REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

wypadki

 

Policja szuka świadków tragicznego wypadku na Jagiellońskiej

  31 sierpnia 2022

Policja szuka świadków tragicznego wypadku na Jagiellońskiej
źródło: KRP VI

Północnoprascy policjanci poszukują świadków tragedii, do której doszło w piątek 12 sierpnia na torowisku tramwajowym przy ulicy Jagiellońskiej, na wysokości Galerii Nowa Praga.

REKLAMA

Tragiczny wypadek wydarzył się około godziny 11:40 na linii nr 18, na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek".

REKLAMA

Tragiczny finał

W zdarzeniu uczestniczył tramwaj starego typu (Konstal 105) jadący w kierunku pętli Żerań FSO. 4-letnie dziecko, które jechało z babcią zostało przytrzaśnięte przez drzwi w momencie wysiadania z ostatniego wagonu.

Tramwaj odjeżdżając pociągnął chłopca za sobą wzdłuż torowiska. Chłopiec zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

REKLAMA

Telefon motorniczego

Policjanci z północnopraskiej grupy dochodzeniowo-śledczej nadzorowani przez prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków oraz zabezpieczyli ślady.

- Pierwsze badanie alkomatem wykonane na miejscu zdarzenia nie potwierdziło, aby motorniczy spożywał wcześniej alkohol - powiedziała nam pięć dni po zdarzeniu komisarz Paulina Onyszko. Śledztwo jest prowadzone w kierunku artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu karnego, czyli wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Jednym z elementów, który będzie sprawdzany, to telefon motorniczego.

- W tramwaju nie ma monitoringu. Zabezpieczono monitoring zewnętrzny. Śledczy będą sprawdzać billing telefonu motorniczego, by wyjaśnić, czy nie rozmawiał w trakcie jazdy - poinformowała media rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

REKLAMA

Co mogło zawieść?

Motorniczy pracuje w Tramwajach Warszawskich od ponad 14 lat, więc był doświadczonym kierowcą i w dodatku trzeźwym. - Wagon był sprawny technicznie, przeszedł badania w 2021 roku i w czerwcu br. miał przegląd techniczny. Tramwaje Warszawskie poinformowały, że w tramwaju został użyty hamulec bezpieczeństwa. - Z analizy zapisu urządzeń rejestrujących tramwaju wynika, że tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa. Zahamował na dystansie 28 metrów w około cztery sekundy - zaznaczono.

Tramwaj był starszego typu, te wagony nie są wyposażone w systemy monitoringu. Niemniej jednak posiadają pewne "uproszczone" systemy zapobiegające przytrzaśnięciu drzwiami. Jednak z uwagi na wiek, to są systemy, które nie wyczuwają całkowitego zamknięcia drzwi - dopuszczają pewną tolerancję - wyjaśnił na miejscu mediom Marcin Kozoń z Tramwajów Warszawskich.

Apel policji

Północnopraska policja zwróciła się z apelem do bezpośrednich świadków wypadku. - Wszyscy bezpośredni świadkowie tego zdarzenia, pasażerowie oraz osoby, które zarejestrowały to zdarzenie, proszone są o kontakt z dyżurnym komendy przy ul. Jagiellońskiej 51, pod numerem tel. 47 723-75-56 lub policjantami wydziału prowadzącego sprawę, tel. 47 723-83-16 - czytamy.

(db)

.
 

Komentarze (2)

# Maksu

31.08.2022 18:34

Nie wiem jak było, ale wiem jak zachowują się obecne bombelki. Darcie swoich otworów buziowych na cały regulator ile wejdzie, bicie swoich babć na ulicy. Bieganina, brak wychowania, brak czegokolwiek. Takie małe pępki świata

# pZz

01.09.2022 16:17

@Maksu Nie widzialem nigdy takiego zachowania. Widzialem za to w komunikacji miejskiej przyciete nogi, plecaki, albo rozdzielone osoby gdzie jedna nie zdazyla wysiasc bo kierownikowi spieszylo sie, zamknal drzwi i pojechal. Jezeli, tak jak aktualnie probuja wcisnac, w tym tramwaju nie widac czlowieka - nieistotne dziecko czy dorosly - to ten pojazd nie powinien posiadac homologacji i wydanej zgody na transportowanie ludzi.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA