REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Powstał taras ze szklaną podłogą. Niezwykła atrakcja w Warszawie

  19 listopada 2021

Powstał taras ze szklaną podłogą. Niezwykła atrakcja w Warszawie
źródło: materiały inwestora

W wieżowcu Warsaw Unit przy rondzie Daszyńskiego otwarto najbardziej niesamowity taras widokowy w Europie.

REKLAMA

Liczący 202 metry wysokości Warsaw Unit wyróżniał się na tle warszawskich wieżowców już wcześniej, za sprawą nazywanego "smoczą skórą", falującego na wietrze fragmentu elewacji. Teraz wzbogacił się o przeszkloną ruchomą platformę, umożliwiającą miłośnikom mocnych wrażeń spojrzenie na krajobraz Warszawy z niezwykłej perspektywy.

REKLAMA

Skyfall Warsaw - co to jest?

Na wysokości prawie 200 metrów nad ziemią, na 46. piętrze wieżowca powstała czteroosobowa platforma ze szklaną podłogą, wychylająca się na zewnątrz budynku o 15 stopni. Skyfall Warsaw jest jedyną tego typu atrakcją w Europie. Najbliższe podobne tarasy widokowe znajdują się w Stanach Zjednoczonych, ale żaden z nich nie ma jednocześnie szklanej podłogi i przechylającej się platformy.

- Staramy się, żeby budowane przez nas wieżowce były otwarte dla mieszkańców Warszawy - mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Ghelamco. - Warsaw Spire miał pl. Europejski, a Warsaw Hub połączyliśmy z metrem niesamowitym łącznikiem. Chcieliśmy, żeby Warsaw Unit również dał coś mieszkańcom Warszawy. Podczas Nocy Muzeów zapraszaliśmy warszawiaków do naszego położonego na 41. piętrze biura w Warsaw Spire. Odwiedzało nas mnóstwo osób. Tak powstał pomysł na Skyfall Warsaw: miejsce, które zagwarantuje spektakularne widoki i ekstremalne wrażenia.

REKLAMA

Najciekawszy taras w Warszawie

Skyfall Warsaw to nie tylko taras, ale także przestrzeń do organizacji spotkań nawet dla dwustu osób. Na 46. piętrze wieżowca znajdują się trzy sale z opcją wynajmu na wyłączność. Goście mają do dyspozycji m.in. dwa tarasy z możliwością zamknięcia dachu oraz bar. Za wystrój wnętrza odpowiada Mac Stopa z pracowni Massive Design.

Na początku Skyfall Warsaw będzie dostępny tylko dla firm i organizacji. Ghelamco zapowiada, że najpóźniej w marcu taras zostanie udostępniony turystom.

(dg)

 

Komentarze (3)

# nnn

20.11.2021 16:35

Fakt, to będzie atrakcja, dopóki nie spadnie.

# Ggggg

22.11.2021 10:55

I dopiero jak otworzą.

# Domka

26.11.2021 15:08

No nieźle, serio nietypowy ten taras. Chociaż ja to kocham drewno i panowie z parkietlux zrobili mi taki piękny parkiet na tarasie, że jestem mega zadowolona :) Ale taki szklany też robi wrażenie.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA