REKLAMA

Żoliborz

drogi »

 

Przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego. Co się zmieni?

  27 października 2023

alt='Przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego. Co się zmieni?'
Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Powązkowskiej i Krasińskiego na Żoliborzu, źródło: Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Trwa przebudowa skrzyżowania Powązkowskiej i Krasińskiego na Żoliborzu. Powstaną tu cztery brakujące przejazdy dla rowerzystów, przebudowane zostaną chodniki, oświetlenie, powstanie też odwodnienie oraz sygnalizacja świetlna.

REKLAMA

Skrzyżowanie Powązkowskiej i Krasińskiego to sporych rozmiarów węzeł komunikacyjny - obie ulice mają dwie jezdnie i po trzy pasy ruchu. Dodatkowo zlokalizowane są tu przystanki transportu publicznego, z których tłumnie korzystają mieszkańcy pobliskich budynków oraz pracownicy biurowców. Brakuje jednak ułatwień dla rowerzystów, a chodniki są mocno wyeksploatowane. Koniec z bałaganem przy Elbląskiej? Mieszkańcy mają dość Koniec z bałaganem przy Elbląskiej? Mieszkańcy mają dość
Przy ul. Elbląskiej znajduje się droga wewnętrzna z niestrzeżonym parkingiem, za który prywatny właściciel pobiera opłaty. Mieszkańcy powązkowskiej części Żoliborza skarżą się, że teren jest mocno zagracony i zaśmiecony. Interweniował dzielnicowy ratusz.
Również sygnalizacja świetlna swoje najlepsze czasy ma dawno za sobą.

Zyskają rowerzyści z Żoliborza

Do tej pory rowerzyści nie mogli w wygodny i legalny sposób pokonać tego dużego skrzyżowania, dlatego w ramach projektu wyznaczony zostanie komplet czterech przejazdów oraz łącznik do ulic Ficowskiego i Elbląskiej. Zarówno przejazdy, jak i zlokalizowane w ich sąsiedztwie przejścia dla pieszych, zostaną wyposażone w nowoczesną sygnalizację świetlną wykrywającą oczekujących na przejazd czy przejście. Piesi zyskają też akustyczne naprowadzanie, co pozwoli na łatwiejsze przekraczanie jezdni osobom niewidomym i niedowidzącym.

Zapraszamy na zakupy

Kierowcy docenią nową sygnalizację?

W obrębie skrzyżowania wyremontowane zostaną również chodniki - dziś mocno wyeksploatowane. Na przebudowie skorzystają też pasażerowie transportu publicznego, ponieważ deweloper zobowiązany jest odnowić zatoki autobusowe. Modernizacja sygnalizacji świetlnej to korzyść również dla kierowców. Światła na skrzyżowaniu będę wyposażone w automatyczne wykrywanie pojazdów oraz detekcję pieszych. Sygnalizacja będzie więc pracować akomodacyjnie - zielone światło dla samochodów zgaśnie tylko w przypadku zbliżenia się przechodnia do jezdni. Prace w terenie już trwają. Sfinansuje je deweloper. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas na zrealizowanie prac do czerwca przyszłego roku.

JR

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA