REKLAMA

Wawer

komunikacja »

 

Mieszkańcy chcą więcej kursów 319. ZTM: "Nie widzimy potrzeby"

  3 listopada 2022

alt='Mieszkańcy chcą więcej kursów 319. ZTM: "Nie widzimy potrzeby"'
źródło: Warszawski Transport Publiczny

Choć niektórzy chcieliby, aby kursy nowej linii 319 z Międzylesia przez most Anny Jagiellonki do odległego Natolina odbywały się dużo częściej, to ZTM przekonuje, że linia nie cieszy się zbyt dużym uznaniem pasażerów.

REKLAMA

319-tka kursuje warszawskimi ulicami dopiero od 10 stycznia. Dzięki niej mieszkańcy Międzylesia zyskali połączenie z odległym Natolinem i pierwszą linią metra. Linia została utworzona za sprawą otwarcia nowego odcinka ulicy Branickiego, czyli połączenia Wilanowa i Ursynowa, a także ursynowskiego fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy, w tym mostu im. Światła na skrzyżowaniu permanentnie nie działają. "Walczę o życie skręcając w lewo" Światła na ruchliwym skrzyżowaniu notorycznie nie działają
W ostatnich tygodniach sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński i Kadetów mocno daje "popalić" kierowcom korzystającym z tej ruchliwej arterii. Przestrzegają oni, że może dojść do tragedii.
Anny Jagiellonki.

Autobus z Wawra do metra

Wydawało się, że autobusy tej linii szybko zyskają na popularności, gdyż zapewniają połączenie pomiędzy przystankami kolejowymi Warszawa Miedzeszyn, Radość i Międzylesie a stacją metra Imielin. Obsługują również nowe osiedla w Wawrze, położone wzdłuż ulicy Przewodowej. Natomiast w Wilanowie obsługują znaczną część Miasteczka Wilanów.

Autobusy tej linii jeżdżą w dni powszednie, w godzinach szczytu, co 15 minut. Zdaniem wawerskiej radnej Anny Ojer kursów jest za mało.

Wstąp do księgarni

Mieszkańcy chcą więcej kursów

- Mamy dbać o środowisko, jeździć mniej własnymi autami, tylko dlaczego nie ma dostępnej porządnej przeprawy komunikacją miejską przez most? - zastanawia się radna Ojer.

Jej zdaniem jeden autobus 319 jeżdżący tylko kilka godzin dziennie i tylko w dni powszednie nie jest wystarczający dla mieszkańców. Chciałaby doprowadzić do sytuacji, gdy autobusy linii 319 będą kursować również w weekendy do godzin nocnych, bez kilkugodzinnych przerw w ciągu dnia.

REKLAMA

ZTM nie widzi potrzeby

Zarząd Transportu Miejskiego nie ma dobrych wieści dla radnej i samych mieszkańców, którzy korzystają z tego połączenia. Jak się okazuje, od czasu uruchomienia linii 319 ZTM stale monitoruje frekwencję w pojazdach tej linii. Jak twierdzi, pomimo upływu kilku miesięcy od uruchomienia linii, pasażerów z niej korzystających jest stosunkowo niewielu.

- Prowadzone przez nas pomiary i obserwacje wykazują, że autobusy obsługujące linię 319 kursują ze znaczną liczbą wolnych miejsc - odpowiada dyrektor pionu administracyjno-organizacyjnego w ZTM Renata Wiśniewska.

Co ciekawe, nawet w godzinach szczytu pasażerów jest niewielu. ZTM nie planuje rozszerzenia kursowania linii 319 o weekendy i godziny pozaszczytowe.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (4)

# mmm

03.11.2022 14:31

ZTM powinien puszczac na tej trasie mniejszy autobus, ale za to częściej.
Tylko że wtedy trzeba więcej kierowców, więc lepiej rznąć głupa i wysyłać przegubowca a potem twierdzić że linia nie cieszy sie popularnością

# bobik

03.11.2022 15:27

Zazwyczaj jest tak, że aby dana linia zyskała na popularności podróżnych, to potrzeba kilku ładnych lat. To przez lata utrwalają się nawyki mieszkańców, którzy decydują o tym, czym wolą jeździć na stałe. Trudno żeby linia, która nie ma nawet roku, już była oblegana...

# Marian

04.11.2022 18:21

KM w Wawie na obrzeżach to totalny syf. 319 powinno z Falenicy jechac. 146 pęka rano w szwach. Autobus wlecze się 40min do metra. 15km w 40 minut tylko taki gospodarz jak Czask potrafi takie cuda. Blokują ruch prywatny nie dając nic w zamian

REKLAMA

# Ktoś

08.11.2022 21:10

Priorytetem powinnien być drugi autobus na moście Anny Jagiellonki najlepiej na podstawie już istniejącego połączenia (142 lub 213, sam preferuję tą pierwszą opcję) i wtedy można by było zastąpić 319 linią całotygodniową (np 113) z częstotliwością 10/15/30. Nowa linia funkcjonowałaby na tej samej trasie, ewentualnie wydłużyć do Starej Miłosnej. Linią 142 na Aleksandrowie mogłoby zastąpić 146
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA