Podleśna odmieniona. "Progi na wniosek mieszkańców"
18 grudnia 2018
W tym roku ulica biegnąca wzdłuż lasu Bielańskiego przeszła duży, kilkuetapowy remont. Drogowcy ogłosili koniec prac.
Najbardziej uciążliwe prace, związane z frezowaniem jezdni, były prowadzone w wakacje. Na odcinku 1,5 km od Marymonckiej do Gwiaździstej Podleśna zyskała nową podbudowę nawierzchnię. Pojawiły się na niej także progi zwalniające, zamontowane - jak informuje Zarząd Dróg Miejskich - na wniosek mieszkańców.
Strażnicy holują na potęgę. "Muszę zaparkować, reszta mnie nie obchodzi".
Ponad 1250 odholowanych samochodów i blisko 1300 mandatów to tegoroczny bilans dzikiego parkowania na bielańskich chodnikach. Które ulice przodują w tym niechlubnym rankingu?
Teraz przed każdym przejściem dla pieszych kierowcy muszą zwolnić do 30 km/h, ale ruch autobusów jest nadal płynny dzięki zastosowaniu tzw. spowalniaczy wyspowych, mieszczących się między kołami dużych pojazdów.
- Dzięki temu ulica będzie bezpieczniejsza - pisze ZDM. - Wyremontowaliśmy również część chodników, głównie w okolicach przystanków i zatok parkingowych. Na całej ulicy wymieniane jest także oświetlenie. Nowe latarnie wyposażone zostały w nowoczesne oprawy LED. Dzięki nim na ulicy będzie jaśniej i bezpieczniej.
Podczas remontu powstały nowe przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu z Lektykarską i Klaudyny oraz na wysokości Marii Kazimiery i budynku nr 38. Przebudowane zostały także zatoka przystanku autobusowego Podleśna-IMiGW oraz wlot Klaudyny, co ułatwiło pracę kierowcom komunikacji miejskiej. Przy okazji przesunięto także przystanki przy Lektykarskiej i Klaudyny. Rowerzyści się doczekali
Przebudowane zostały także wloty drogi dla rowerów, umożliwiające wjazd na nią z ulic poprzecznych. Wcześniej rowerzyści skręcający na Podleśną nie mieli możliwości dostania się drogę, co powodowało niepotrzebne konflikty: kierowcy byli przekonani, że rowerzyści jadący jezdnią złośliwie łamią przepisy.
Budowa połączeń z drogą rowerową to owoc budżetu partycypacyjnego. Pomysł Krzysztofa Rytla zdobył 465 głosów i miał być zrealizowany najpóźniej w grudniu 2016 roku, ale złapał aż dwuletnie opóźnienie.
(dg)
.