REKLAMA

Żoliborz

sport »

 

Reaktywacja basenu przy Zajączka? Od lat jest nieczynny

  2 listopada 2023

alt='Reaktywacja basenu przy Zajączka? Od lat jest nieczynny'
zdjęcie archiwalne basenu przy Zajączka, źródło: Dzielnica Żoliborz

Żoliborski ratusz sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę sportową. W przyszłym roku blisko 9 mln złotych zostanie przeznaczone na modernizację OSiR-u przy Potockiej oraz obiektów przy Szkole Podstawowej nr 267. Tymczasem wielu mieszkańców z utęsknieniem wypatruje gruntownej modernizacji i otwarcia po ponad dwudziestu latach pływalni przy Zajączka. Czy jest szansa na jej reaktywację?

REKLAMA

W przyszłym roku kontynuowana będzie modernizacja Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Potockiej 1. Na ten cel w budżecie Żoliborza zarezerwowano blisko 5,4 mln zł. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Modernizację przejdzie też boisko oraz hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 267. Kwota przeznaczona na to zadanie to 3,5 mln zł. Tymczasem wielu mieszkańców z sentymentem wspomina czasy świetności basenu przy Zajączka. Czy jego kompleksowa modernizacja kiedykolwiek dojdzie do skutku?

Czy w budżecie Warszawy znajdą się pieniądze?

- Wystąpiliśmy do władz miasta o dodatkowe pieniądze na nową pływalnię przy ul. Zajączka. Taki przyszkolny obiekt funkcjonował przed laty i wielu żoliborzan uczyło się tam pływać. Teraz świetnie odciążyłby niezwykle popularny basen przy ul. Potockiej - mówi przewodniczący rady dzielnicy Piotr Wertenstein-Żuławski.

Jakie są szanse, że warszawskim radnym uda się sfinansować tę inwestycję? Łatwo na pewno nie będzie i samo wpisanie do budżetu może potrwać nawet kilka lat. W kolejce czekają długo wyczekiwane i pilniejsze pływalnie przy Lazurowej na Bemowie i Ostródzkiej na wschodniej Białołęce. Koszt każdej z nich, to co najmniej 80 mln zł i już teraz wiemy, że w budżecie Warszawy nie ma na nie pieniędzy.

Kup bilet

Pływalnia przy Zajączka mogłaby przejść remont?

Budynek pływalni przy Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych przy ul. Generała Zajączka jest częścią dwukondygnacyjnego budynku sportowego o powierzchni 1500 m2, w skład którego wchodzą również dwie sale gimnastyczne, szatnie i pomieszczenia sanitarne. Budynek sportowy, w którym znajduje się pływalnia, połączony jest ze szkołą łącznikiem. Budowa pływalni miała miejsce jeszcze w latach 1965-1971. Od 2002 roku wysłużona i naruszona "zębem czasu" pływalnia pozostaje zamknięta. Czy nie można byłoby jej tylko wyremontować?

- W tym roku została przeprowadzona ekspertyza techniczna pływalni. Wynika z niej, że prace budowlane związane z modernizacją obiektu miałyby objąć: prace rozbiórkowe, nieckę basenową, plażę basenową, zaplecze szatniowo-sanitarne, wykończeniowe hali basenowej, podbasenia (piwnice) i termomodernizację - wylicza rzeczniczka żoliborskiego ratusza Donata Wancel. Jak zatem widać, byłaby to ogromna inwestycja będąca w zasadzie budowaniem basenu od podstaw.

Przebudowa pływalni przy ul. Zajączka 7 nie jest ujęta w wieloletniej prognozie finansowej. Żoliborski ratusz nie jest w stanie wskazać, jakie są szanse na realizację tej inwestycji, kiedy mogłaby się ona rozpocząć i ile będzie kosztować.

- W pierwszej kolejności musimy pozyskać pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której możliwe będzie oszacowanie kosztów realizacji inwestycji - wyjaśnia Donata Wancel.

DB

.
 

Komentarze (1)

# "Czytelnik"

03.11.2023 11:49

...naruszona "zębem czasu" pływalnia...
Czym różni się ząb czasu napisany w cudzysłowiu od zębu czasu napisanego bez cudzysłowia? Czy "dziennikarz" będący "autorem" tej "informacji" mógłby "czytelnikom" to "wyjaśnić"?
więcej na forum

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024