Przy Marsa powstanie Selgros
8 października 2015
Mieszkańcy Marysina nie od dziś narzekają na zatłoczone ulice i parkingowy chaos przy ich domach wywołany przez klientów hali MT Polska. Zapowiada się jednak na to, że prawdziwy tłok dopiero przed nimi. Do Wawra wkracza Selgros.
Nowe boisko i skocznia przy szkole na Przygodnej
Na sportowym terenie przy Szkole Podstawowej nr 109 im. Batalionów Chłopskich przy ul. Przygodnej 2 już w przyszłym roku, dzięki mieszkańcom głosującym w budżecie obywatelskim Wawra, powinny nastąpić spore zmiany.
Wielokrotnie zdarzało się, że wstając rano mieszkańcy doświadczali niemiłych niespodzianek - auta blokowały wyjazd z posesji. Teraz cykliczne utrudnienia zmienią się w permanentne. Przy hali targowej już wkrótce powstanie Selgros.
- W 2014 r. wydano dla tej działki decyzję o pozwoleniu na budowę hali z parkingami i zadaszeniem parkingów w istniejącym zespole biurowym i wystawienniczym wraz z zagospodarowaniem terenu. Decyzją z 2015 r. powyższa decyzja została przeniesiona na rzecz spółki Selgros sp. z o.o. - informuje Konrad Rajca z wawerskiego ratusza i dodaje, że w projekcie dla obsługi hali przewidziano 287 naziemnych miejsc parkingowych dla samochodów oraz 31 naziemnych miejsc dla rowerów.
- Z weekendowych korków zrobią się codzienne - mówi mieszkanka Marysina i dodaje, że są już dwa nowe markety koło piekarni, jest bazarek, Top Market i Kaufland. - Rozłożyli na łopatki nasz rodzimy handel, to teraz jeszcze nam utrudnią życie - denerwuje się kobieta.
Czy nowy obiekt rzeczywiście będzie tak uciążliwy? Przekonamy się już niebawem. Selgros powstanie obok hal targowych (ucinamy spekulacje o ich likwidacji). Wyburzony zostanie natomiast jeden z biurowców.
AS
.








































