REKLAMA

REKLAMA

Wola

budżet obywatelski

 

Place zabaw na Woli do pilnego remontu. Które mają szansę na metamorfozę?

  25 lutego 2023

Place zabaw na Woli do pilnego remontu. Które mają szansę na metamorfozę?
źródło: bo.um.warszawa.pl

Autorzy pomysłów składanych do budżetu obywatelskiego Woli nie zapominają o najmłodszych mieszkańcach dzielnicy. Przyjrzyjmy się dwóm propozycjom, które mogą odmienić aż dziewięć wolskich placów zabaw.

REKLAMA

Nikodem Kaczprzak zaproponował metamorfozę trzech wysłużonych placów zabaw na Woli za 760 tys. zł. Ich lokalizacja nie jest przypadkowa. Na Woli chcą rozbetonować podwórka Na Woli chcą rozbetonować podwórka
Wśród propozycji do budżetu obywatelskiego warszawskiej Woli na przyszły rok pojawiło się kilka pomysłów pod hasłem "mniej betonu - więcej zieleni". Niektóre mniej lub bardziej się dublują.

Bardzo drogi remont wrotkowiska w parku Szymańskiego Bardzo drogi remont wrotkowiska w parku Szymańskiego
Wrotkowisko w parku Szymańskiego przejdzie gruntowny remont. Dzięki budżetowi obywatelskiemu obiekt zyska całkowicie nową nawierzchnię oraz warstwę antypoślizgową.

Remonty placów zabaw

Projekt zakłada jednoczesny remont trzech placów zabaw na Woli, których modernizacja była już proponowana w poprzednich edycjach budżetu obywatelskiego. Wówczas zabrakło odpowiednio dużego poparcia ze strony mieszkańców.

- Wyremontujmy w końcu te place zabaw, dzieci z naszej dzielnicy na to czekają! - przekonuje pomysłodawca.

Chodzi o place zabaw przy Bema 81, przy Złocienia 5 i przy skrzyżowaniu ulic Człuchowskiej, Nakielskiej i Szulborskiej. Plac przy Bema wymaga demontażu istniejących urządzeń zabawowych. W zamian stanęłyby na nim: zamykana piaskownica, sprężynowiec, podwójna huśtawka, karuzela dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych dzieci, zestaw ze zjeżdżalnią i bujak "gniazdo". Oprócz urządzeń zabawowych prace objęłyby wykonanie ogrodzenia, ułożenie chodnika i ustawienie ławki z koszem na śmieci.

Plac zabaw przy Złocienia wymaga zakupu i montażu zestawu trampolin, ułożenia nawierzchni bezpiecznej oraz zakupu i montażu urządzeń siłowych przeznaczonych dla dzieci, w tym ustawienia stojaka na rowery. Z kolei plac zabaw na styku Człuchowskiej, Nakielskiej i Szulborskiej byłby wzbogacony o "statek piracki" i trzy bujaki.

Zapraszamy na zakupy

Naturalne place zabaw

Robert Buciak zaproponował metamorfozę za 840 tys. zł sześciu placów zabaw na Woli. Autor stawia na naturalność.

- Do remontu zostały wybrane place zabaw, na których zabawki są wyeksploatowane, a ich wygląd mało estetyczny - wyjaśnia.

Remont placu zabaw w parku Moczydło polegać ma na dodaniu w zadrzewionej jego części domku z wikliny, ścieżki sensorycznej "bosych stóp" i toru z pieńków, postawienie obok piaskownicy drewnianych figur zwierząt w kręgu, dostawienie dwóch stołów i przestawienie ławek, aby część z nich stała w grupach, oraz dodanie żagla chroniącego dzieci od słońca w upalne dni.

Plac zabaw przy Ringelbluma doczekałby się wymiany ogrodzenia - według Roberta Buciaka przypominającego obóz koncentracyjny - na naturalne, wymiany sztucznej dziurawej nawierzchni na piasek, dodania domku z wikliny i toru z pieńków oraz przestawienia ławek, aby stały bokiem, a nie tyłem do siebie.

Plac zabaw przy ul. Batalionu Parasol 3 doczekałby się wymiany urządzeń na nowe z naturalnych materiałów, w tym domku z wikliny i toru z pieńków. W ramach projektu nastąpić by miało powiększenie naturalnego placu zabaw na skwerze Pawełka o huśtawki, zjeżdżalnie, tunel z wikliny, rośliny zapachowe, drewniane zwierzęta w kręgu i stół z ławkami. Z kolei plac zabaw przy Krochmalnej 3 doczekałby się wymiany zużytych urządzeń na nowe, wykonane z naturalnych materiałów, dodanie zjeżdżalni z górki, usunięcie części asfaltu i zrobienie zamiast niego ścieżki bosych stóp, dostawienie drewnianych zwierząt w kręgu i stołu z ławkami. Wreszcie plac zabaw na skwerze Jura-Grzegorzewskiego doczekałby się wymiany ogrodzenia, domku z wikliny, drewnianych zwierząt w kręgu i stołu z ławkami.

Obecnie opisane przez nas projekty oceniają urzędnicy. Jeśli ocena będzie pozytywna, trafią one pod czerwcowe głosowanie mieszkańców w budżecie obywatelskim Woli na 2024 rok.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA