REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

środowisko

 

Pomysł na weekend w Warszawie: sprzątanie Białołęki i sadzenie drzew

  21 kwietnia 2022

Pomysł na weekend w Warszawie: sprzątanie Białołęki i sadzenie drzew
źródło: FB Razem dla Białołęki

Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz firmy Partner i Smurfit Kappa zapraszają do aktywnego spędzenia soboty i niedzieli 23-24 kwietnia.

REKLAMA

W piątek 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, wymyślony w 1969 roku przez aktywistę Johna McConnella i rozpropagowany przez samorząd San Francisco. Idea przyjęła się na tyle, że ekologiczne akcje organizowane są obecnie także w Warszawie.

REKLAMA

"Sprzątanie świata" na Białołęce

- W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi jak co roku sprzątamy naszą dzielnicę - zapowiada stowarzyszenie Razem dla Białołęki. - Spotykamy się w sobotę 23 kwietnia o godz.

10:00 na rogu Aluzyjnej i Trąby, Odkrytej i Grzymalitów, niedaleko skrzyżowania Myśliborskiej z Piechocką, obok Smurfit Kappa przy Klasyków, przy Majorki 48 oraz na rogu Chudoby i Suchocińskiej.

W każdej lokalizacji worki i rękawiczki dla uczestników zapewni białołęcki ratusz a akcję wspierają firmy Partner i Smurfit Kappa, mające siedziby na terenie dzielnicy.

REKLAMA

Wspólnie zasadzą drzewa

Z okazji Dnia Ziemi stowarzyszenie Razem dla Białołęki zaprasza także na wspólne sadzenie drzew, które odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia o godz. 11:00 przy Deseniowej, w okolicy oczyszczalni ścieków Czajka. Nadleśnictwo Sarnaki dostarczyło na Białołękę sadzonki wiązu, jawora, klonu oraz dębu, które już czekają na zasadzenie.

(dg)

.
 

Komentarze (9)

# Nooooeje

22.04.2022 16:17

I tak będzie śmierdziec kupami..

# Asa

22.04.2022 21:07

Super akcja, podjadę z rodziną !

# vogel

24.04.2022 02:12

Czajkę sprzątnijcie, bo śmierdzi.

REKLAMA

# Ejevwi

24.04.2022 16:18

Światowida 56 się zajmijcie lepiej. To sprzątnijcie...

# Peebd

24.04.2022 17:03

Nic te sprzątanie nie da bo i tak będzie walić kupa

# Sprzątanie

24.04.2022 17:15

Patola patola patola, dzielnica patola, nie polecam

REKLAMA

# Gdzie jest Burmistrz!?

24.04.2022 17:23

A burmistrz też będzie sprzątać? Jako honorowy niemieszkaniec białołęki tylko Bemowa?

# zirytowany

25.04.2022 08:46

To co się dzieje w Warszawie ze szczególnym wyróżnieniem Białołeki i Targówka to jest k.xxx.a! skandal i poruta!
Prokurator pilnie potrzebny!
Białołeka wydaje decyzje WZ na budowę osiedli w polu albo na torach kolejowych, bez budowy infrastruktury. Najprawdopodobniej nie bez powodów uchwala plany miejscowe, gdy tereny są już zabudowane. Tak, by móc wczesniej wydawać WZ, które są korupcjogenne.
korki korki korki! A będa jeszcze większe!
Czym powinni zająć się funkcjonariusze CBA:
1. wydanie WZ przy Marywilskiej na gigantyczne osiedle mieszkaniowe, w sytuacji gdy działka w żaden sposób nie graniczyła z podobną zabudową, tylko z torami kolejowymi, fabrykami i węzłem drogi ekspresowej
2. wydanie decyzji WZ na gigantyczne centrum logistyczne przy pętli tramwajowej na Annopolu. W idealnym miejscu gdzie mogło by stanąć osiedle mieszkaniowe, gdyby przenieść z stamtąd betoniarnię. Ale WSIóry z Białołęki woleli wydawać WZ na polach za Głębocką, by teraz stado słoików korkowało ulicę Białołęcką, Daniszewską i Annopol. Ćwoki od HGW i Trzaskofałka zamiast naprawić niekompetencję swoich POprzedników z lat 90tych, budują metro do linii tramwajowej na Bazyliańskiej, zamiast na Białołękę. Kiedy ruszą tiry do centrum logistycznego na Annopolu, dojazd do miasta dla słoików z Zielonej Białołeki będzie jeszcze trudniejszy.
Efekt: mieszkańcy osiedla na Daniszewskiej, zapie...ją do tramwajów 2 km, a przy tramwajach zamiast parkingu lub osiedla mieszkaniowego powstaje gigantyczne centrum logistyczne.
Podsumowanie:
URZĘDNICY W WARSZAWIE - JEŚLI NIE SĄ TO ZŁODZIEJE, TO SĄ TO KRETYNI, KTÓRZY ŚWINIE SZCZAĆ POWINNI, A NIE MIASTEM RZĄDZIĆ!!!

# Ejej

25.04.2022 13:20

Na Białołęce jest istna patologia. Nie polecam

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA