REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

drogi

 

"Prywatny" parking drogowców zostaje. ZDM nie da dobrego przykładu

  11 maja 2022

"Prywatny" parking drogowców zostaje. ZDM nie da dobrego przykładu
źródło: Facebook / Lubię Miasto

Radny Pragi Północ Ernest Kobyliński chciał doprowadzić do tego, by ZDM dał warszawiakom przykład sprzedając auta i zmieniając miejsca parkingowe w łąkę kwietną. Urzędnicy odrzucili propozycję.

REKLAMA

Podczas gdy zwykli kierowcy przyjeżdżający na Chmielną są odsyłani na płatne parkingi, drogowcy dysponują własnym, całkowicie bezpłatnym. Na podwórku siedziby Zarządu Dróg Miejskich mieści się ponad dwadzieścia samochodów. Jak powiedział nam w ubiegłym roku rzecznik ZDM Jakub Dybalski, są tam parkowanie nie tylko auta służbowe (używane np.

do automatycznej kontroli opłat parkingowych), ale też prywatne samochody pracowników.

REKLAMA

ZDM nie da przykładu

Radny Pragi Północ Ernest Kobyliński postanowił wykorzystać budżet obywatelski do zmotywowania ZDM do dawania przykładu kierowcom. Projekt zakładał zastąpienie parkingu łąką kwietną, sprzedaż samochodów służbowych i zakup w ich miejsce rowerów.

- Nadwyżka ze sprzedaży aut służbowych oraz zakupu w ich miejsce rowerów zostałaby przekazana na cele charytatywne bądź wykorzystana np. na zrobienie miniparku w miejscu obecnego parkingu służbowego czy maksymalne zwężenie wszystkich ulic dojazdowych do siedziby ZDM i stworzenie tam kontrapasów rowerowych - czytamy w projekcie.

REKLAMA

Propozycja odrzucona

Projekt radnego nie został dopuszczony do głosowania nad budżetem obywatelskim. Powód? Lista poparcia została nieprawidłowo wypełniona. Co ciekawe, z dokumentów wynika, że pomysłodawca nie został wezwany przez urzędników do poprawienia błędów. Oznacza to, że warszawiacy nie będą mogli głosować za likwidacją parkingu ZDM.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

Komentarze (2)

# Marian

11.05.2022 17:39

Typowe dla lewackiej hołoty Puchalski innych wsadza na rowery a swoją doopę samochodem wozi. Banda hipokrytów. Nigdy więcej głosu na żadnego lewaka.

# Jam Łasica

13.05.2022 14:39

Wspaniały pomysł. Brawa dla radnego. A rowerkowe cwaniaki z ZDM jak zwykle poprawiają życie innym, ale sami nie chcą stosować się do swoich postulatów.
więcej na forum

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA