REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego. Co się zmieni?

  27 października 2023

alt='Przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego. Co się zmieni?'
Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Powązkowskiej i Krasińskiego na Żoliborzu, źródło: Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Trwa przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego na Żoliborzu. Powstaną tu cztery brakujące przejazdy dla rowerzystów, przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie, powstanie też odwodnienie oraz sygnalizacja świetlna.

REKLAMA

Skrzyżowanie Powązkowskiej i Krasińskiego to sporych rozmiarów węzeł komunikacyjny - obie ulice mają dwie jezdnie i po trzy pasy ruchu. Dodatkowo zlokalizowane są tu przystanki transportu publicznego, z których tłumnie korzystają mieszkańcy pobliskich budynków oraz pracownicy biurowców. Brakuje jednak ułatwień dla rowerzystów, a chodniki są mocno wyeksploatowane. Koniec z bałaganem przy Elbląskiej? Mieszkańcy mają dość Koniec z bałaganem przy Elbląskiej? Mieszkańcy mają dość
Przy ul. Elbląskiej znajduje się droga wewnętrzna z niestrzeżonym parkingiem, za który prywatny właściciel pobiera opłaty. Mieszkańcy powązkowskiej części Żoliborza skarżą się, że teren jest mocno zagracony i zaśmiecony. Interweniował dzielnicowy ratusz.
Również sygnalizacja świetlna swoje najlepsze czasy ma dawno za sobą.

Zyskają rowerzyści z Żoliborza

Do tej pory rowerzyści nie mogli w wygodny i legalny sposób pokonać tego dużego skrzyżowania, dlatego w ramach projektu wyznaczony zostanie komplet czterech przejazdów oraz łącznik do ulic Ficowskiego i Elbląskiej. Zarówno przejazdy, jak i zlokalizowane w ich sąsiedztwie przejścia dla pieszych, zostaną wyposażone w nowoczesną sygnalizację świetlną wykrywającą oczekujących na przejazd czy przejście. Piesi zyskają też akustyczne naprowadzanie, co pozwoli na łatwiejsze przekraczanie jezdni osobom niewidomym i niedowidzącym.

Zapraszamy na zakupy

Kierowcy docenią nową sygnalizację?

W obrębie skrzyżowania wyremontowane zostaną również chodniki - dziś mocno wyeksploatowane. Na przebudowie skorzystają też pasażerowie transportu publicznego, ponieważ deweloper zobowiązany jest odnowić zatoki autobusowe. Modernizacja sygnalizacji świetlnej to korzyść również dla kierowców. Światła na skrzyżowaniu będę wyposażone w automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych. Sygnalizacja będzie więc pracować akomodacyjnie - zielone światło dla samochodów zgaśnie tylko w przypadku zbliżenia się przechodnia do jezdni. Prace w terenie już trwają. Sfinansuje je deweloper. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas na zrealizowanie prac do czerwca przyszłego roku.

JR

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024