REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

bezpieczeństwo

 

Posterunek policji na Zielonej Białołęce już w przyszłym roku

  3 listopada 2022

Posterunek policji na Zielonej Białołęce już w przyszłym roku
To na tej działce powstanie rewir dla dzielnicowych. Czy pomoże to ograniczyć przestępczość na Zielonej Białołęce? Źródło: Dzielnica Białołęka

Białołęcki ratusz uznał, że jeden komisariat na Tarchominie, to za mało, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo na terenie całej dzielnicy.

REKLAMA

Mieszkańcy we współpracy ze stowarzyszeniem Moja Białołęka już od 10 lat wnioskowali o utworzenie posterunku lub komisariatu policji na terenie wschodniej Białołęki. Uzasadniali to intensywnym rozwojem tej części dzielnicy oraz liczbą zdarzeń niebezpiecznych, m.in. włamań i kradzieży.

Trudno było dotrzeć do komisariatu na Myśliborskiej

Dodatkowym utrudnieniem dla ofiar przestępstw był niewygodny dojazd do istniejącego komisariatu policji przy ul. Myśliborskiej, ponieważ brakowało bezpośredniego połączenia komunikacyjnego. Według mieszkańców, w tak dużej dzielnicy, niezbędne jest utworzenie dodatkowych miejsc kontaktu z policją.

- Białołęka jest coraz liczniejsza. Niestety, oznacza to też więcej zdarzeń kryminalnych, a dotychczas mieliśmy tylko jeden komisariat w zachodniej części dzielnicy. Dlatego zabiegaliśmy o utworzenie nowego miejsca na Zielonej Białołęce - mówi burmistrz Grzegorz Kuca.

Posterunek na Ruskowym Brodzie

Pod koniec września urząd dzielnicy podpisał umowę na kompleksową realizację inwestycji w formule projektuj i buduj. Obiekt przy ul. Ruskowy Bród wykona Unihouse S.A. za 3,16 mln zł. Rewir dla dzielnicowych ma być gotowy 5 czerwca 2023 roku. Nowy posterunek będzie działać naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 361. Budynek powstanie w technologii modułowej, z gotowych elementów wykonanych w fabryce i precyzyjnie złożonych na placu budowy. Dzięki temu, prace powinny potrwać znacznie krócej, niż wznoszenie tradycyjnego budynku. - Mamy nadzieję, że przed wakacjami przyszłego roku dzielnicowi rozpoczną tam swoją pracę - mówi burmistrz Kuca.

Zielona Białołęka - rewir dla 10 policjantów

Spółka Unihouse zaprojektuje obiekt, uzyska pozwolenie na budowę, zrealizuje prace budowlane oraz uzyska pozwolenie na użytkowanie. Zgodnie z umową, faza projektowa i budowlana będą trwać łącznie 250 dni. W założeniach zaplanowano parterowy budynek dla 10 policjantów, którzy będą pracowali na dwie zmiany.

- Zakres inwestycji uzgodniliśmy z policją - dodaje wiceburmistrz Jan Mackiewicz. Oprócz budynku komisariatu ma powstać również parking oraz maszt do łączności radiowej. Aby umożliwić dojazd do nowego posterunku, przebudowana zostanie ul. Ruskowy Bród.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (4)

# Kej Kej

03.11.2022 12:39

No i fajno

# nnn

03.11.2022 19:42

Jeden szeryf na jednego mieszkańca.

# czytelnik

03.11.2022 23:42

Patodzielnica, przestępczość szybuje!

REKLAMA

# Ivo w akcji

04.11.2022 09:23

WIECEJ POLICJI ZA BIURKIEM. GRATULACJE
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA