pięknie, lokalna żulia będzie mogła w końcu w kulturalny sposób spożyć swoje poranne piwko. Proponuję, aby dobudować jakąś podgrzewaną wiatę - idzie zima, trzeba zadbać o lokalny folklor. Może żulia przeniesie się z przystanku obok biedronki (okupują też przystanek autobusowy obok BP, a także na Mrówczej przy rondzie) do tak wspaniałego kącika rekreacyjnego. Dziwi mnie tylko fakt, że mamy komisariat na Mrówczej, a niespełna kilometr od policji lokalna żulia okupuje przystanki pijąc piwo i załatwiając swoje potrzeby fizjologiczne. Zapraszam na przystanek przy międzyleskiej biedronce. Przystanek obszczany i obrzygany. Nikt tam nie siada, bo strach. A straż miejska ma to w nosie.

# mmm

03.11.2022 14:23

co prawda to prawda, ale z drugiej strony nie są agresywni. Tu zamiast straży miejskiej przydaliby się pracownicy społeczni. co ten straznik miejski ma niby zrobić, mandat wystawi? palcem pogrozi?
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA