REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

bezpieczeństwo

 

Parkujące auta blokują ulicę. Strażacy nie mogli dojechać do pożaru

  22 listopada 2022

Parkujące auta blokują ulicę. Strażacy nie mogli dojechać do pożaru
MS

Osiedlowa uliczka pomiędzy Twardą a Sienną to istny koszmar komunikacyjny dla pojazdów uprzywilejowanych. W ostatnim czasie przekonali się o tym strażacy, którzy pędzili na sygnale do pożaru. Inne duże pojazdy służb porządkowych też mają tu problem. Straż miejska wypowiedziała wojnę kierowcom.

REKLAMA

- Nie tak dawno kierowcy parkujący na tej drodze (niezgodnie z przepisami) mieli pretensje o zgłaszanie tego faktu do straży miejskiej. Jednak my, mieszkańcy bloku Twarda 56A, borykamy się ze śmieciami. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania nie odbiera śmieci, gdyż nie ma możliwości dojazdu do śmietnika - napisała na portalu społecznościowym jedna z mieszkanek.

REKLAMA

Ulica zastawiona autami

Jak informuje, od miesiąca nie jest odbierany papier, a od trzech tygodni śmieci segregowane.

Jako "dowód w sprawie" zamieszcza obok swojego wpisu zdjęcia wysypujących się z kontenerów śmieci.

To nie jest największy problem. Pozostawiane wszędzie na długie godziny samochody stwarzają zagrożenie dla samych kierowców, którzy również są mieszkańcami osiedla.

- Dziś mieliśmy pożar w budynku. Straż nie mogła dojechać. Ciągnęli węże kilkaset metrów. Ponownie wezwaliśmy straż miejską i tym razem wszystkie samochody dostały wezwania. Dosyć szybko kierowcy znaleźli inne miejsca do parkowania. Aż miło popatrzeć na tę pustą i wreszcie przejezdną drogę. Akcje ze strażą miejską będziemy powtarzać do skutku - ostrzega mieszkanka.

REKLAMA

Straż miejska chce działać

Od straży miejskiej dowiadujemy się, że od 1 stycznia do 4 listopada wszczęte zostały w tym miejscu 94 sprawy dotyczące nieprawidłowego parkowania. Nie wszystkie muszą zakończyć się mandatami. Straż miejska pojawiała się w tym miejscu głównie na prośbę mieszkańców. Na 16 interwencji aż dziesięć było za sprawą zgłoszenia. Sześć wynikło z inicjatywy własnej patrolu, ale aż pięć z tych interwencji było w październiku, co oznacza, że w ostatnim czasie strażnicy miejscy postanowili częściej zaglądać na Twardą.

- Walka trwa. Nie pozostawiamy mieszkańców z tym problemem samych. Straż miejska działa w tym miejscu jak tylko może, żeby był zachowany porządek. Jednak kierowcy nagminnie parkują gdzie się tylko da, również w miejscach niedozwolonych, zawężając przy tym uliczkę i jednocześnie blokując wjazd służbom porządkowym i uprzywilejowanym, jak ostatnio straży pożarnej. Niektórzy kierowcy są pozbawieni wyobraźni, więc może częstsza nasza obecność na nich podziała - mówi Jerzy Jabraszko z wydziału prasowego straży miejskiej.

(db)

.
 

Komentarze (3)

# pZz

22.11.2022 10:45

Nie wiem czym tamto miejsce rozni sie od mojego. W roku 2021 oklo 300 razy zglosilem samochody pod moim blokiem, w tym roku kolejne 200, a one dalej stoja. Jednym z moich zarzutow jest parkowanie w miejscu niedozwolonym i przy okazji na wjezdzie w droge pozarowa. Widac ja moge sie spalic.

# sam

22.11.2022 22:13

Tylko odholowywanie rozwiąże problem. Nie rozumiem dlaczego miasto nie sięga po ten środek?

# aaa

23.11.2022 09:24

#sam napisał(a) 22.11.2022 22:13
Tylko odholowywanie rozwiąże problem. Nie rozumiem dlaczego miasto nie sięga po ten środek?

Siega i to zbyt często, co zauważalnie wpływa na wynik wyborów. Dlatego nie moze przegiąć.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA