REKLAMA

Bemowo

drogi

 

Przebudowa skrzyżowania Powstańców i Górczewskiej odłożona

  20 czerwca 2014

Przebudowa skrzyżowania Powstańców i Górczewskiej odłożona

Przebudowa skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Górczewskiej - naprzeciwko urzędu dzielnicy, wyceniana na ponad 1,8 mln zł - w tym roku nie dojdzie do skutku. - Mamy inne priorytety, poza tym nie powiadomiliśmy o naszych planach zarządców drogi - poinformował podczas sesji rady burmistrz Krzysztof Strzałkowski. W tym roku skrzyżowanie zamkną Tramwaje Warszawskie, w przyszłym - władze Bemowa. A miało być jednocześnie!

REKLAMA

Poprzedni zarząd Bemowa chciał, aby inwestycję tę skoordynować z planami Tramwajów Warszawskich, które lada moment zabierają się do odkładanej od lat budowy torów i linii tramwajowej w kierunku bemowskiego lotniska. Skrzyżowanie miało być unowocześnione, a wokół niego poczynione dodatkowe inwestycje - ścieżki rowerowe, bulwar dla pieszych, kawiarnia i miejsce na warsztaty prowadzone przez ArtBem. Tam, gdzie kiedyś każdej zimy było lodowisko - polana z ławkami i minigolfem. To już pewne: wyspa znika, będzie targ, minigolf i kawiarnia To już pewne: wyspa znika, będzie targ, minigolf i kawiarnia
Zielonej wyspy na skrzyżowaniu Górczewskiej i Powstańców Śląskich nie będzie, ale urząd dzielnicy nie rezygnuje z pomysłów zagospodarowania tego terenu.
Wstępnie planowano też zielony asfalt, który miał być najbardziej wyróżniającym się elementem planu, ale ponieważ to właśnie ten pomysł mógł spowodować, że prace nie odbyłyby się jednocześnie z przebudową torowiska - już kilka miesięcy temu zrezygnowano z zieleni.

Dzielnica miała na przebudowę skrzyżowania przygotowane niemal dwa miliony złotych. I odkłada tę inwestycję na przyszły rok.

- Zarządca drogi powinien być o takich planach powiadamiany. Do nas żadne pismo w tej sprawie nie wpłynęło. O planach bemowskiego urzędu do tej pory dowiadywaliśmy się z prasy - informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Nowy zarząd dzielnicy postanowił plany zweryfikować. - Pomysł na przebudowę tego skrzyżowania nie został uzgodniony ani z ZDM, ani z inżynierem ruchu. Nie chcemy całkiem rezygnować z tych pomysłów, ale zamierzamy inwestycję wykonać etapami. W tym roku po odpowiednich ustaleniach zamierzamy wykonać dokumentację projektową, a właściwe prace rozpocząć dopiero w roku przyszłym. Dzielnica miała na to przygotowane niemal dwa miliony złotych. I odkłada tę inwestycję na przyszły rok. Dokumentacja będzie warta 400 tys. zł - poinformował burmistrz Strzałkowski.

W momencie, gdy Tramwaje Warszawskie rozpoczną swoją inwestycję, prawie do końca lipca wyłączony zostanie z ruchu odcinek Powstańców Śląskich przy Górczewskiej. Od połowy lipca do końca sierpnia to samo czeka okolice Radiowej. Chodzi o to, by najbardziej ruchliwe odcinki wyłączyć w lecie. Objazdy zostaną poprowadzone Wrocławską i Pirenejską. Ta inwestycja ma być wykonana do końca roku.

Co dalej?

Władze dzielnicy najpierw wystąpią o zgodę do zarządcy dróg na przebudowę skrzyżowania, a następnie dają sobie pół roku na opracowanie projektu. Ma w nim znaleźć się większość wcześniejszych pomysłów, z uwzględnieniem bulwaru dla pieszych oraz kawiarnią. W drugiej połowie przyszłego roku czekają nas zatem kolejne utrudnienia na skrzyżowaniu.

mac

.
 

Komentarze (4)

# Rafson

24.06.2014 13:45

No przecież remont się zaczął

# jelonki

16.07.2014 22:45

do rafson - ano, jest 16 lipca i idzie w najlepsze

# matt

18.09.2014 19:38

W najlepsze to bym nie powiedziala! Wszystko rozkopane, korki niebotyczne ogólna masakra, a na terenie budowy raptem kilku robotników z łopatą. Żart!

REKLAMA

# matt

18.09.2014 19:41

A i jeszcze genialne rondo hamujące ruch juz od wola parku, które nawet nie jest odpowiednio oświetlone w nocy!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy