REKLAMA

REKLAMA

Wola

kronika policyjna

 

Hejtował firmę, żądał pieniędzy za usuwanie komentarzy

  1 lutego 2023

Hejtował firmę, żądał pieniędzy za usuwanie komentarzy
źródło: KSP

Policja zatrzymała internetowego hejtera, który postanowił przenieść działalność do świata realnego. Mężczyzna najpierw pisał negatywne komentarze pod adresem firmy z warszawskiej Woli, a potem włamał się do jej siedziby i dokonał dużych zniszczeń. Łącznie usłyszał aż piętnaście zarzutów.

REKLAMA

Wszystko zaczęło się, gdy policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do warsztatu samochodowego. Funkcjonariusze udali się na miejsce, by ustalić okoliczności zdarzenia.

"Wynikało z nich, że zamaskowany mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie i włamał się do warsztatu. Hiszpański gangster zatrzymany w Warszawie Hiszpański gangster zatrzymany w Warszawie
W bloku na warszawskiej Woli zatrzymano 49-letniego Liomę A., poszukiwanego przez hiszpańską policję na mocy europejskiego nakazu aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przestępczością samochodową na terenie różnych państw Unii Europejskiej.
Tam dokonał uszkodzeń nie tylko samego warsztatu, ale i aut, które znajdowały się na jego terenie. Większość z nich miała powybijane szyby, powyrywane lusterka, wgniecione podłokietniki, w bagażniku został wylany olej, który uszkodził tapicerkę jednego z aut" - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji.

Według policji sprawca działał "wyjątkowo perfidnie" i niszczył wszystko, co miał pod ręką. W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że z terenu warsztatu, jak i z aut został skradziony sprzęt elektroniczny. Policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz nagranie z monitoringu. Do ustaleń włączyli się operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z rejonowej komendy przy Żytniej.

Hejter chciał pieniędzy

"Pomimo tego, że sprawca był zamaskowany, było prawdopodobieństwo, że związek z tym zdarzeniem ma były pracownik warsztatu. Zgromadzony materiał dowodowy tylko to potwierdził" - opisuje policja.

Okazało się, że mężczyzna ma również związek z negatywnymi komentarzami na temat warsztatu publikowanymi w internecie. W zamian za ich usunięcie żądał pieniędzy. Operacyjni ustalili, że 41-latek przebywa na terenie województwa świętokrzyskiego. Udali się do jego aktualnego miejsca pobytu i zatrzymali go.

Wstąp do księgarni

Usłyszał 15 zarzutów

W trakcie przeszukania pojazdu, a następnie lokalu w Warszawie policjanci znaleźli przedmioty pochodzące z włamania. Mężczyzna został doprowadzony do wolskiej komendy. Usłyszał łącznie 15 zarzutów karnych: dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, dziewięć uszkodzenia mienia, dwa kradzieży oraz zmuszania do określonego zachowania i ukrywania dokumentu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA