REKLAMA

Mokotów

komunikacja »

 

Dolina Służewiecka: Miał być wiadukt, będzie buspas

  31 sierpnia 2021

alt='Dolina Służewiecka: Miał być wiadukt, będzie buspas'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Trzy lata temu prezydent Rafał Trzaskowski zapowiadał budowę estakady nad al. Wilanowską. 31 sierpnia warszawski ratusz ogłosił, że powstaną tam obustronne pasy dla autobusów.

REKLAMA

Skrzyżowanie Doliny Służewieckiej i Sikorskiego z al. Wilanowską to od lat jedno z najbardziej zakorkowanych miejsc w Warszawie. O bezkolizyjnym przejeździe nad lub pod skrzyżowaniami tzw. trasy Sikorskiego z Rodowicza "Anody", Nowoursynowską, al. Wilanowską, Bonifacego, Sobieskiego i Idzikowskiego rozmawiano poważnie już w 2002 roku.

Miał być wiadukt

Obietnica przekształcenia newralgicznego skrzyżowania z al. Wilanowską była kilkakrotnie powtarzana przez ubiegającą się o kolejne kadencje Hannę Gronkiewicz-Waltz. W lipcu roku 2018 Rafał Trzaskowski, wówczas nie będący jeszcze oficjalnie kandydatem na prezydenta Warszawy, zapowiedział zajęcie się tematem.

- Powinna powstać seria bezkolizyjnych skrzyżowań nad Anody, nad Wilanowską, nad Wałbrzyską i nad Czarnomorską - zapowiedział dzisiejszy prezydent. - To również mój problem, ponieważ z Ursynowa dojeżdżam do centrum.

Zapraszamy na zakupy

Będą buspasy

Trzy lata później okazało się, że zamiast zapowiadanego usprawnienia ruchu dla wszystkich czeka nas zwężenie jezdni dla prywatnych samochodów. We wtorek 31 sierpnia urząd miasta ogłosił, że na ciągu Dolina Służewiecka - Sikorskiego powstaną obustronne buspasy na odcinku od Nowoursynowskiej do Jana III Sobieskiego. Na 4-kilometrowym ciągu ulic kierowcy samochodów będą musieli oddać jeden pas pasażerom autobusów i motocyklistom.

A co z wiaduktem nad al. Wilanowską? W ubiegłym roku burmistrz Rafał Miastowski pisał, że według Biura Polityki Mobilności i Transportu m.st. Warszawy można będzie o nim rozmawiać dopiero po oddaniu do użytku całej trasy S2, czyli tzw. południowej obwodnicy miasta. Odcinek między Puławską a Przyczółkową wraz z tunelem pod Ursynowem powinien zostać otwarty jesienią.

(dg)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA