REKLAMA

Bielany

inwestycje »

 

Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone

  11 października 2023

alt='Będzie łącznik Literackiej z Maczka. Połączenie z trasą S8 wykluczone'
Literacka do remontu i... z nowym skrzyżowaniem, zdjęcie czytelnika

Bielański ratusz podpisał porozumienie z firmą Dom Development, na mocy którego powstanie ulica biegnąca przez środek przyszłego osiedla, która połączy Literacką z Maczka. Deweloper zobowiązał się również do remontu sporego odcinka ulicy Literackiej. Czy to rozwiąże problemy komunikacyjne osiedla Piaski po powstaniu nowego osiedla?

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią inwestora, na terenie, gdzie jeszcze niedawno stał bezużyteczny szkielet EuropolGazu - powstaną dwa budynki, połączone ze sobą pod ziemią dwukondygnacyjnym parkingiem na 500 aut. Nad powierzchnią budynki zostaną podzielone na cztery bryły 6-8 kondygnacyjne, a bliżej skrzyżowania z ul. Kochanowskiego powstać ma 14-kondygnacyjna (46-metrowa) wieża. Miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu. Dom Development kupił olbrzyma przy Maczka Miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu. Dom Development kupił olbrzyma przy Maczka
Warszawski ratusz nie skorzystał z prawa pierwokupu atrakcyjnej działki przy węźle trasy S8 z Powązkowską i Maczka.
Powstaną 424 mieszkania, a według szacunków na osiedle sprowadzi się mniej więcej tysiąc osób. Te dane niepokoją część mieszkańców osiedla Piaski, którzy już teraz obawiają się olbrzymich korków w rejonie swojego miejsca zamieszkania.

Jakie korzyści dla Bielan?

Podczas rozmów prowadzonych przez władze Bielan z przedstawicielami Dom Development ustalono, że w treści decyzji o warunkach zabudowy znajdą się dwa punkty, które będzie musiał spełnić inwestor: remont ul. Literackiej oraz połączenie nowego osiedla z drogami publicznymi minimum w jednym z trzech kierunków: ul. Maczka, trasą S8 lub Broniewskiego.

W ramach pierwszego i drugiego etapu inwestycji Dom Development wykonał już kosztowny remont hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 293 im. Jana Kochanowskiego za ok. 1,2 mln zł. Obiecał remont około 900-metrowego odcinka ulicy Literackiej oraz budowę łącznika pomiędzy Literacką a Maczka, co ma ułatwić życie kierowcom po wybudowaniu nowego osiedla.

- Co do remontu hali sportowej przy podstawówce, to deweloper zachował się z klasą. Od razu przystał na naszą propozycję, nie robiąc żadnych trudności. Wyremontował ją jeszcze przed podpisaniem porozumień - mówi wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski. - W ramach pierwszego etapu inwestycji uzyskaliśmy też kosztowny dla samorządu remont Literackiej na długim odcinku. W ramach drugiego etapu inwestycji mieszkaniowej inwestor zaproponował połączenie terenu przyszłego osiedla z ul. Maczka, jako rozwiązanie bezpieczne i możliwe do zrealizowania. Podpięcie nowego osiedla pod ulicę Broniewskiego było zadaniem karkołomnym, zaś z trasą S8 niewykonalnym, gdyż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wyraziła na to zgody - podsumowuje wiceburmistrz.

Wstąp do księgarni

Co zyskają kierowcy dzięki łącznikowi Literackiej z Maczka?

Łącznik Maczka z Literacką będzie publiczną drogą kategorii gminnej. Powstanie w miejscu tymczasowego dojazdu od ul. Maczka, prowadzącego obecnie na teren prac rozbiórkowych "szkieletora". Ułatwi wyjazd mieszkańcom bloków przy Literackiej oraz lokatorom przyszłych budynków, które postawi deweloper.

- Nowe połączenie sprawi, że z ul. Literackiej nie trzeba będzie jechać do ul. Kochanowskiego, by wydostać się z tej części Piasków. Tym samym obsługa komunikacyjna tego rejonu Bielan ulegnie znacznej poprawie. To szczególnie ważne w kontekście rozładowania zwiększonego ruchu, jaki nastąpi po oddaniu inwestycji przez dewelopera - dodaje burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

DB

.
 

Komentarze (4)

# Wkur..iony na PiS

13.10.2023 14:26

Pod artykułem reklama PiS. Rzygam na pisuar. Już awet tu dotarła pisowska propaganda.... Brak wolnych mediów. Tu Bielany też upartyjnione?

# Mateusz B

16.10.2023 06:26

19k za metr kwadratowy. Milion zł za 3 pokojowe mieszkanie przy ruchliwej trasie. Nieźle kogoś pogięło w dekiel.

# widzimy

16.10.2023 12:19

rzeźnia z tymi cenami, developerzy i tak za swoje nie budują tylko za pieniądze przyszłych właścicieli, czysty biznes
to chyba najbardziej dochodowa działalność
jak porównać te 19k (nie sprawdzałem) do cen mieszkań w innych dzielnicach np. bliżej centrum, no to trzeba by się grubo zastanowić. Może jest w cenie basen, kort, portier 24h. To mogłoby uzasadniać ceny, jak ktoś takich bajerów potrzebuje, ale jeśli to zwykłe osiedle i budynki - to zgodzę sie w 100% z #MateuszB co do dekla

REKLAMA

# Wkur..iony na PiS

18.10.2023 13:13

Mamy w kraju 35% debili co głosuje na pisuar to mamy to co mamy.... Taniej nie będzie o ile pisuar nadal będzie rządził...
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Boże Narodzenie 2023
Boże Narodzenie 2023

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy