REKLAMA

Białołęka

społeczeństwo »

 

Parówki ze szkłem w Choszczówce. Ktoś chciał wytępić psy

  14 kwietnia 2023

alt='Parówki ze szkłem w Choszczówce. Ktoś chciał wytępić psy'
zdjęcia czytelniczki

Podczas spaceru ze swoim czworonogiem mieszkanka Choszczówki zauważyła porozrzucane parówki nafaszerowane szkłem. Jedną z nich zjadł pies, który o mało nie przypłacił spaceru zdrowiem lub życiem.

REKLAMA

- 30 marca wracając ze swoim psem ze spaceru około godziny 10:00 zauważyłam wzdłuż ogrodzenia przy restauracji Dziki Zakątek porozrzucane kawałki parówek. Niestety, to co w nich zobaczyłam, zmroziło mi krew w żyłach - mówi nam mieszkanka Choszczówki.

Rozrzucono parówki ze szkłem

W okolicy jest mnóstwo psiarzy, którzy ze swoimi pupilami regularnie odwiedzają lasy jabłonowskiego Bukowca, w tym również restaurację Dziki Zakątek przy Chlubnej. Kolejny atak agresywnego psa na Białołęce. Przepisy zbyt łagodne? Kolejny atak agresywnego psa. Przepisy zbyt łagodne?
Na terenie Białołęki regularnie dochodzi do ataków psów na inne. Ostatnio agresywne zwierzęta zagryzły kota i atakowały inne czworonogi na polanie przy Mochtyńskiej a w okolicy poczty przy Myśliborskiej duży pies zagryzł mniejszego. Czy warszawskie przepisy, które pozwalają właścicielowi spuścić psa ze smyczy pod warunkiem, że sprawuje nad zwierzęciem "kontrolę", nie są przypadkiem zbyt łagodne?
Dla wielu jest przystankiem, gdzie mogą chociaż na chwilę zatrzymać się i odpocząć.

- Idąc z psem na spacer zobaczyłam kawałeczki parówek, porozrzucane wzdłuż parkanu tej restauracji, zarówno po zewnętrznej, jak i wewnętrznej stronie płotu. Niestety były one nafaszerowane drobinkami rozbitego szkła. Uzbierałam łącznie dwie garści, które wyrzuciłam w pośpiechu do kosza. Niestety mój pies zjadł jedną z nich. Na szczęście przeżył, bo szybko podałam mu wodę utlenioną do pyska. Zwymiotował to, co połknął na spacerze - mówi zbulwersowana mieszkanka.

Kup bilet

Incydent czy początek serii?

- To jest straszne i nie mieści mi się w głowie. Do tej pory czytałam o takich przypadkach wyłącznie w mediach i wydawało mi się to nierealne. Wczoraj dopiero przekonałam się, jak ludzie potrafią być okrutni - mówi właścicielka psa.

Jak przyznała, odbyła rozmowę z właścicielem restauracji, który nic nie wiedział na temat zaistniałej sytuacji. Obiecał, że personel zacznie baczniej zwracać uwagę na to, co dzieje się w okolicy. Mieszkanka zamierza też udać się na komisariat na Tarchominie, gdyż bez odpowiedniego zawiadomienia funkcjonariusze nie podejmą działań w celu wyjaśnienia sprawy. W pobliżu nie ma monitoringu a o świadków zdarzenia będzie trudno. Mieszkanka poprosiła o nagłośnienie sprawy w celu wzbudzenia czujności wśród właścicieli psów w Choszczówce. Nie wiadomo, czy był to incydent, czy dopiero początek serii.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (9)

# Lobo

14.04.2023 19:33

Trzeba być totalnym debilem, żeby robić coś takiego. Ten co truje zwierzaki, to po prostu jest podłe bydle, tchórz i menda ostatnia. Mam wrażenie, że następnym etapem będzie np. bicie dziecka, czy zabójstwo. Dlatego uważam, że powinno się karać bardzo dotkliwie za znęcanie się nad zwierzętami i prewencyjnie wpisywać takich debili na listę domniemanych przestepców w przyszłości. Jak raz tafi taki na listę, do końca życia jest pierwszym podejrzanym, gdy w okolicy coś się złego dzieje. Nie rozumiem, czemu policja odpuszcza takie sprawy. Potem jakiś zwyrol za zabójstwo idzie siedzieć i okazuje się, że w przeszłości własnie tego typu rzeczy robił, jak trucie psów, podpalanie kotów itp., a że czuł się bezkarny, to "ekspermentował" dalej, aż doszedł do ludzi.

# Marian

14.04.2023 22:09

A kiedy będą mandatem za sranie psem po trawnikach i chodnikach? W głowie się nie mieści jak można być takim syfiarzem.

# Herbata

15.04.2023 13:37

Jak chcesz zdenerwować psiarza to spytaj go jaki rodzaj g9wna lubi zbierać

REKLAMA

# Psy też trzeba wychować

16.04.2023 13:14

Najedzony i wychowany pies nie tknie! Gorzej jak psy są tylko hodowane...

# Mar

16.04.2023 21:11

I naszła mnie jedna myśl. Dlaczego ktoś to robi? Oczywiście potępiam to zachowanie, ale już spieszę z odpowiedzią.
Bo ma dosyć piesków i ich właścicieli!!!
Psy po całym dniu siedzenia w domu wyprowadzane są tylko na chwilę, przed blok. Tam puszczane samopas nagminnie szczekają czym doprowadzają do m.in. takiego zachowania przez innych sąsiadów, mieszkańców osiedla.
Właściciele czworonogów nie dopuszczają do siebie myśli, że notoryczne szczekanie ich piesków w pewnym momencie może bardzo spokojną osobę wyprowadzić z równowagi. Na zwrócenie uwagi, że na osiedlu mieszkają np. osoby starsze, osoby, które pracują w różnych godzinach i chcą odpocząć, to nic sobie z tego nie robią. Dodatkowo zbiera się kilku właścicieli przed blokiem, tworzą tzw. kółko różańcowe, psy biegają, szczekają i to 5 metrów od zabudowań ... i tak non stop.
Zastanawia mnie, dlaczego nikt nie zajmie się i nie poruszy tematu "paskudnych" opiekunów czworonogów? Dlaczego nikt nie uświadomi właścicielom psów jakie są obowiązki i zasady współżycia z mieszkańcami?

# Huin

17.04.2023 08:50

Dno i kilometr mułu w komentarzach niektórych. Obyście się nigdy szkła nie nażarli.

REKLAMA

# Wredny Kocur

17.04.2023 09:15

Przypomina sławne zdjęcie zdechłej wiewiórki na jakimś pniaku, co okazało się nie dość, że z przed lat, nie dość, że inscenizowane, to jeszcze zrobione za oceanem, czy też sławne butelki TVN. xD Może ktoś wyrzucił parówki po terminie by się nie zmarnowały akurat tam gdzie leżała zbita butelka? Jak to "mieszkanka zamierza się udać"?? Najpierw to wszystko rzekomo posprzątała i wyrzuciła, a potem ma zamiar być może kiedyś wybrać się na komisariat, zamiast od
razu zadzwonić i przypilnować miejsca. CO ZA STEK BZDUR

# Jaki pan taki pies!

17.04.2023 10:28

Jacy właściciele takie psy. Pies jest istotą rozumną, wszystkiego może się nauczyć. Niektórzy właściciele czworonogow nie nadają się, aby w ogóle je posiadać. Jaki pan taki pies!

# yti

08.05.2023 11:34

psiarze sprzątac po swoich pupilach i nie bedzie takich "szklanych"atrakcji. Chodzic na szmyczy a nie puszczac w samopas by sobie piesek pobiegał i poskakal na ludzi bądz na dzieci. I nie raczyc ludzi powiedzonkami on nie gryzie. ... nie chce sie przekonac ani moje dzieci czy to prawda.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA