REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Budowa Przasnyskiej na półmetku

  24 listopada 2023

alt='Budowa Przasnyskiej na półmetku'
źródło: Facebook/Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

Stan ulicy Przasnyskiej już od dawna wołał o pomstę do nieba. Dlatego rozpoczęty podczas wakacji remont tej arterii Nowego Żoliborza mieszkańcy przyjęli z pewną ulgą. Co się zmieni i kiedy planowane jest zakończenie prac?

REKLAMA

Przasnyska to jedna z głównych ulic przemysłowej części Żoliborza, na której w ostatnich latach powstają nowe osiedla. Ruch zatem rośnie, zaś ulica już od dawna wymagała remontu - była w opłakanym stanie. Zanim jednak prace drogowe ruszyły, przedyskutowano zmiany z mieszkańcami. Kiedy na Mickiewicza pojawi się ścieżka rowerowa? Kiedy na Mickiewicza pojawi się ścieżka rowerowa?
O tym, jak dokuczliwą kwestią dla cyklistów z Żoliborza i Bielan jest brak ścieżki rowerowej na ulicy Mickiewicza pomiędzy placem Wilsona a ulicą Generała Zajączka nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać. Kiedy warszawski ZDM weźmie się za jej budowę?

- W styczniu zaprezentowaliśmy mieszkańcom wstępną koncepcję przebudowy ul. Przasnyskiej na odcinku od Duchnickiej do Krasińskiego. Jednym z elementów spotkania był wspólny spacer mieszkańców z projektantem. Do przedstawionej koncepcji zbieraliśmy także pisemne uwagi od mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych. Większość ze zgłoszonych propozycji udało nam się uwzględnić w projekcie budowlanym, mam wiec nadzieję, że finalny wygląd i zastosowane rozwiązania drogowe zostaną dobrze przyjęte przez mieszkańców - mówił jeszcze przed wakacjami burmistrz Paweł Michalec.

Co teraz robią na Przasnyskiej?

Zakończone zostały już prace związane z budową nowego odwodnienia ulicznego, zabezpieczono drzewa i krzewy, wykonano warstwę odsączającą jezdni, w części drogi wykonano warstwę podbudowy i stabilizacji dla jezdni, a także ustawiono krawężniki. Pod koniec października wykonawca rozpoczął układanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego. Kontynuowane są roboty rozbiórkowe starych nawierzchni, trwa też korytowanie drogi pod nowe nawierzchnie drogowe oraz prace związane z układaniem chodników. Rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu Przasnyskiej i Rydygiera.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Przebudowa do Krasińskiego i... dwa ronda

Przebudowa ulicy Przasnyskiej obejmuje około 600-metrowy odcinek od Duchnickiej do Krasińskiego. W ramach prac powstanie rondo na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera oraz prawidłowe "dowiązanie" Przasnyskiej do Krasińskiego, gdzie ma powstać kolejne rondo (wybuduje je Zarząd Dróg Miejskich). Wyremontowany ma być także fragment ulicy Duchnickiej przy skrzyżowaniu z Przasnyską. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2024 roku.

- Remont ulicy Przasnyskiej jest kolejną realizowaną obietnicą moją i stowarzyszenia Nowy Żoliborz. Wcześniej zadbaliśmy o remont ulicy Rydygiera, która obecnie jest miejscem tętniącym życiem i integrującym mieszkańców - mówi radna dzielnicy Izabela Rychter. - Tempo remontu ulicy Przasnyskiej pozostawia wiele do życzenia, jednak był on konieczny ze względu na stan jezdni, brak oświetlenia oraz jakość chodników, szczególnie na odcinku Rydygiera - Duchnicka. Jestem w stałym kontakcie z wydziałem infrastruktury Urzędu Dzielnicy Żoliborz oraz z kierownikiem budowy, przekazując im uwagi mieszkańców. Na bieżąco część z nich jest rozwiązywana. Wykonawca zapewnił mnie, że pomimo przerw w realizacji inwestycji terminy zostaną dotrzymane. Budowa ronda ma ruszyć w pełni od 21 listopada. Ze swojej strony mogę obiecać, że będę na bieżąco pilnować postępów prac, gdyż wszystkim nam zależy na jak najszybszym zakończeniu remontu i powrocie do normalności - deklaruje radna Rychter.

DB

.
 

Komentarze (2)

# Zaleebush

24.11.2023 15:08

Ciekawe, komu przeszkadzała istniejąca od kilkudziesięciu lat nazwa "Żoliborz Przemysłowy"?

# Marian

24.11.2023 17:22

Niech zgadnę. Likwidacja miejsc parkingowych i patologia spowalniaczy.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy