REKLAMA

Bielany

kronika policyjna »

 

Policja zatrzymała rekordzistę. Kradł rowery głównie na Bielanach i Żoliborzu

  10 października 2023

alt='Policja zatrzymała rekordzistę. Kradł rowery głównie na Bielanach i Żoliborzu'
źródło: KRP V

Policjanci z Bielan zatrzymali 30-letniego Ukraińca, który usłyszał zarzuty za kradzież 50 rowerów z terenu Warszawy. Złodziej naraził właścicieli jednośladów na straty sięgające łącznie prawie 100 tysięcy złotych.

REKLAMA

Policjanci z bielańskiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności kradzieży rowerów na terenie dzielnicy. Ustalenia, jakie wykonali w tych sprawach, doprowadziły ich do obywatela Ukrainy. Był on już wcześniej wielokrotnie notowany za liczne kradzieże.

Kradł głównie na Bielanach i Żoliborzu

Kilka dni temu śledczy zatrzymali mężczyznę. 30-latek trafił do policyjnej celi. Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził, że mężczyzna dokonał kradzieży 50 rowerów. - Przestępczy proceder trwał od ponad roku i obejmował całą Warszawę, głównie Bielany i Żoliborz. Właściciele skradzionych rowerów wycenili straty na kwotę prawie 100 tysięcy złotych - informuje podinspektor Elwira Kozłowska. Ukrainiec już usłyszał 49 zarzutów za kradzież 50 rowerów, do czego - w trakcie przesłuchania - się przyznał. Mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kup bilet

Policja radzi

Policjanci przypominają właścicielom rowerów o ich właściwym zabezpieczaniu przed kradzieżą. Pozostawiając pojazd bez zapięcia, w łatwo dostępnym miejscu, narażamy się na jego utratę. Warto więc do zaparkowania roweru wybierać miejsca monitorowane, a sam pojazd należy wyposażyć nawet w kilka dodatkowych zabezpieczeń. A przed zakupem odpowiedniego zapięcia - zasięgnąć opinii fachowca. Kradzież dobrze zabezpieczonego roweru trwa dłużej, zniechęca złodzieja i naraża go na zatrzymanie na gorącym uczynku.

JR

 

Komentarze (3)

# Olo123

11.10.2023 19:30

Deportacja i dożywotni zakaz wjazdu do Polski.

# Tubylec

12.10.2023 08:51

To podziękowanie za pomoc jaką udzieliliśmy Ukraińcom.

# Filip333

12.10.2023 12:48

#Tubylec napisał(a) 12.10.2023 08:51
To podziękowanie za pomoc jaką udzieliliśmy Ukraińcom.
A co ma do tego pomoc Ukraińcom ? Wszędzie znajdzie sie patola, inaczej widocznie nie umiał zarobić, Polacy też kradną i w Polsce i za granicą. Niech naprawi szkodę i na front.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024