REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

 

Pawilon przy Powsińskiej ma "łączyć pokolenia"

  30 sierpnia 2021

alt='Pawilon przy Powsińskiej ma "łączyć pokolenia"'
źródło: ZZW

Na skwerze Ormiańskim powstanie kolejne miejsce o funkcji domu kultury. Chcieli tego sami mieszkańcy.

REKLAMA

"Wyczekiwany pawilon na skwerze Ormiańskim coraz bliżej realizacji" - ogłosił Zarząd Zieleni. Niewielki budynek stanie na terenie zielonym przy Powsińskiej, znajdującym się pomiędzy Okrężną a fortem Czerniaków i Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.

Pawilon na skwerze Ormiańskim

Na wieść o budowie pawilonu można byłoby pomyśleć, że samorząd postanowił zainwestować, znaleźć firmę chcącą prowadzić na Sadybie kawiarnię lub inny lokal gastronomiczny i czerpać zyski z wynajmu miejsca, by nieco zasypać dziurę budżetową. Nic bardziej mylnego. Pawilon to "międzypokoleniowe miejsce spotkań", którego mieszkańcy zażyczyli sobie w głosowaniu nad budżetem obywatelskim. Jak zapowiada Zarząd Zieleni, budynek ma być "miejscem łączącym pokolenia" i "przestrzenią integracji", w której będzie można zorganizować wystawę czy warsztaty sąsiedzkie.

- Mimo początkowych trudności wynikających z niedoszacowania kosztów, udało nam się zdobyć pieniądze na ten wyczekiwany przez mieszkańców i nas samych projekt - mówi Aleksandra Majda-Butkiewicz, dyrektorka Zarządu Zieleni. - Lubimy kiedy parki i zieleńce stają się miejscem integrującym sąsiadów. Liczymy, że z powodzeniem wybierzemy wykonawcę i przejdziemy do realizacji tej inwestycji. Docelowo pawilon zostanie oddany w opiekę najemcy, który będzie odpowiedzialny za organizację i animację tego miejsca.

Wstąp do księgarni

Nowe miejsce na Sadybie

Parterowy budynek z przeszklonym frontem będzie częściowo zagłębiony w parkową górkę. W środku znajdować się będzie sala wielofunkcyjna dzielona na sektory, umożliwiająca organizację kilku wydarzeń w tym samym czasie. Wokół pawilonu posadzone zostaną młode rośliny. Na skarpach powstaną rabaty z róż okrywowych, kosodrzewiny i bylin.

Wynurzający się z górki dach będzie pokryty trawą i stanie się zielonym tarasem. Obok znajdą się betonowe schody, mogące posłużyć jako miejsce do siedzenia lub jako widownia dla odbywających się na skwerze wydarzeń. Ile będzie kosztować budowa? Dowiemy się 6 września, gdy Zarząd Zieleni otworzy oferty od firm zainteresowanych kontraktem.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy