REKLAMA

cemat box 1cemat box 2cemat box 0
Wola

drogi »

Metamorfoza Jana Pawła II. Ratusz stawia na rowery i zieleń

  dzisiaj, 10:58

alt='Metamorfoza Jana Pawła II. Ratusz stawia na rowery i zieleń'
Aleja Jana Pawła II - jeszcze bardziej zielona i z drogą rowerową po wschodniej stronie (wizualizacja), źródło: ZDM

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzyga przetarg na budowę drogi rowerowej między rondem ONZ a aleją "Solidarności". W ramach inwestycji powstanie blisko kilometr nowej trasy i trzy parki kieszonkowe. Posadzonych zostanie niemal 100 nowych drzew. Dzięki temu aleja Jana Pawła II zyska bardziej zielony i przyjazny charakter.

REKLAMA

mazovia 20250625 2mazovia 20250625 0

Planowana inwestycja o wartości kilkunastu milionów złotych została częściowo sfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Najważniejszym jej elementem będzie nowa droga dla rowerów o szerokości 2,5 metra, biegnąca po wschodniej stronie alei Jana Pawła II. Blisko kilometrowa trasa połączy rondo ONZ z aleją "Solidarności". Ścieżka rowerowa z Żoliborza do centrum Warszawy. Są już koncepcje Ścieżka rowerowa z Żoliborza do centrum Warszawy. Są już koncepcje
Kwestia połączenia drogą rowerową placu Wilsona ze Śródmieściem wielu rowerzystom spędza sen z powiek. Jak się okazuje, są już pewne ustalenia odnośnie przyszłej trasy z Żoliborza do centrum Warszawy.

Przebudowana zostanie także ulica Twarda, dostosowana do ruchu jednokierunkowego w kierunku zachód-wschód. Na skrzyżowaniu Twardej z al. Jana Pawła II powstanie wyniesione przejście dla pieszych i przejazd rowerowy. Nowa infrastruktura - zarówno ścieżka, jak i chodniki - zostanie dodatkowo doświetlona.

Zielona metamorfoza Jana Pawła II

Oprócz ścieżki rowerowej miasto zapowiada powstanie trzech parków kieszonkowych. Zostaną wyposażone w nowoczesne meble miejskie - faliste ławki, metalowe siedziska - i obsadzone roślinnością ozdobną. Pojawią się róże, hortensje, tulipany, geranium, liliowce, a także trawy i krzewy.

Dwa parki zlokalizowane będą między ul. Grzybowską a parkiem Mirowskim, trzeci - między ul. Grzybowską a Twardą. Łącznie posadzonych zostanie 99 drzew: platany, klony, jarzęby, wiśnie ptasie i piłkowane.

Zapraszamy na zakupy

Obawy mieszkańców

Choć projekt wpisuje się w trend zazieleniania miasta, nie wszyscy są zadowoleni. W komentarzach mieszkańcy zwracają uwagę, że prowadzenie ścieżek rowerowych w pobliżu chodników może powodować konflikty pieszych z rowerzystami.

- Pod Halą Mirowską jest bardzo duży ruch pieszy, w tym wielu seniorów. W takim miejscu nietrudno o kolizję z rowerzystą. Tym bardziej, że ścieżka po drugiej stronie Jana Pawła II już istnieje - komentuje jedna z mieszkanek.

ZDM uspokaja, że w rejonie Hali Mirowskiej trasa zostanie poprowadzona na tyłach pawilonów handlowych i oddzielona pasem zieleni.

red

.

REKLAMA

ekspert serwis 2ekspert serwis 0

Komentarze (1)

# Bambo

03.09.2025 11:10

Kilkanaście milionów za 1 km ścieżki rowerowej i drzewka? Szkoda kasy. Napiszcie lepiej, że dzięki takim wydatkom ratusz stawia na dwuzmianowe niedoinwestowane szkoły, brak nowych basenów, przepełnione te co istnieją, niedoinwestowane przychodnie i szpitale, brak kanalizacji. Mogę długo wymianiać, ale poprzestanę na tym, bo szkoda mi czasu
więcej na forum

REKLAMA

bck wrzesien 2025 1bck wrzesien 2025 2bck wrzesien 2025 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

bemowo golo i wesolo 2bemowo golo i wesolo 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

mazowsze wrzesien 2025 3mazowsze wrzesien 2025 0

REKLAMA

bemowo legendy rocka 1bemowo legendy rocka 2bemowo legendy rocka 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

mazowsze BO 2025 3mazowsze BO 2025 0

REKLAMA

san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 1san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 2san giovani ogolny 2021-09-29 nowy 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

bemowo back to school 3bemowo back to school 0

REKLAMA

biedronka 036 1biedronka 036 2

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0